Šar-pej

Shar Pei

Poslaťod silvia911 » Uto 23.06.2009 19:38

Dobry vecer,

chcem sa spytat na tieto granule. Mam sarpeja - 4 mesiace, momentalne krmime trainerom fitness - hypoalergenne. Dnes sa moj priatel zastavil v chovatelskych potrebach a majitelka a chovatelka buldockov mu odporucila prave puffins, vraj to je kvalitnejsie krmivo ako fitness trainer. pre stenata vsak maju len typ, ktory obsahuje vsetky druhy masa. Vo vseobecnosti sa sarpejom kuracina nejako velmi nedava.

Myslite, ze su tieto granule vhodne pre mojho psika? Inak mu velmi chutia, uz sme mu trosku primiesali...

Dakujem
silvia911
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Puffins

Poslaťod Marco Varhol » Uto 23.06.2009 19:55

Tazko je radit, ma psik nejake zdravotne problemy.
Shar-Pei ak je toto plemeno z Ciny a bolo krmene hlavne kuracim masom a ryzou tak to je zvlastne co pises.

V mudrej knihe sa pise, ze toto plemeno potrebuje krmivo z vyssim podielom vlakniny a sacharidov. Napr. nie je vhodne ho krmit s cervenou rybou so zemiakmi ci jahnacinou a zemiaky.

Lenze kedze casto trpi na intoleranciu na kuraci protein predpokladam, ze z tohoto dovodu sa mu tento druh masa radsej nepodava. Kedze Puffins ma premix kura a morka, jahna asi bude lepsie zostat pri Fitness ci inom hypoalergennom krmive.
Dolezite je vsak aby krmivo obsahovalo chondroprotektiva. Nemusim hadam u tohoto plemena popisovat preco...

Primiesat kludne mozes kedze sa jedna len o ciastocne extrudovanu stravu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Puffins

Poslaťod silvia911 » Str 24.06.2009 9:17

Dakujem za odpoved.

O ktorej mudrej knihe hovorite? Nech sa aj ja povzdelavam :)Tak potom to je zvlastne. lebo naozaj vacsina chovatelov automaticky podava jahnacinu, ci hypoalergenne granule. Najma pre problemy s kozou a srstou, na ktore je toto plemeno nachylne.

Tak ja ponecham fitness a budem trosku primiesavat, kedze mu naozaj chutia.
silvia911
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Šar-pej

Poslaťod Lucka2507 » Sob 21.11.2015 19:56

Dobrý deň.
Mám ročnú sučku Shar peia. Od chovatelky ako šteniatko bola naucena len na granule, a postupne som jej začala dávať varenú stravu ako sa odporucalo pre šteňatá vločky, vývar a pod. Nakoniec sme skončili pri konzervach, granule nechcela. Kupujem jej samozrejme kvalitné konzervy s vysokým podielom mäsa a vitamínov, ktoré jej chutia za deň zje tak konzervu až konzervu a pol k tomu dostáva zeleninu, ovocie mäso... Ale nepriberie ani deko skôr vyzerá ako vytraseny vešiak. Veterinarka tvrdí, ze ma atleticku postavu no toto plemeno by malo byť omnoho mohutnejsie. Máme problém aj s tým, že ma neustále kožné problémy ktoré končia antibiotikami (dĺžka užívania 2-3 týždne) mesiac kľud a potom znova to isté. To ze je to finančne náročné asi písať nemusím, ale ani pre ňu to nieje v poriadku. Preto som sa rozhodla kúpiť granule Royal Canin Dermacomfort určené pre toto plemeno, ale nezje z nich ani misku za deň. Už vážne neviem čo jej dávať jesť aby jej to vyhovovalo a konečne pribrala. K varenej strave by som sa už nechcela vrátiť (je to časovo náročné). Pri vyvaroch sme ostali raz za týždeň. Ak máte niekto skúsenosť s týmto plemenom prosím poraďte.
Lucka2507
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 21.11.2015 21:10

a surove? skusali ste?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Lucka2507 » Sob 21.11.2015 21:27

Surové jej dávam len ako pamlsok. Čítala som že vela psickarov prechádza na surovú stravu, ale nebyvame v SR a zatiaľ som nenašla kde by som mäso pre psa kúpila...
Lucka2507
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 21.11.2015 22:28

a co ste teda akoze davali ako varene?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Lucka2507 » Sob 21.11.2015 22:37

Do 7 mesiacov sme boli na SR tak sme mali k dispozícii mäso pre psy, ktoré som jej varila. Teraz jej robím vývar buď z kostí alebo z kuracieho mäsa, ale len raz za týždeň.
Lucka2507
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod vavrena » Sob 21.11.2015 22:49

A moc je tam drahé mäso, kde si? Či nedostatočné mäsiarstvo alebo malý mrazák?
Ja by som sa tiež priklonila k surovému... som zástancom toho, že do psíka chémia, až keď prirodzené veci nezaberajú alebo sa nedá inak, hlavne ak je ten pes precitlivelý.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 21.11.2015 22:52

a ako myslíš, že ti priberie z polievky??? :D nie, vážne, chýba mi k tej konzerve niečo, z čoho ti priberie - skús pridať obilniny, ryžu alebo vločky alebo podobne. príde mi, že strava nie je ok a preto nepriberá. môžeš napísať príklad jedálnička na 2 dni? alebo 3?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Lucka2507 » Sob 21.11.2015 23:10

Na raňajky a večeru ma konzervu vždy iný druh mäsa a cez deň dostane zeleninu, ovocie zje úplne všetko a ktomu dostáva plátky suseneho mäsa. A raz za týždeň dostane vývar uvarené mäso so zeleninou zahustene zemiakmi alebo cestovinou.
Lucka2507
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Lucka2507 » Sob 21.11.2015 23:41

A mäso ci je tu drahé. Celkom drahý špás kupovať psovi mäso v supermarkete za 4-5€. A ten mraziak :lol: teda veľký nieje. A ešte by som sa chcela opýtať stale sa jej zo spodu na papulke vyhadzujú vyrážky. Veterinarka nevie z čoho ani prečo liečba antibiotiká po douzivani sa jej vyhodia znova. Následok tiež stravy???
Lucka2507
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 22.11.2015 9:59

vymenila by som v prvom rade veterinarku
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Strava pre Shar peia

Poslaťod citroniq84 » Ned 13.12.2015 18:10

zavolaj tomu od koho si psa kupyla on ti povie čim krmiť a hotovo sem tam mu prihodiš kus masa a bude to dobre
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282


Späť na Výživové nároky podľa plemien