Má táto rubrika opodstatnenie?

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 22:15

Offtopic: To je jedno akému psovi ... neprajem alergiu žiadnemu psovi ani bastardovi z ulice, lebo viem aký je to problém nie len pre psa ale aj pre majiteľa ... nejeden mi prešiel rukami.
Exor píše:Ale keďže sa živíš predajom aj hypoalergénnych granuliek, tak tebe vlastne alergie vyhovujú


toto si napísal a to mi stačí
Naposledy upravil meggie26 dňa Pia 20.09.2013 22:20, celkovo upravené 1
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 22:18

meggie26 píše:neprajem alergiu žiadnemu psovi ano bastardovi z ulice


A toto si napísala ty a nepokakam sa z toho. :heh:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 22:21

to bol preklep a nie tvrdenie ..
Exor píše:
meggie26 píše:neprajem alergiu žiadnemu psovi ano bastardovi z ulice


A toto si napísala ty a nepokakam sa z toho. :heh:


no ešte to by chýbalo, aby si sa :heh:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Pia 20.09.2013 22:23

Už by aj stačilo. :ahoj:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 24.09.2013 16:28

Hm. Zaujímavé čítanie. Mne síce táto rubrika nevadí (pre "novomajiteľov" môže byť celkom zaujímavá), ale tiež sa nezhodujem s tým, že má každé jedno plemeno inú potrebu, čo sa výživy týka (možno len pár extrémov pri niektorých plemenách). Už len z toho hľadiska, že je už väčšina plemien rozšírených celosvetovo, teda ich tráviace trakty dávno zabudli na to, kde boli tieto plemená vyšľachtené. :ach: Čo sa alergií a intolerancií týka, tiež nevidím problém v plemene, ale v individualite. Skôr som za rozdelenie výživových nárokov podľa jednak veľkostí plemien a jednak pre indivíduá ako alergici, psy v záťaži, šteňatá, gravídne a laktujúce suky atď.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Uto 24.09.2013 21:43

Lenže tvrdenie, že plemená sú už premiešané, presťahované, udomácnené, to všetko je strašne zjednodušené. Alergia je stále jeden veľký otáznik pre dnešnú vedu, hoci sa vie dosť, nevie sa veľa podstatného. Je to tak aj u ľudí. Kto sa o to zaujíma aspoň trochu zistí, že ani genetiku ovplyvňujúcu trávenie neovplyvní ani niekoľko generácií. Sťahovanie národov bolo pred 1600 rokmi a stále má vplyv na tieto veci. Otrokárstvo s černochmi v USA je tiež pomerne stará záležitosť. Pridám pár príkladov (neodborných článkov na webe), ktoré poukazujú na etnické rozdiely v alergiách a intoleranciách. Napr. nižšie - černošská populácia, bez ohľadu na to, či žije v USA, Afrike, či Európe :

Dle odhadů trpí v určité míře intolerancí laktózy cca 15–20 % populace České republiky. Některé etnické skupiny jsou na tom několikanásobně hůř. Intolerancí například trpí 75 % Afroameričanů, 90 % Číňanů a udává se až 100 % u původní americké indiánské populace. Nejméně laktózovou intolerancí trpí bělošská populace. Je to důsledkem evolučního vývinu národů historicky spjatých s pastevectvím – nejlépe jsou na tom národy pocházející ze severní Evropy a východní Afriky.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Intolerance_lakt%C3%B3zy

Proč severské národy nesmějí syrová jablka, ale jižní ano?
http://www.ulekare.cz/clanek/broskve-a- ... ropy-14719
http://www.alergieaja.cz/potravinove-al ... ablka.html
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Buchťa » Uto 24.09.2013 22:28

Vikiki22 píše: Skôr som za rozdelenie výživových nárokov podľa jednak veľkostí plemien a jednak pre indivíduá ako alergici, psy v záťaži, šteňatá, gravídne a laktujúce suky atď.


Naprostý souhlas :jop: .

Mám tři psy = velké plemeno + moloss + štěně nevím čeho :ach: . Všichni jsou to kříženci, takže je nemohu přirovnávat k žádnému konkrétnímu plemeni. A co v tomto případě :otaznik:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Puk » Str 25.09.2013 0:06

Už som tu povedal howgh! Ale nie je to moja ješitnosť, ani túžba mať pravdu za každú cenu. Je to desiatka Ss, ktoré ma priviedli posledný krát sem.

Takže : pred časom sem dala trish link na www.wdcusick.com/free.html . Kto chce (resp. kto verí :lol: ) preklikne sa sem a potom je trištvrtina tejto témy a temer všetky ďalšie, zbytočná :smile: Mimochodom, keď som v prvom príspevku v tomto vlákne hovoril predovšetkým ako o biznise, potom ako mi, Exor vysvetlíš, ponuku pána Cusicka, že mu máš poslať to "svoje " plemeno a on Ti za sto dolárov pošle "zaručený " recept? Ten recept, vychádzajúc z matematickej štatistiky má len dva pravdepodobné výsledky : buď sa trafí, alebo sa netrafí. Nič viac... :no:

Exor, dovoľ pár poznámok, príp. pár otázok.
1., Píšeš, že som Tvoje konkrétne argumenty odignoroval... Kde a aké? Mal som reagovať na Tvoje posmešné poznámky o dlhosrstom ridgebackovi? O tej srsti Ti to vysvetlila Megie, dúfam že jasne. Musíš vnútorne cítiť, že si sa v tomto prípade trošku zosmiešnil sám... :nwm:

2., Ty si moje konkrétne príklady neodignoroval? Pýtal som sa napr. na kŕmenie FM a práve jeho nedoporučovanie mnohým plemenám pre ryby, výživu dogy, či dĺžku hrubého čreva NO, potrebu D3 vitamínu, atď. Mám sa pýtať ďalej, napríklad na to, čo načala Buchťa? Mám exota, ktorý bol "vyšľachtený z jedného anglického, jedného španielskeho, jedného francúzskeho a jedného divožijúceho predka krajiny pôvodu. Čo myslíš, z čoho dostane "alergiuL a čo mu "sadne". Bez chválenia : uja Cusicka som na zistenie pravdy nepotreboval... Nastúpil sedliacky rozum a prax... :no: A môj exot isto nie je jediný! Odpoveď som od Teba nedostal ani v jednom prípade. Len si citoval vedca...

3., Píšeš, že pred 20 rokmi boli na dedinách len NO a špice. No neviem, podľa Tvojej fotky si to veľmi vnímať ešte nemohol. Nevadí, možno si si to len vydedukoval. Ale nesprávne. Už vtedy tu exoti boli, nebolo ich málo (aj keď určite nie toľko, koľko ich je dnes). Napriek tomu boli zdravší, ale nie preto, že žrali to čo "doma"... :ach:

4., Píšeš : Živiť sa niečim neznámym nie je pre psa výhodné. OK. Ale keď je gravidná suka na "novej strave" odlišnej z jej "domoviny", žije a prospieva, čím asi sú už vnútromaternicovo vyživované štence? Čí prostredníctvom mlieka, či neskôr krmivom? Aký je to potom pre ten organizmus neznámy zdroj? Nie, je to o vývoji a prispôsobivosti sa vonkajším podmienkam, medzi ktoré patrí aj výžia... A tu Ti, práve pri šteňatách pripomeniem vývoj a individualitu jedinca napr. v trávení laktózy... hm? Prečo u niektorého jedinca ľubovoľného plemena mizne vekom a u niektorého ostáva?

5., Píšeš, že kontakt psa s "neprirodzeným" proteínom vyvoláva alergie a intolerancie. Povedz mi potom prosím, prečo sa eliminačná diéta začína VŽDY zdrojom proteínu, s ktorým sa jedinec ešte nestretol? Žeby preto, aby vyvolal alergiu? Prosím Ťa, poštuduj o rozdieloch medzi alergiou a intoleranciou. Mne sa nechce o tomto baviť, pretože, ako rád píšeš, medzi nami je nejaký ten level, a ja nechcem byť neskromný... :hi: Pes fakt nemusí zomrieť :ahoj:

6., Prečo bolo v stredoveku mäso vzácne? Pozri si dobové výjavy, knihy a pod. Iste, niektorým psom sa nedostávalo. Niektorí ho zase mali nadbytok. Píšeš, že dostávali nanajvýš odrezky, či vnútornosti? Tie nie sú nositeľom proteínov? :oo: A teda alergénov, ap?

7., Ani nie otázka, len konštatovanie : dnes Cusick nedoporučuje temer pre 3/4 plemien hovädzinu. Ak ma pamäť neklame, dnes sa dobytok chová pomaly v každom kúte sveta. U nás pred 30 rokmi bol hlavným zdrojom mäsa pre psov.
Žeby sa tak rýchlo ten svet evolúcie zmenil? :heh: Som presvedčený, že polovica plemien , ktorým sa práve hovädzina nedoporučuje, by s ňou žiaden problém nemala. Ale takých príkladov mám viac, ale načo? :no:

8., Posedná vec : Ja nikde nepíšem, že ľudia majú chovať svojich psov bordelom a za pár generácií si na to psy zvyknú, ako to ironizuješ. Ak si niekde niečo také našiel, tak mi to odcituj, prosím. Inak opäť :pac: Skôr naopak, tvrdím, že nie druhové zdroje proteínov sú rozhodújúce v zdraví psov, ale naopak, čistota týchto zdrojov je rozhodujúca!!! V tom zmysle, že je potrebná kvalita surovín (bez napr. hormónov, reziduí antibiotík, ťažkých kovov, organofosfátov, ap.), ale nie druhový zdroj. Samozrejme, neplatí to vždy a paušálne, ale myslím, že na 80% určite. Preto o tom aj hovorím, že je to o kvalite. Tak už sa hádam, chápeme.

Takže naozaj si nemyslím, že až tak rozhoduje plemeno a nároky na konkrétne zdroje, ako rozhoduje individualita psa. To s čím ale súhlasím, je, že nároky sú na jednotlivé vývinové fázy jedinca daného plemena a rozdielne môžu byť nároky minerálnej potreby.

Exor, vôbec nie je dôležité kto sa pod akým nickom skrýva. Dôležité je čo ten človek hovorí, aké má argumenty a nakoľko sú jeho teoretické vedomosti podložené praktickými skúsenosťami, ergo životnými skúsenosťami. Lebo aj marxisti mali skvelé teória, len kua, prax vyšla vždy akosi inak :heh: Osobne uznávam teóru len vtedy, ak je podložená v reále. Pretože kritériom pravdy je vždy prax.
A prečo sem Marco nepríde? Asi to vieš sám... :no:
Takže z mojej strany už vsjo. :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Str 25.09.2013 8:49

Je škoda, že toto subfórum nevnímate ako priestor na to, aby ste ostatným užívateľom pomohli, ale len ako priestor na vzájomné doťahovanie sa. Nikto sa tu netvári, že existuje jedna univerzálna rada pre všetkých jedincov daného plemena, každý normálne uvažujúci užívateľ to bude brať ako informáciu, ktorou sa vôbec nemusí riadiť. A keď tu niekto príde po radu ohľadom kŕmenia konkrétneho psa s konkrétnym problémom, určite ho táto téma o (ne)opodstatnení ohromne obohatí. :ach:

Súhlasím s Vikiki, že by sa tu hodila aj téma o kŕmení psov so špecifickými požiadavkami, keďže napr. intolerancia/alergia na potraviny už u psov nie je žiadnou raritou. Ale ako vidím, tých z Vás, ktorí chcú skutočne radiť a nielen sa hádať o svojej pravde, je tu minimum. Máte vedomosti, ktoré môžu pomôcť mnohým užívateľom, chcete si ich nechať pre seba - OK. Dopredu upozorňujem, že všetky ďalšie príspevky smerujúce len k urážaniu druhej strany budú odteraz mazané.

Na druhej strane nevidím nič zlé na tom, aby tu boli témy o konkrétnych plemenách, kde môžu prispievať a radiť napr. chovatelia (teda nielen predajcovia granúl, ktorí vždy budú sledovať aj osobné záujmy), ktorí majú s kŕmením a aj s výživovými požiadavkami daného plemena svoje skúsenosti. V témach o kŕmení je x príspevkov typu "čím kŕmiť 7-mesačného bígla"? Ak, Puk, nevidíš opodstatnenie tejto "rubriky", je to Tvoj problém. :ahoj:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Puk » Str 25.09.2013 10:40

sandrejka píše:Ak, Puk, nevidíš opodstatnenie tejto "rubriky", je to Tvoj problém. :ahoj:


Nie je to môj problém, v tomto smere ho nemám určite. Môj príspevok je len môj názor! Problém vidím skôr v tom, že niekto nevie v praxi a na konkrétnom prípade odôvodniť protiargument, resp. to nedokáže "bez alergie" stráviť :heh: Nikoho neurážam (ak máš taký pocit, skús si to nezaujato prečítať celé a možno pochopíš, že irónia prišla od inakiaľ), pokúsil som sa poukázať na nezmysel "škatuľkovania" a nezmysel novej "objavnej" metódy. Je jedno v akom smere sa to dotýka živého tvora! Ja som položil (aspoň dúfam) argumenty. Zatiaľ som sa odpovede ani na jeden nedočkal, zato balastu až až. Takže ten "problém" bude asi na druhej strane. Na druhej strane mi je úplne jedno, či sa niekto týmto riadiť bude, alebo nebude. Ak má ísť výlučne o písanie práve toho balastu, prosím. No možno máte radi písmenkovanie... Práve preto som tu uviedol opäť odkaz na link ktorý tu dala dávnejšie trish a každý si môže o svojom plemene prečítať "rady" sám. Toto pokladám za informáciu pre prispievateľov dosť zásadnú! Takže suma sumárum : relevantnej odpovede som sa nedočkal. Ale ani som ju nečakal... :no: , lebo neexistuje. Je to presne o jedinom : metódou sa buď trafíš, alebo netrafíš a šance sú 50/50. A ak je toto platné, potom nebudem "bojovať" za polopravdu :ahoj: Sandrejka, práve preto, že tých tém : čím kŕmiť 7 mesačného bígla... je dosť, nevidím zmysel v zakladaní ďalších, navyše pomerne nepodložených ničím, len teóriou jedného pána.... V tomto sa Tvoj názor odlišuje od môjho. V tejto téme definitívne z mojej strany šmytec a ospravedlňujem sa, že som si dovolil vôbec niečo spochybňovať. :smile: :hi: čas ukáže, kto a do akej miery mal tú pravdu. :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod MisheliQ » Str 25.09.2013 14:01

Dúfam, že tu, Puk, ešte zavítaš, zaujímali by ma totiž tvoje odpovede
Puk píše:2., ...........Mám exota, ktorý bol "vyšľachtený z jedného anglického, jedného španielskeho, jedného francúzskeho a jedného divožijúceho predka krajiny pôvodu. Čo myslíš, z čoho dostane "alergiuL a čo mu "sadne". Bez chválenia : uja Cusicka som na zistenie pravdy nepotreboval... Nastúpil sedliacky rozum a prax... :no: A môj exot isto nie je jediný! .

A k čomu si sedliackym rozumom a praxou došiel?
Puk píše:3., Píšeš, že pred 20 rokmi boli na dedinách len NO a špice. ..............Už vtedy tu exoti boli, nebolo ich málo (aj keď určite nie toľko, koľko ich je dnes). Napriek tomu boli zdravší, ale nie preto, že žrali to čo "doma"... :ach:

Prečo boli zdravší?
Puk píše:4., Ale keď je gravidná suka na "novej strave" odlišnej z jej "domoviny", žije a prospieva, čím asi sú už vnútromaternicovo vyživované štence? Čí prostredníctvom mlieka, či neskôr krmivom? ................A tu Ti, práve pri šteňatách pripomeniem vývoj a individualitu jedinca napr. v trávení laktózy... hm? Prečo u niektorého jedinca ľubovoľného plemena mizne vekom a u niektorého ostáva?

Čím sú vyživované vnútromaternicovo šteňatá?
Prečo u niekoho je laktáza vytvorená a u niekoho nie?
Puk píše:5...............................prečo sa eliminačná diéta začína VŽDY zdrojom proteínu, s ktorým sa jedinec ešte nestretol? ...............

Prečo?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Str 25.09.2013 16:23

Puk píše:Už som tu povedal howgh! Ale nie je to moja ješitnosť, ani túžba mať pravdu za každú cenu. Je to desiatka Ss, ktoré ma priviedli posledný krát sem.


Desiatka ľudí žadonila, aby si mi zmenil názor na to, že táto sekcia môže byť užitočná? Tiež ma pár ľudí podporilo v SS, ale bolo to medzi rečou a nikdy by na nenapadlo to tu vyťahovať. :pac:

Vo väčšine mojich príspevkov v tejto téme jasne uvádzam, kto je zdrojom informácií, netajím že ide o Cusicka, pričom sa k nimi nijak nevyjadrujem a jeho názory si neprivlastňujem. Nie každý má prístup k tej knihe a nie každý vie anglicky. Od začiatku tiež píšem jedno - pokojne to zopakujem - táto sekcia nemá byť o Cusickovi, ale o skúsenostiach psíčkarov, ktorí mimo iného môžu svoje skúsenosti porovnať aj s týmto zdrojom infomrácií. Ak by psíčkarov takýto pohľad nezaujímal, nepýtali by sa na výživové nároky ich plemena Marca. Ďalšia vec je, že žiadne nové témy nezakladáme, len premiestňujeme staré, sprehľadňujeme fórum, aby sa tieto informácie ľahšie hľadali a dali sa ďalej rozoberať a porovnávať. Bolo tu viacero tém o požiadavkách pre šteniatko NO, pre šteniatko bígla... tie témy do granúl nepatria (to je o výrobcoch a skúsenostiach), nepatria ani do témy o plemenách (lebo je to stravovanie). Takže vznikla táto téma. Ako kolégium moderátorov a majiteľa fóra sme si prebrali pre a proti, výsledok vidíš. Bolo by fajn, keby si sa s tým naučil žiť.

otázka 1 - áno, mal si reagovať na tú srsť. meggie mi nič nevyvrátila, úplne si celú otázku vysvetlila po svojom, na čo som znovu reagoval

otázka 2 - áno, Cusick sa nezaoberá všetkými plemenami. Ale to, že sú niektoré plemená nové, alebo niektoré oriešky s nepreukázateľnou minulosťou ešte neznamená, že tie plemená, ktoré skúmané boli, musia byť zlé. Aj majiteľ nového plemena si môže založiť tému, kde môžu debatiť ostatní majitelia a vymienať si skúsenosti s krmivami.

otázka 3 - mám 30 rokov a od narodenia som nemal dlhšie etapy života, kde by som nebol obklopený psami. Vyrastal som väčšinou pri NO a neskôr pri dobermanovi. Okrem toho som vždy citlivo sledoval všetky krásne psy v okolí. Trvám naďalej na tom, že väčšina psov mala európsky pôvod.

otázka 4 - nikdy som nepoprieral individuálny prístup v kŕmení a stravovaní. Rovnako ako ty, ho od začiatku rešpektujem. Lenže namiesto tvojich 20% zdravých psov u ktorých podľa teba môže fungovať stravovanie na základe pôvodu plemena, ja mám názor, že ide o 50-60% zdravých psov. Zbytočne za tým ďalšie konšpirácie nevytváraj.

otázka 5 - toto musím odcitovať
Puk píše:5., Píšeš, že kontakt psa s "neprirodzeným" proteínom vyvoláva alergie a intolerancie. Povedz mi potom prosím, prečo sa eliminačná diéta začína VŽDY zdrojom proteínu, s ktorým sa jedinec ešte nestretol? Žeby preto, aby vyvolal alergiu? Prosím Ťa, poštuduj o rozdieloch medzi alergiou a intoleranciou. Mne sa nechce o tomto baviť, pretože, ako rád píšeš, medzi nami je nejaký ten level, a ja nechcem byť neskromný... :hi: Pes fakt nemusí zomrieť :ahoj:


Ťažko sa mi také otázky čítajú od "veterinára s 30 ročnou praxou. Je mi jasné, že vždy sa nasadí proteín s ktorým sa nestretol práve kvôli tomu, aby sa vylúčili z potravy všetky proteíny, ktoré mu tú alergiu vyvolali. Ak to bol jeden z nich, nebudú mu ho servírovať znovu, nie? Logické pre každého. Tento preoteín sa nasadí na dobu, dokým sa nezistí skutočný alergizujúci proteín, alebo sacharid a nie na trvalo. Ale každopádne to, že je pre neho tento proteín doteraz neznámy ale neznamená, že je neznámy jeho tráviacim enzýmom a že nemôže byť prirodzenou súčasťou jeho stravy.

otázka 6 - dobové výjavy poznám veľmi dobre. Stredovekom a starovekom som sa zaoberal na dosť vysokej úrovni. Hoci amatérsky, ale stále v spolupráci s najvýznamnejšími slovenskými historikmi (napr. Pavel Dvořák) a archeológmi (Ruttkayovci, Hanuliak). Patril som do úzkej skupiny ľudí, ktorí položili základy "living history" na Slovensku. Ak mám zachádzať do detailov, tak som patril k tým bláznom, čo sa odievali do ručne šitých odevov, z ručne tkaných látok, s ručnými vyšívkami, varili sme jedlá podľa starých receptov, v kotlíkoch podľa historických nálezov, krájali sme nožíkmi podľa nálezov,... bla bla bla. Dobové výjavy, ktoré môžeš vidieť, sú z 90% z panského prostredia, ktoré ale tvorilo len zlomok obyvateľstva. Tí mäso dostávať mohli, rovnako možno vojnové psy. Ale pes bežného človeka žral zvyšky kašičiek. Nepísal som, že vnútornosti nie sú zdrojom proteínov, ale že nedostávali mäso, ako o tom dnes učí BARF. Hlavne sa v ich strave nemohli vyšplhať proteíny na hodnoty cez 30%. Ale to už je len odhad.

otázka 8 - ok, zhodneme sa. Tam šlo skôr o to, poukázať na chybovosť logiky, ale myslím, že to nebolo mierené tebe, skôr všeobecne.

A prečo Marco nevstúpi do tejto diskusie? To tuším, ale neviem. Je mi to trochu ľúto, ale jeho názor na toto už všetci poznajú, keďže práve on bol ten, čo na rozdiely v nárokoch jednotlivých plemien poukazoval.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Str 25.09.2013 18:00

Exor poďme sa pozrieť napríklad na takú AA

pôvod plemena Japonsko - Akita Inu
prešľachtenie cez 2 svetovú vojnu a po nej:
-> Nemecký ovčiak
-> Nemecká doga
-> Molosy
-> Čau Čau
atď atď
takže pre zhrnutie krajiny Japonsko, Nemecko, Nemecko, Čína ... Teraz ku ktorej krajine sa budeš prikláňať podľa tvojej teorie?

Toto je presne to čo sa ti snažíme vysvetliť. A myslím, že AA nieje jediné plemeno, ktoré bolo prešľachťované :nwm:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Str 25.09.2013 19:20

A čo sa snažím vysvetliť ja je, že práve kvôli tomu asi Cusick AA vo svojej knihe nerieši a rieši iba pôvodnú Akita Inu. :pac:

A nie je jediné plemeno, ktoré tam zrejme z podobných dôvodov nerieši. Je tam asi polovina dnešných známych plemien. Ale myslím, že ak chcete odporovať nejakej teórii, mali by ste si tú knihu aspoň prečítať. :nwm: On totiž niektoré prešlachťovania do úvahy berie a nezdá sa mi, že svoje závery stieľa len tak od boku jak pištolník.

meggie26 píše:Teraz ku ktorej krajine sa budeš prikláňať podľa tvojej teorie?


Ja mám nejakú teóriu?
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod MisheliQ » Str 25.09.2013 20:20

Exor píše:Hlavne sa v ich strave nemohli vyšplhať proteíny na hodnoty cez 30%. Ale to už je len odhad.

Ale tak nemuselo ísť len o mäsový proteín. Čo taký proteín z mlieka a mliečnych výrobkov, z vajec, zo strukovín....?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien