Americký staffordšírsky teriér

Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Tomy.staford » Pia 25.07.2014 18:24

Dobry vecer prajem s priatelkou sme sa rozhodli kupit si steniatko staforda rad by som bol ak by mi niekto pomohol somstravou pre taketo plemeno od uplneho zaciatku. Rad by som chcel psika krmit aj varenou stravou ale zaujalo ma aj krmenie s braf tak najradsej by som bol keby som kombinoval krmnie varena strava a BRAF. Budem rad za nejaky jedalnicek alebo ňieco podobne:) rad si precitam aj nejake nazori na granule :) chcem aby nase steniatko a pes malo vsetko co potrebuje urcite z neho nechcem robit odpadkovy kos:) za rady vopred dakujem:) :smile:
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Tomy.staford » Štv 07.08.2014 16:45

dobry vecer prajem chcel by som krmit stena AST granule + konzerva granule znacka PURINA PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic a komzerva bud animonda alebo belcando ale belcando sa mi vidi moc predrazene :) chcel by som to kombinovat asi takto granule rano granule obed a vecer konzerva len rad by som vedel pomer napriklad rano 100g granule obed 100g granule a vecera 100g konzervy alebo ako je to dobre kombinovat a aky pomer aby stena nehladovalo za kazdu radu budem vdacny aj za nazor na granule a konzervu. Dakujem vopred za komentare :)
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Marco Varhol » Štv 07.08.2014 19:38

Na toto je velmi vela nazorov ako krmit so suchou a mokrou stravou. Sucha strava by mala byt pre stena tohoto plemena z cistych kvalitnych surovin a s vyssim podielom uhlohydratov. Miluje vsetky druhy ryb a samozrejme divinu. Najidealnejsi uhrohydrad je kukurica a ryza.
PURINA PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic nebudem rozoberat obsirne kvalitu lebo ta je mizerna a je na mile vzdialena od starych dobrych receptur talianskeho ci svajciarskeho Proplanu. Na ich stranke najdes pre ktore plemena je tato zvlastna receptura pripravena. Najvacsi podiel tvoria bielkoviny z hydiny (zlacnovac vyroby) a vedlajsie vyrobky zivocisneho povodu (nevhodna nepresna surovina). Jahnacia masovokostna mucka nie je uvedena (uvedene jahnacie separovane maso s podielom 19% pri vlhkosti 70%) asi koli percentu lebo jej podiel je okolo 2.5%, co tuto surovinu zaraduje na posledne miesta v zlozeni. Kukuricne otruby len potvrdzuju to co som napisal. Lacne krmivo zodpoveda tomu co tam je. Pre tvoje stena plemena American Staffordshire Terrier toto naozaj nie je.

Mokra strava. Ano cena Animondy je nizsia ako Belcando ale kvalita je rovnaka. Spolocne zacinali s vyrobou v Nemecku v rovnakej fabrike. Animonda na rozdiel od Belcanda sa stala cenovym marketingovym tahakom pre klientov vid Fressnapf.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Tomy.staford » Pia 08.08.2014 9:35

Marco vopred dakujem za informacie ja som tolko tu toho nacital a na kazde krmivo je nieco tak som nevedel uz absolutne si vybrat granule ake granule by si mi poradil do cenovej relacie 50e 12-15kg. Budem vdacny ak mi nejake vhodne konkretne krmivo poradis.a kombinovat to takto s konzervou animonda je v celku dobri napad? Samozrejme najradsej by som bol za barf ale bojim sa toho kedze niesom skuseny chovatel voprd dakujem za radu marco;) :ahoj:
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod vavrena » Pia 08.08.2014 9:55

Tomy, a prečo sa bojíš barfu? Na to predsa nepotrebuješ skúsenosti, je to prirodzená strava, budeš skúšať, aký systém vám sedí a ideš. Je tam len pár základných pravidiel a myslím si, že kŕmiť šteňa je desaťkrát jednoduchšie ako kŕmiť dieťa, a kŕmiť deti sa predsa nikto nebojí. Ten čas, čo teraz venuješ štúdiu granúl, venuj prečítaniu jednej barfovej knižky, vôbec toho nie je veľa. Stále sa môžeš ku granuliam vrátiť alebo to v priebehu času striedať. Za zdravie psa to predsa stojí :smile: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Tomy.staford » Pia 08.08.2014 9:57

A purina pro plan salamom rice? Losos bielkoviny a ryza uhlohydraty?ale samozrejme si dam poradit aj ine krmivo inej znacky hlavne nech je vhodne:)
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Tomy.staford » Pia 08.08.2014 10:01

Ako tak poviem studoval som aj barf studoval granule konzervy bludil tu po fore ale bojim sa tych podielov kolko coho aby dostal aby nechudol alebo aby hlavne bolo dbane o jeho zdravie :) tak som sa rozhodol a granule nejake tie v celku dobre lebo ako citam naj granule nexistuju:) a nejake to masko nech ma a konzervu animonda chvalia:) plus jasne ked bude pes vecsi tak ryza maso cestoviny a tak mu budem davat ale od stenata sa to bojim vies co donesiem 7 tyzdnove stena domov a barfuj ;) neviem no este mam chvilu cas tak budem studovat keby niekto dal nejaky fakt dobri clanok o barfe od uplneho zaciatku ako krmit stena a tak no tak si to rad precitam a pouvazujem:) ale budem rad ak marco sa vyjadri na tie nejake vhodne granule pre AST dakujem:)
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Krmenie stenata AST, granule + konzerva

Poslaťod Tomy.staford » Ned 10.08.2014 15:45

Poraadi niekto??????? :nwm:
Tomy.staford
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod streetcorp » Štv 22.01.2015 10:21

Ja mám amstaffku a dávam jej tieto granule http://www.zoofast.sk/royalcaninmaxijun ... 28723.html jedno balenie ťa víde niakych 42 eur...čo sa týka konzerv tu na slovensku jej nekupujem...tie kvalitnejšie sú drahé a je tam toho málo..a tie lacné ,samá želatina žiadne mäso...kupujem v Rakúsku v Spar-i...500 g má jedna konzerva a víde na 1 euro :aplause: ...čo sa týka zloženia samé mäsko :)
streetcorp
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod hriva » Pia 23.01.2015 20:27

Za 1 euro v 500 g konzervy samé mäso nebude. Nebudme naivní :ha:
čo sa týka granul, porozmyslala by som nad zmenou :no:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod Buchťa » Pia 23.01.2015 21:03

hriva píše:Za 1 euro v 500 g konzervy samé mäso nebude. Nebudme naivní :ha:
čo sa týka granul, porozmyslala by som nad zmenou :no:


Souhlas :jop: .

Tomy, barfování není taková věda, jak se to zdá. Mně jeden prcek na tom vyrostl - kříženeček, mám ho od jeho 6-ti týdnú. Teď je z něho krásný, zdravý a hyperaktivní drobec, pěkně osvalenej. Jemu rok a púl, má 35kg a má vrtuli v zadku :ach: .
Zkus třeba tento článek - http://www.manwe.eu/index.php/krmeni-tat
Na té stránce najdeš i jídelníček.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod raky » Pia 23.01.2015 21:10

ak niekto nájde takú konzervu - kúpim kamion...
hriva píše:Za 1 euro v 500 g konzervy samé mäso nebude. Nebudme naivní :ha:
čo sa týka granul, porozmyslala by som nad zmenou :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod Margita » Pia 23.01.2015 22:06

"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod raky » Pia 23.01.2015 22:20

Margita píše:raky,nech sa paci :heh: chcel som ti zahrešiť - ale nabudúce...
http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/migli ... g/galerie/

hehe - no tak na teba som čakal... :aaa:
ale radšej fakt toto http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/animo ... lko-400-g/
len stále sa mi to nevidí ako strava pre psov...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Krmenie americkeho staforda od uplneho zaciatku

Poslaťod Margita » Pia 23.01.2015 22:25

no ale ta "moja" ma 1650g :heh: :heh: a ani nechcem ani tusit co v tom moze byt,ale najcennejsia bude ta plechovka :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien