Má táto rubrika opodstatnenie?

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod QuintipaNO » Štv 19.09.2013 17:59

Offtopic: OT autor vymazaný lebo mi ide len o vetu a nie o to kto to napísal.
Rovnako mi stačí aj to, že základ mojich názorov zdieľa aj Marco,


A vie niekto konkrétny niečo konkrétne o tom Macovi?

Ľahšie sa uverí človeku o ktorom niekto niečo vie, aj keď sa skrýva za prezývku ako len prezývka bez reálneho človeka. :smile:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 19.09.2013 18:12

Áno Marco je reálne existujúci človiečik zhodou okolností z môjho rodného mesta :heh:

Puk plne s tebou súhlasím vo všetkom čo si napísal

Exor ako môžeš hovoriť pri plemenách, ktoré sú Doublecoated - Dvojsrsté? (divokoznejúci preklad :heh: ) o dĺžke srsti vs. klimatických podmienkach? Príklad AA žijúca v byte nebude mať nikdy srsť ako AA žijúca vonku, tak isto ako SH, AM, AI ...
srsť prispôsobujú množstvom podsady podľa toho v akom klimate žijú.
Tak isto ako RR v Tatrách nebude predlžovať srsť ale zhusťovať.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Štv 19.09.2013 18:40

QuintipaNO píše:A vie niekto konkrétny niečo konkrétne o tom Macovi?
Ľahšie sa uverí človeku o ktorom niekto niečo vie, aj keď sa skrýva za prezývku ako len prezývka bez reálneho človeka. :smile:[/ot]


Offtopic: A čo sa vie o Pukovi? :pac: Niečo mi písal do súkromnej správy, ale keď som chcel, aby sa odtajnil, tak to odmietol. Pre väčšinu užívateľov je rovnako záhadný, ako ktokoľvek, kto sa tu skrýva iba za Nick a nemá viac údajov o sebe (aspoň chovku, niečo o svojich psoch). Sorry, nech je Marco ktokoľvek (mám silné indície že viem odkiaľ vietor fúka), je vedomostne vo veciach krmív o level vyššie ako Puk, aspoň teda jeho výstupy vo forme príspevkov na fóre.

Meggie26, zle ma chápeš, alebo ako obvykle nechceš chápať (?). Pre dlhosrsté plemeno nie je výhodné mať dlhú srsť v tropických oblastiach. Ak by sa takéto plemeno dlhodobo chovalo v takej oblasti, ovplyvní to jeho vývin na 100%, ide len o to, koľko to bude trvať. Rovnako trávenie a spracovanie rôznych zložiek potravy sa samozrejme bude meniť aj u psov, ak žijú v inej oblasti, ako boli pôvodne vyšlachtení. Živiť sa niečim neznámym je pre psa nevýhodné. Takže sa tomu začne buď prispôsobovať, alebo v časti populácie to bude vyvolávať alergie a intolerancie. Zas ide ale len o to, koľko tá vývinová fáza bude trvať. Takže ja netvrdím opak toho čo Puk. Len tvrdím, že psovi to prísunom stravy prirodzenej pre jeho vyvinuté trávenie môžeme uľahčiť. :nwm:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod QuintipaNO » Štv 19.09.2013 19:00

Dik Megie to som fakt nevedel že ešte aj tuto obďaleč chlapčisko existoval :heh: tak prvá osoba na fóre čo vie kto to je? :lol:

Sorry to čapanie na čelo absolútne nechápem ja som sa pýtal čisto len na to či ho tu niekto aj reálne pozná to bolo všetko. :ahoj:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 8:51

Quinti on ešte aj stále pôsobí a existuje :heh:

Exor ty si uviedol príklad plemena s im typickým druhom srsti a to krycia s podsadou. tak isto ako si uviedol RR v Tatrách. takže neviem kto nechce chápať. Len som doplnila a uviedla na správnu mieru to, že pes nebude predlžovať srsť alebo skracovať pri vývoji ale bude buď zredšovať alebo zahusťovať podľa klimatických podmienok. Dlžka srsti je jednoducho geneticky daná kdežto množstvo podsady nie :ahoj: Tak isto ako vyzeral srsťovo napr. bradáč pred xy rokmi tak určite teraz nevyzerá a to je presne to čo sa ti tu snaží Puk vysvetliť. Plemená sú už dávno neni tam kde boli.
Čo sa týka evolúcie u rôznych plemien tak tá prebieha veľmi rýchlo. Stačia ti (keď to pritiahneme za vlasy) nejaké tri generácie a už vieš spraviť úplne iného typového jedinca ako boli jeho predkovia. Takže argumentovať s tým, že lebo tam bolo to plemeno vyšľachtené tak preto má také a také tráviace enzými a ostatné bla bla bla mi príde ako veľmi chabí argument.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod clupko » Pia 20.09.2013 9:09

ja si myslim, ze travenie sa urcite dlhsie vyvija nez srst - ved ta sa meni aj na jednom psovi pocas jeho zivota. napriklad keby sme ho chovali vnutri a po par rokoch zrazu len vonku, bude mat hustejsiu srst, ci nie?
kdezto travenie sa tak lahko nezmeni - ked raz nieco stravit nevie, nezvykne si na to. aspon nie v tak kratkom case, chcelo by to zrejme viac nez par generacii.

(inak mi to pride, ze vsetci hovorite v podstate to iste, len inak, alebo sa zamerne nechapete :ha: )
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 9:13

Nemyslím si, veď si zoberme len fakt ako sa krmilo povedzme 50 rokov dozadu v našej oblasti. Poväčšine to boli zbytky. A psi žili a žijú dodnes :nwm:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod clupko » Pia 20.09.2013 9:33

vsak nehovorim, ze to nepreziju. a tiez 50 rokov dozadu tu zrejme bolo o dost menej jedincov "exotickych" plemien.
len sa mi nezda, zeby vsetky psy mali rovnake naroky na potravu, pride mi logicke, ze sa to (aspon z casti) lisi medzi roznymi plemenami, a urcite dost zalezi na tom, odkial pochadzaju a na co boli povodne urcene. v tom sa predsa vsetci zhodneme, nie?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 9:38

Asi nie. Ja sa skôr prikláňam k teorii individualizmu, takže nájsť to správne a prospešné pre daného jedinca (nezáleží na plemene) pre jeho terajšie potreby a nároky.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 16:53

Meggie, ako je možné, že z mojich príspevkov čítaš niečo iné ako Clupko? :lol: Toto nemá cenu ďalej rozpisovať, lebo ma to už nebaví opakovať, keď som to už 3x napísal. Naprosto súhlasím s Clupkom. Ono to nie je tak dlhé obdobie psíčkarskej globalizácie. Ešte pred 20 rokmi bolo napr. u nás vidieť po dedinách iba NO, špice a pár európskych plemien. Nechcem tvrdiť že neexistovali aj chovky ázijských či amerických plemien, ale bolo ich málo. A áno, tie psy prežívali aj na cudzých potravinách, nám prirodzených. Ja netvrdím že od neprirodzenej zdochnú. Len tvrdím, že môžu byť pôvodcami alergií a intolerancií. Píšem to posledný krát, funguje to tak u ľudí a aj iných živočíšnych druhov, že keď prijmeš potravinu cudziu tvojmu imunitnému systému, zažívaciemu traktu, môže si ho telo vyhodnotiť ako hrozbu a imunitný systém reaguje alergickou reakciou, vylučovaním hystamínu. Je to spúšťač (nie jediný) alergických reakcií. Pes nemusí zomrieť, nemusí mať ani hnačku,... ja sa divím, že v tejto alergickej dobe sa nad tým niekto pozastavuje. Ale keďže sa živíš predajom aj hypoalergénnych granuliek, tak tebe vlastne alergie vyhovujú, nedivím sa tej zaujatosti a tvojmu odporu voči snahe alergiám predhcádzať a šíriť osvetu. Basta.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 20:35

No pozor nechci ma na :kak: tvojím výrokom, že mi vyhovujú alergie ... si komplet na hlavu, aby som psom priala alergiu? To môže výjsť z papuľky len nejakému obmedzencovi Obrázok

A píš si čo chceš stále si budem tvrdiť, že je to o individualite psa!
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 20:51

Hádam nemusím písať len to, čo si napísala ty. Rovnako ako ty, si vytváram aj vlastné závery. Že ide o individualitu každého psa, tvrdím odzačiatku aj ja (aj v iných diskusiách), to ale neznamená, že musíme nutne ignorovať všeobecnejšie informácie, ktoré môžu pomôcť predchádzať alergiám. :jazyk: :ahoj:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Pia 20.09.2013 21:03

Offtopic: Nereaguj láskavo na mňa o tvojej inteligencii si ma už presvedčil ... asi miluješ svojho psa keď dokážeš tvrdiť, že by niekto mohol psovi priať alergiu. Väčšinou to funguje tak, že podľa seba súdim teba všakže.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Pia 20.09.2013 21:08

Poprosím Vás, aby to tu nesklzávalo do osobných útokov. Verím, že nikto žiadnemu psovi nepraje alergiu ani žiadny iný problém. Skúste vnímať toto subfórum ako priestor, kde môžu tí, ktorí majú viac informácií, radiť tým, ktorí to potrebujú.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Pia 20.09.2013 21:10

Offtopic: No to si vedľa. Ale narozdiel od teba, mna len tak hocičo nevytočí a neukazujem hneď prostredníky. :joint: Ak nechceš aby na tvoje príspevky niekto reagoval, tak ich nepíš. Ja som nepísal, že by si priala alergiu svojmu psovi, ale že nechápeš, alebo nechceš chápať dôvody vzniku alergií a ak to skutočne nechceš chápať, dôvod je podľa mňa obchodný.

A ako podľa mňa môžem súdiť teba? Veď sa v tomto fóre a v celej tejto sekcii práve snažím obhájiť, že toto je spôsob, ako mnohým psom môžeme pomôcť alergii predchádzať. Obviňuješ ma z niečoho, proti čomu otvorene bojujem verejne a ostatní to vidia.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien