Má táto rubrika opodstatnenie?

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Str 25.09.2013 19:35

Nebudem oponovať. Určite je na tom kus pravdy. Tá hodnota proteínu ale určite nebola nijako ustálená.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Str 25.09.2013 21:54

Fajn ked sa chces chytat za slovicka, prepac zle som sa vyjadrila ... pre upresnenie teoriu, ktoru tu presadzujes. Toto je priklad preco to asi fungovat nebude, ktory mi vyvratit nevies lebo pan Cusick o tom nepise. Americka akita je ine plemeno ako Akita Inu
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Str 25.09.2013 22:34

Veď práve preto, že je to iné plemeno, o jednom píše (lebo je staršie a dá sa skúmať) a druhé vynecháva (lebo je mladšie a prešlachtené, ako píšeš sama). Čo ti mám k tomu vysvetľovať? Tvrdil som snáď niekde v minulosti, že tieto jeho poznatky sú všeobecne aplikovateľné? Že sa musia týkať všetkých plemien? A ak sa on sám nedokázal vyjadriť a preskúmať všetky plemená, automaticky to znamená, že tie ktoré preskúmal sú zlé? :pac:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Elis » Štv 26.09.2013 9:14

Exor píše:, že tieto jeho poznatky sú všeobecne aplikovateľné? Že sa musia týkať všetkých plemien?


jestli se netykaji vsech plemen/psu, ci jestli nejsou skupiny jednoznacne definovane a neplati to na vsechny ze skupiny- tak nejsou verohodne podlozene:-(
muj nazor...

a jinak - „Timeo lectorem unius libri“ :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Bad » Štv 26.09.2013 9:31

Domnívám se, že odlišnost lidských ras (co se týká DNA, nemocí i reakcí na různé látky) je prokázána. Proč by takové odlišnosti a z toho vyplývající odlišné nároky na stravu neexistovaly u ras psích (respektive skupin) ?
Naposledy upravil Bad dňa Štv 26.09.2013 11:05, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.09.2013 9:37

Bad tiež mi to napadlo :no: Samozrejme, nie vždy ide o plemennú "vlastnosť", napr. ako trávenie laktózy, kde je to od jedinca k jedincovi rôzne, niekto ju tráviť môže, niekto nie (ale možno že aj tu existuje nejaká závislosť, ktorá je prehliadaná)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 26.09.2013 11:03

Elis píše:
Exor píše:, že tieto jeho poznatky sú všeobecne aplikovateľné? Že sa musia týkať všetkých plemien?


jestli se netykaji vsech plemen/psu, ci jestli nejsou skupiny jednoznacne definovane a neplati to na vsechny ze skupiny- tak nejsou verohodne podlozene:-(
muj nazor...

a jinak - „Timeo lectorem unius libri“ :yes:


Presne takýto istý názor mám aj ja :jop:

Bad píše:Domnívám se, že odlišnost lidských ras (co se týká DNA, nemocí i reakcí na růrné látky) je prokázána. Proč by takové odlišnosti a z toho vyplývající odlišné nároky na stravu neexistovaly u ras psích (respektive skupin) ?


Existovať by mohli, ak by boli prekázané. Mne však z toho stále vyskakuje jedna a zásadná otázka - čo brať do úvahy pri prešľachtených psov a hlavne pri krížencoch čo ani nevieme koho majú predka?
Preto ja zastávam názor a budem sa opakovať, že záleží od individuality psa a jeho nárokov na výdaj energie a XY ďaľších aspektov
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Bad » Štv 26.09.2013 11:18

meggie26 píše:Existovať by mohli, ak by boli prekázané

Ale tak takový argument :pac: . Věci/jevy/skutečnosti existují nezávisle na tom, zda je nějaký/cí zástupce/ci lidského rodu objevili a prokázali! To se nám zeměkoule zakulatila až tuším v 15. století , kdežto po miliardy let předtím byla placatá?! :oo:

meggie26 píše:čo brať do úvahy pri prešľachtených psov a hlavne pri krížencoch čo ani nevieme koho majú predka?

tato otázka by měla být až další v pořadí, teď je spor, jestli vůbec existují rozdíly (z hlediska výživy) dané rasami, takže by bylo dobré začít od ras v co největší míře původních (nebo jak to nazvat...)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 26.09.2013 11:29

Bad píše:
meggie26 píše:Existovať by mohli, ak by boli prekázané

Ale tak takový argument :pac: . Věci/jevy/skutečnosti existují nezávisle na tom, zda je nějaký/cí zástupce/ci lidského rodu objevili a prokázali! To se nám zeměkoule zakulatila až tuším v 15. století , kdežto po miliardy let předtím byla placatá?! :oo:


neviem ako si to pochopil ale ja sa bavím stále v teoretickej rovine, pretože Cusickovú teoriu nebereim do úvahy. Pre mňa je málo podložená.
Bad píše:
meggie26 píše:čo brať do úvahy pri prešľachtených psov a hlavne pri krížencoch čo ani nevieme koho majú predka?

tato otázka by měla být až další v pořadí, teď je spor, jestli vůbec existují rozdíly (z hlediska výživy) dané rasami, takže by bylo dobré začít od ras v co největší míře původních (nebo jak to nazvat...)


Podľa mňa by nemala byť prvotná otázka na plemeno ale na veľkostný ráz, tým pádom sa nejak dostávame k výživovým nárokom podľa veľkosti, potom podľa záťaže atď atď ... :nwm:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Bad » Štv 26.09.2013 11:39

meggie26 píše:Podľa mňa by nemala byť prvotná otázka na plemeno ale na veľkostný ráz, tým pádom sa nejak dostávame k výživovým nárokom podľa veľkosti, potom podľa záťaže atď atď

To je jiná, ale jsme v tématu "Výživové nároky podle plemen", takže ta plemenná příslušnost je tady primární (a nejen vzhledem k názvu tématu, ale i jako zásadní otázka ve smyslu "být či nebýt")


meggie26 píše:neviem ako si to pochopil ale ja sa bavím stále v teoretickej rovine, pretože Cusickovú teoriu nebereim do úvahy. Pre mňa je málo podložená.

já to psala ryze obecně a teoreticky bez vztahu k jakékoliv konkrétní teorii - to, že něco není prokázané neznamená,že to neexistuje.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 26.09.2013 11:43

Bad píše:
meggie26 píše:Podľa mňa by nemala byť prvotná otázka na plemeno ale na veľkostný ráz, tým pádom sa nejak dostávame k výživovým nárokom podľa veľkosti, potom podľa záťaže atď atď

To je jiná, ale jsme v tématu "Výživové nároky podle plemen", takže ta plemenná příslušnost je tady primární (a nejen vzhledem k názvu tématu, ale i jako zásadní otázka ve smyslu "být či nebýt").


iste práve preto, zastávam skôr názor "nebyť" :lol:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Štv 26.09.2013 15:52

Elis píše:jestli se netykaji vsech plemen/psu, ci jestli nejsou skupiny jednoznacne definovane a neplati to na vsechny ze skupiny- tak nejsou verohodne podlozene:-(
muj nazor...

a jinak - „Timeo lectorem unius libri“ :yes:


Prvá veta nedáva zmysel. Veď práve výnimky potvrdzujú pravidlá. Takže ak napr. BHT a BHA neublížia úplne všetkým psom, budeme sa tváriť, že neublížia žiadnym? :pac:

ad. Timeo lectorem... - Kiež by bolo viacero takýchto štúdií, veľmi by som sa tešil. Keď by aj vyvracali Cusickove teórie, aj tak by som sa tešil. Témy ktoré ma zaujímajú hltám bez predsudkov. Žiaľ, alebo našťastie, výskumov je menej ako tých, ktoré sa zaoberajú ľudskou stravou.

s Bad naprosto súhlasím, píše krajšie ako ja, zrozumiteľnejšie :jop: vďaka za názor
Príspevky od Meggie už mi nedávajú zmysel, mám pocit, ako by to bol hon na čarodejnice. Nesedí mi logika - Ak teória nezáhŕňa všetky plemená a ich krížence, celá teória je zlá.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 26.09.2013 16:03

Exor píše:
Elis píše:Príspevky od Meggie už mi nedávajú zmysel, mám pocit, ako by to bol hon na čarodejnice. Nesedí mi logika - Ak teória nezáhŕňa všetky plemená a ich krížence, celá teória je zlá.


kto chce pochopiť pochopí kto nie ...

Pokiaľ bereš môj názor za hon na čarodejnice prosím. Takže v tomto momente v tejto téme končím, čapkaj sa tu Exor po pleci ... možno časom sa dostaneš na úroveň Marca a aj ti založia tému :jazyk:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.09.2013 16:39

Áno stačí, ďakujem veľmi pekne :poklona:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Bad » Štv 26.09.2013 17:24

Puk píše:Puk píše:3., Píšeš, že pred 20 rokmi boli na dedinách len NO a špice. ..............Už vtedy tu exoti boli, nebolo ich málo (aj keď určite nie toľko, koľko ich je dnes). Napriek tomu boli zdravší, ale nie preto, že žrali to čo "doma"... Prečo boli zdravší? Podľa mňa boli zdravší nie preto, že by nežrali doporučované proteíny, ale naopak. Teda že aj napriek neodporúčaným zdrojom išlo o to, že v tej dobe nebolo toľko chémie, psi neboli prešľachtení (nebolo toľko geneticky daných ochorení v nedostatočnosti a v ochoreniach nielen tráviaceho traktu), ale ani toľko metabolických porúch nebolo. A potom, aj keď psiská vtedy žrali odpady z bitúnkov, tie neboli doslova pozametaným bitúnkovým smetiskom napchaným do granúl, ako je to vo väčšine prípadov dnešných výrobcov. Zase : nebolo to o plemenách, ale o jednotlivcoch v daných plemenách. A bolo to o konštitučnom zdraví a nezhýčkanosti kŕmením.


K tomuto (a možná že úplně mimo) - nemůže být rovněž problém v tom, že krmíc granulemi pes dostává jeden každý den totéž - tytéž suroviny ve stejném poměru - vždyť to je nepřirozené a zatěžující, ne ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien