Má táto rubrika opodstatnenie?

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Štv 26.09.2013 18:01

meggie26 píše:čapkaj sa tu Exor po pleci ... možno časom sa dostaneš na úroveň Marca a aj ti založia tému :jazyk:


Mám celkom dosť kecov o tom, aká je tá Cusickova teória slabá a sama Meggie vo vnútri cítiš, že pre tvoje plemeno je ryba prirozdenou potravou, sama sa tým inštinktívne riadiš. Priznajme si to, problém je v tom, že krmivo ktoré dovážaš nemá takú paletu bielkovinových zdrojov, čo nevyhovuje tvojmu obchodu.

Ad prax vs. teória. Prax má väščina veterinárov a napriek tomu u nich kúpim iba RC a Hills. Ich záujmy nekorešpondujú s ich poznatkami. Komu teda veriť v tomto? Osobne ma nepresvedčí to, že tú prax niekto má. Ak by nám takýto praktici radili, všetci by sme kŕmili RC! Našťastie mám za veta takého praktika, ktorý mi žiadnu značku nevnucuje a neponúka. A už sa niekoľko praktikov podpísalo pod také značky, ktorými by asi nikto z vás už nekŕmil. Najkvalitnejšie krmivá sú z USA a Kanady, odkiaľ sú vlastne aj Cusickove výskumy. Sú stále o niekoľko krokov pred Európou, viac sa tým zaoberajú a EU ich výskumy len prispôsobuje trhu. Bez tejto teórie a výskumov by dnešné top značky ako vyzerali? Odpoveď určite pozná každý rozumne zmýšľajúci psíčkar.

Marcova téma vraj bola založená z recesie, za iným účelom. Práve ona je dôvod, že existuje celá táto sekcia. Tá téma obsahovala množstvo užitočných informácií, ale skrytých v množstve bordelu a patosu. Nedalo sa v nej už orientovať a hľadať rady, preto sa stále opakovali tie isté otázky. Naozaj je to jediný dôvod vzniku celej tejto sekcie. Na Marca vo vedomostiach zatiaľ nemám a určite ani na Puka. To ale nie je dôvod, aby som slepo pritakával všetkému čo si myslia. Obaja sú vedomostne zdatní a sami sa na ničom nezhodnú. Ja sa nesnažím si tu nejak riešiť ego, ako si tu z toho robíte prdel. Ja tu zastávam rozhodnutie moderátorov a majiteľa fóra, s cieľom sprehľadniť, zviditeľniť a lepšie sprístupniť informácie, ktoré sa tu nachádzali. Tieto subtémy sa už vracať do svojho pôvodného vlákna nebudú a mazať sa dúfam tiež nebudú, teda ostávajú. Nepáčia sa vám? Nečítajte ich, nepýtajte sa v nich, nezapájajte sa do týchto diskusií.
Čím skôr to pochopíte, tým viac nervov si ušetríte. :fizel:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod meggie26 » Štv 26.09.2013 19:28

Exor píše:
meggie26 píše:čapkaj sa tu Exor po pleci ... možno časom sa dostaneš na úroveň Marca a aj ti založia tému :jazyk:


Mám celkom dosť kecov o tom, aká je tá Cusickova teória slabá a sama Meggie vo vnútri cítiš, že pre tvoje plemeno je ryba prirozdenou potravou, sama sa tým inštinktívne riadiš. Priznajme si to, problém je v tom, že krmivo ktoré dovážaš nemá takú paletu bielkovinových zdrojov, čo nevyhovuje tvojmu obchodu.


Momentálne sú na jeleňovi + bravčová domáca masť a žiadne problémy im to nerobí :ahoj:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Štv 26.09.2013 23:15

Ja sa len teším že to problémy nerobí. Nikdy som nepísal, že musí. Podľa veterinárnych štúdií sú niektoré plemená na vznik alergií náchylnejšie ako iné. Sú to napr. kokeršpaniel, boxer, kólia, nemecký ovčiak, dalmatínci, retríver, šarpej, jazvečík, westík, jemnosrstí teriéri... mať niektoré plemeno z toho zoznamu, minimálne by som si Cusickove teórie prečítal.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod hriva » Pia 27.09.2013 14:12

Offtopic: je to tu veľmi zaujímavé čítanie :jop:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Pia 27.09.2013 14:45

Pukov príspevok (26. Sep 2013 17:27) na jeho žiadosť vymazaný.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod raky » Pia 27.09.2013 14:49

sandrejka píše:Pukov príspevok (26. Sep 2013 17:27) na jeho žiadosť vymazaný.

prečo mi toto robíte? :plac: to je škoda... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Pia 27.09.2013 14:52

Offtopic: Opýtaj sa Puka, prečo musíme riešiť takéto blbosti. :lol:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod hriva » Pia 27.09.2013 15:01

Esteze som to stihla :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Exor » Pia 27.09.2013 16:08

Offtopic: Škoda toho príspevku, zdal sa mi najužitočnejší z tých jeho doterajších v tejto téme.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Bad » Pia 27.09.2013 16:34

Offtopic:
sandrejka píše:Pukov príspevok (26. Sep 2013 17:27) na jeho žiadosť vymazaný.

:oo: :ua: :nwm: :hmm:
no, koneckonců, můžeme se všichni sejít třeba v tématu "Zalúbení.....", tam zase tak moc věcná náplň a hodnotná argumentace přinášející všem myslím si prospěšné informace nehrozí, že....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod MisheliQ » Ned 29.09.2013 11:47

:ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Elis » Pon 30.09.2013 7:31

podle meho -pokud rady v teto rubrice zahrnuji citaci z jednoho zdroje, bylo by dobre ten zdroj pripichnout na zacatek rubriky ( ty studie jsou verejne pristupne, nevztahuji se na ne autorska prava).
aspon to da uzivatelum lepsi sanci, overit si zdroj infa.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 30.09.2013 10:07

Elis píše:podle meho -pokud rady v teto rubrice zahrnuji citaci z jednoho zdroje, bylo by dobre ten zdroj pripichnout na zacatek rubriky ( ty studie jsou verejne pristupne, nevztahuji se na ne autorska prava).
aspon to da uzivatelum lepsi sanci, overit si zdroj infa.

:jop: A tým by sa ani témy nemuseli zakladať pre jednotlivé plemená. Do jednej témy by sa hodil odkaz na Cusicka a kto by chcel, by si prečítal a dozvedel niečo aj sám. :angel:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod Mackie » Pon 30.09.2013 11:40

potom naco zakladat akukolvek temu, dajme len zoznam literatury a kazdy nech si po veceroch cita :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Má táto rubrika opodstatnenie?

Poslaťod sandrejka » Pon 30.09.2013 11:47

Smutné je, že niektorí predajcovia granúl sa rozhodli toto subfórum znemožniť a potom bojkotovať a keď tu aj odzneli hodnotné informácie, tak boli vymazané. Nemyslela som si, že jediným zdrojom informácií bude Cusick, ale skôr informácie z praxe, či už chovateľov daných plemien alebo ľudí, ktorí sa v rámci svojho biznisu venujú výžive psov.

Nikto tu netvrdil, že všetkých príslušníkov daného plemena musíte kŕmiť tým a tým, skôr som predpokladala, že sem budú smerovať otázky majitelia konkrétnych plemien psov s individuálnymi nárokmi alebo problémami. Aby sa fórum o výžive sprehľadnilo a informácie boli ľahšie vyhľadateľné. Len Vy to tu ženiete do extrémov a tvárite sa, že Vám niekto nanucuje Cusickove teórie.
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien