Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 12:31

Mackie píše:potom naco zakladat akukolvek temu, dajme len zoznam literatury


nejak nechapu, proc Vam adminum tolik vadi -kdyz to lze -zverejnit primo zdroj, ale spokojit se s tlumocenim??
omlouvam se, ale jsem zvykla si info overovat, sdelovat zdroje ap. ale tady se xy mesicu tahaji z rukavu doporuceni bez udani zdroje.
a kdyz se zdroj infa objevil - par lidem se nelibi verohodnost a zacne o ni diskutovat - na diskuzni foru-prekvapive - zase spatne.

mrzi me sice, ze admini berete nesouhlas par lidi s tim, ze se psi krmi podle plemen jako utok na svoje subforum a ne jako diskuzi.
ale OK, beru na vedomi.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 13:00

Ale tak to nie je, Elis. Len k tej odbornej debate, ktorej výsledkom by boli prospešné informácie pre ostatných, nejako nedošlo. Puk založil tému, po pár príspevkoch odtiaľ odišiel s tým, že tu skončil - to mi ako záujem o diskusiu nepripadá. Ja som za diskusiu, ale na úrovni a bez osobných urážok, k akým tu na začiatku dochádzalo. Diskutujte, raďte si navzájom, o tom to je.

Mne však nie je celkom jasné to, prečo s touto témou majú taký problém predajcovia granúl. Viete mi to niekto vysvetliť? :smile: Ja ako majiteľ kŕmim tým, čo mám odskúšané a "funguje" a nie, nepatrím k majiteľom tých šťastných, Pukom avizovaných 20%-ám zdravých psov. Nemám problém poradiť ostatným, ak im poradiť viem, prečo s tým má taký problém Puk? Napr. jazvečíkari si radíme navzájom, máme predsa skúsenosti s tým istým plemenom, s tými istými alebo podobnými problémami. Fakt to tak inde nefunguje? :smile: Nie, nekŕmime všetci tým istým, nedávame psom konské mäso iba preto, že Cusick hovorí, že je pre ne naj, riadime sa skúsenosťami, praxou, vedomosťami. A na rozdiel od predajcov krmív môžem s kľudným svedomím poradiť/odporúčať niečo, s čím mám dobré skúsenosti a nemusím vyberať len z toho, čo mám zaradené v ponuke obchodu.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 13:13

Vidím, že je tu dúsť užívateľov - aportérov, ktorí sa stále vracajú po tú istú tému. Mne nerobí problém znovu napísať to isté, čo som napísal viac krát (ak sa to vám nechce čítať). Tak znovu:
Toto nie je téma o Cusickovi. TU sa budú radiť majitelia plemien navzájom o strave (nie len granuliach) a ich skúsenostiach s výrobcami, názory ich veterinárov a pod. To, že sú dvaja užívatelia (Marco a ja), ktorým sa Cuciskov prieskum páči ešte neznamená, že sa ho niekto musí držať, alebo že to bude nosná téma diskusií. TU budú smerovať všetky príspevky od nováčikov, ktorí nemajú svoje otázky kam inam mumiestniť typu - čím krmiť šteňa NO? Ja budem veľmi rád, ak sa diskusie rozrastú o ďalšie štúdie (nie Cusickove). Už aj ten smiešny 100x omielaný Royal Canin vie, že univerzálne krmivá pre všetky plemená nejestvujú a že niektoré majú svoje špecifiká. Kŕmenie podľa plemien je neodmysleiteľnou súčasťou každej diskusie na DF o tom-ktorom plemene a tiež zaspamováva iné témy v sekciách o granuliach. Preto tu admini hája ich rozhodnutie - vytvorenie novej témy - kvôli poriadku na fóre. Budeme sa veľmi tešiť, ak bude v každej téme o každom plemene aj odpoveď typu "Cusick sa mýli, ja mám 12 ročného NO, kŕmim ho úplne inak a nikdy nebol u veterinára". O tom je tá téma, podrobovať tieto hypotézy kritike a nie nadávať na hypotézy v inej téme.

ad. Cusick - všade kde ho parafrázujem a prekladám píšem, že je to od tohto autora. Ak niekto chce, môže si knihu nájsť, vyhodí mu ju google. Netajím zdroj tejto informácie, tiež som sa k nej dostal len náhodou a už tu raz zverejnená tá kniha bola. Lenže nie každý vie anglicky a nikde inde nie je priestor na to, aby sa tá téma rozobrala. Koho to zaujme, môže tak skúsiť kŕmiť, koho nie, nemusí ju vôbec čítať. Ešte raz opakujem - budem rád, ak Cusickove teórie budú tvoriť iba zlomok dieskusie.

Váš Exor

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 13:27

sandrejka :jop:
ja nemam za sebou roky skusenosti, takze sem prichadzam skor kvoli skusenostiam a odporucaniam druhych. ako som to tu citala, najviac som nedokazala pochopit, ako moze taketo rozdelenie tem niekomu vyslovene vadit :nwm:
ved ked otvorim temu o granuliach, vidim, ze prevazuju dotazy typu "cim krmit moju 4mesacnu dogu" nad dotazmi typu "cim krmit molosoidne plemena". tak asi o to ludia maju zaujem, a to v prevaznej vacsine. netvrdim, ze urcite je nejaky jednotny navod, konkretny a iny pre kazde jedno plemeno, ale vzhladom na mnozstvo splocnych crt mi pravdepodobne pomoze vediet, cim krmia majitelia psov rovnakeho plemena a veku ako ten moj - alebo aspon co je pre nich odporucane.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 14:14

Elis nie je to vec admin/neadmin, ale niekto sa tu snazi sprostredkovat informacie, ku ktorym ma nie kazdy pristup, a je mu za to vynadane a povazovane to za zbytocne? Ak je viac zdrojov a nazorov, je to len dobre, nech sa to preberie z kazdej strany. Ako ekvivalent dam temu barf, naco o tom pisat a obkecavat zhora zdola, ked su 3 knihy, ktore staci precitat a je to? No prave preto, ze vzdy existuje dalsi pohlad. Doteraz napr. Marco povedal "to a to plemeno ma jest to a to" a nikto sa nad tym nezamyslal ani o tom nepolemizoval, zrazu ked sa to vypichne osobitne, uz je to povazovane za zbytocnost - ved kazdy nech si vezme co povazuje za ok, a co nie, nic sa nedeje.

Len pre zaujimavost, ja som tiez bola viacmenej proti, nevidim v tom vobec vyznam, ale to neznamena, ze to vyznam nema.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 14:26

sandrejka píše:Mne však nie je celkom jasné to, prečo s touto témou majú taký problém predajcovia granúl. Viete mi to niekto vysvetliť?


mam jistou teorii, ale nevim, jestli to chces/chtete slyset:-) ale zeptala jsi se.
nebudou sem prispivat odbornici na nic, pokud je jejich nazor bran v podstate jako plevelne diskutovani. ac se snazi seriozne a slusnou formou podlozit svoje nazory, jsou brany na stejne urovni jako vykrik jakekoliv "-nactilete holcicky".
jenze pokud se nekdo seriozne necim zabyva/ma znalosti - a musi celit davu a v podstate urazkam i od adminu -neni jediny duvod, proc by se mel o svoje vedomosti tady s kymkoliv delit.
takze chapu, ze se cas od casu nekdo neudrzi, napise sem a po vlne kritiky to zase radsi necha smazat, aby mel klid popr. vypeni a prispevky prestanou byt slusne ap.

Exor píše:Vidím, že je tu dúsť užívateľov - aportérov, ktorí sa stále vracajú po tú istú tému


OT-jsi treti admin, co v podstate prispevatele urazi. ale to je presne to, co myslim viz. vyse.
taky umim byt jedovata, hodne - ale snazim se to nedelat neb po letech vim, ze v diskuzich to vyzniva spatne. a taky vim, ze proste nemusim mit vzdycky posledni slovo:-)
kdyz to ve me hodne bubla - radsi proste neodpovidam, rozepsany prispevek smazu.

Exor píše:ad. Cusick - všade kde ho parafrázujem a prekladám píšem, že je to od tohto autora.


mas kratkou pamet. zacal jsi uvadet zdroj od te doby, co se tu objevil odkaz. do te doby jsi zacinal slovy "obecne se uvadi, rika se" ap. to same delal Marco.
ty diskuze o krmeni ctu a mam na to docela dobrou pamet. a to z ceho vychazite pri tech "obecnych citacich" jsem hledala nekolikrat.
a info "obecne" a info jeden zdroj uvadi -to je propastny rozdil v hodnote informace.

Doufam, ze se mi podarilo osvetlit moje myslenkove pochody a proc jsem do teto temy zacala prispivat...

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 14:33

Nie, nezačal som sem dávať autora odvtedy, čo sa tu ocitol odkaz. Ja som ho pred zverejnením toho odkazu ani nepoznal. Takže aspoň túto konšpiračnú teóriu si môžeme vyčiarknuť? :jop:

Ak mám citovať teba, tak toto fórum je plné "plevelného diskutovania". Ale o tom sú fóra, aby sa psíčkari o svoje názory a skúsenosti delili. Cielenú podstatu tejto sekcie som zhrnul v mojom predchádzajúcom príspevku. Odvtedy sa nič nezmenilo. Stále má slúžiť na zbieranie príspevkov toho charakteru, ktoré spamovali v iných témach, hoci sú len plevelné, niekde musia byť zaradené a je škoda ich mazať, ak sa k nim už "odborníci", alebo laici vyjadrili.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 15:51

Exor píše:Nie, nezačal som sem dávať autora odvtedy, čo sa tu ocitol odkaz. Ja som ho pred zverejnením toho odkazu ani nepoznal. Takže aspoň túto konšpiračnú teóriu si môžeme vyčiarknuť


jenze me vadi, ze i kdyz jsi ten jeden konkretni zdroj znal, temer doslova jsi ho citoval - vydaval jsi poznatky z nej za obecne platne.
to je podstatny rozdil. jenze tenhle rozdil tady asi proste nevysvetlim a dal to budes brat jen osobne.
zmenil jsi to -zacal si uvadet autora - az po diskuzi v tomto vlaknu.
ale zase - uz jen kvuli tomu ta diskuze tady za to stala.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 15:56

Vôbec to neberiem osobne, to sa neboj. :nwm:
Pred vznikom tohto vlákna som prispel a citoval z tej knihy iba raz (ak si dobre pamätám) a bolo to v Marcovom vlákne, kde on jednu otázku ignoroval. Otázka bola vtedy konkrétna v duchu "čo sa odporúča pre to a to plemeno"? Keďže sa to osoba pýtala Marca a ten taktiež nikdy neuvádzal zdroj, neriešil som to, či tú osobu ten zdroj zaujíma. Ale už vtedy som napísal, že mám zdroj rovnaký ako Marco. :yes: Od vzniku tohto subfóra (ak si dobre pamätám), som zdroj uvádzal stále.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 16:03

Exor píše:Od vzniku tohto subfóra (ak si dobre pamätám), som zdroj uvádzal stále.


tady uz ano.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 16:04

Exor, proč jsi napsal odborníci v " ?
Tuto tému sleduji od začátku. Z dúvodú, které uvedla ELIS, a v mnohém s ní souhlasím v jejích předcházejících posledních příspěvcích ( i s posledním příspěvkem od BAD), jdu radši strávit čas se svými drobci do polí.
Zbabělé ?! Věc názoru .........

Puk, proč jsi dal smazat ten přínosný příspěvek :vykricnik: :vykricnik: :vykricnik:
U mě máš za to :au: :au: :au: (múj momentální emociální pocit :ahoj: ).

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 30.09.2013 17:36

Prečo úvodzovky? Pretože tu nikto o nikom nič nevie (s výnimkou Meggie), nick nič nehovorí o odbornosti, vzdelaní, teda sa to slovo trochu bojím použiť bez úvodzoviek. Kvalita príspevkov ohľadom profesionality veľa napovie, to nebudem popierať. Do tejto kategórie sa sám osobne nezaraďujem, zaradil by som tam iba Marca a Puka. Obaja ale odmietajú verejne čokoľvek o sebe napísať a sami sa navzájom nezhodnú na ničom (len malé percento je výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo). Odbornosť mnohých ľudí na DF má trochu limit v tom, že ich odpovede sú ovplyvnené predajom granuliek s ktorými pracujú, Marca nevynímajúc, Puka pravdepodobne tiež nie. Písal som to aj inde, napíšem to aj sem - také vedomosti aké majú oni, môže mať len človek, čo s granulami pracuje dlhodobo a dovolím si povedať že aj komerčne. Nemám to nikomu za zlé, ale odbyt "tých svojich" granuliek ovplyvňuje aj odpovede na fórach a to už je konflikt komercie a odbornosti. Hranicu nevidím, lebo týchto užívateľov nepoznám osobne, preto tie úvodzovky, nie je to myslené ofenzívne.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Uto 01.10.2013 16:17

Bohužel to tady prošlo čistkou (proboha proč?! :pac: , vždyť to souviselo!), takže bez citace :
Elis, co konkrétně se ti nelíbilo na tm článku, na nějž jsi sem házela odkaz?

Já tam preferování granulí nenašla, jenom zdůvodnění , proč maso (i zeleninu) radši vařit.
Je tam zdůraznění, že kromě toho, že se svými nároky liší jednotlivá plemena, jsou rozdíly individuální.
Když si kliknu na PHP, tak vyloženě prefa potravu nedoporučuje. A opět zdůrazňuje individuální požadavky každého jednotlivce, závislé a měnící se dle věku, ročního období, aktivity, počasí i televizního programu. Mimochodem, doporučení pro toto plemeno není totožné s tím, které mi dal Marco.

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Pon 14.10.2013 21:47

tak po poslednych prispevkoch na jednotlive plemena by sa to kludne mohlo premenovat na ,,prieskum trhu krmiva" :joint:

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Uto 15.10.2013 5:41

Tak jsem narazila na jednom webu na text (kopíruju část odpovědi na otázku):

"....Příloha k vyhlášce 190/1995 Sb., (již neplatí) uváděla v tzv. „normtypu“ pro krmnou směs pro mladé psy od stáří 4 měsíců a pro dospělé psy tyto jakostní znaky:

znak jednotka nejméně nejvýše
dusíkaté látky (Nx6,25) g/kg 265 -
vláknina g/kg - 70
lysin g/kg 13 -
Ca g/kg 14 -
P g/kg 9 -
vitamín A m.j./kg 8000 -
vitamín D m.j./kg 800 -
vitamín E mg/kg 65 -
vitamín B 1 mg/kg 2 -
vitamín B 2 mg/kg 3 -

V současné době se mohou tyto hodnoty lišit, protože normované hodnoty jsou více propracovány pro jednotlivá plemena, stáří, případně podle výkonu atd....."

No..? Dle tohoto textu by plemenná příslušnost roli hrála....
Odoslať odpoveď