Bígl

Bígl

Poslaťod veja79 » Štv 08.08.2013 17:00

Posúvam tému...Pls aké sú teda slušné granule vrece max 40 - 50€. Hľadám dačo pre kríženca beagla...Moc by sme mi pomohli. Všade tu píšete len dobré alebo zlé ale taký stred som sa nedočítala...
veja79
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.08.2013 8:45

Beagle potrebuje vlakninu cez repne odrezky, zemiaky, baranie maso, psenicu, kukuricu, králicie, kacacie, morcacie maso. Krmivo musi byt silnejsie v sacharidoch a v tuku. N-latky na strednych hodnotach.

Nevhodne suroviny v krmive: Rybacie maso, ryza, hovadzie maso, hovadzie vedlajsie produkty, konské mäso, sója.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod veja79 » Pia 09.08.2013 11:44

Ďakujem moc obom za odpoveď. Sympatické mi je trainer natural pre stredné plemená - to by mohlo byť tiež? Ak nie tak potom skúsime tú fitnessku...
veja79
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.08.2013 12:50

Sympaticke ok ale pre toto plemeno mozno by som riesil ine krmivo. Viacej sacharidov a cerealii. Fitness by som nedaval.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod merri » Pia 09.08.2013 13:33

Nerozumiem, preco by mal mat v strave viac sacharidov a cerealii? Na co to ma byt akoze dobre? Takmer vsetci bigli, ktorych poznam, maju sklon lahko priberat, mam pocit, ze to je pre plemeno celkom charakteristicke, ako napr. u labikov, preto by som imho urcite neodporucala zrovna pre bigla krmivo s vyssim podielom sacharidov. (A vobec, pre psa vseobecne.) :nwm:

Veja, odporucam riadit sa zlozenim krmiva a sedliackym rozumom. Tieto info z Marcovej zahadnej knizky by som urcite nepovazovala za svate. Podla mna je aj Trainer Natural dobra volba. :yes: Staci sledovat zlozenie, v danej teme jednotlivych znaciek granul sa clovek vie dozvediet vela uzitocnych info, a samozrejme v neposlednom rade vyber krmiva vzdy zavisi v prvom rade od toho, ci psovi sadne alebo nie.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Exor » Pia 09.08.2013 13:54

Marco radí viac vlákniny a z tej sa nepriberá, tá iba tráviacim traktom viac- menej prejde. Pes naberá hlavne z tukov, to je pre neho najväčší zdroj energie, nie sacharidy.
Ale tiež nechápem prečo nie Trainer Natural, zdá sa mi, že spĺňa všetky predpoklady ktoré Marco rozpísal vo svojom príspevku.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod merri » Pia 09.08.2013 14:23

Ale vlaknina nerovna sa sacharidy, a pise tam ze vyssi obsah sacharidov a dokonca aj tukov. A pribera sa aj zo sacharidov, pokial viem. :nwm: Nehovoriac o tom, ze nikto ma nepresvedci, ze sacharidy su to, co v strave potrebuje mat masozravec.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Exor » Pia 09.08.2013 14:28

Neviem o tom, že by psi v ich histórii existovali ako čistí mäsožravci. Pes sa v prítomnosti človeka vždy živil zbytkami potravy. Na príjem sacharidov je zvyknutý tisíce rokov a nie je to vlk. O opaku zase nikto nepresvedčí mňa. :fizel:
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.08.2013 14:52

Nehovoriac o tom, ze nikto ma nepresvedci, ze sacharidy su to, co v strave potrebuje mat masozravec... Ale pes nie je typickym druhom masozravca. A vela plemien potrebuje inu stravu. Beagle pribera hlavne zo stravy od stola, s pamlskov ale nie od kvalitnych sacharidov. Beagle je plemeno, ktore je silnym spalovacom energie avsak ak z neho urobime gaucaka tak potom je to o obezite.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pomer Cena/Kvalita

Poslaťod Marco Varhol » Pia 09.08.2013 15:24

Treba citat. Rozne studie su k dispozicii napr o Beagloch od Dan Careyho, Reinharta alebo od Brodericka.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Bígl

Poslaťod Ema53 » Ned 15.09.2013 16:28

["Marco Varhol"]Beagle potrebuje vlakninu cez repne odrezky, zemiaky, baranie maso, psenicu, kukuricu, králicie, kacacie, morcacie maso. Krmivo musi byt silnejsie v sacharidoch a v tuku. N-latky na strednych hodnotach.

Nevhodne suroviny v krmive: Rybacie maso, ryza, hovadzie maso, hovadzie vedlajsie produkty, konské mäso, sója.

Moje skúsenosti s kŕmením sú takéto (mám 11-ročnú bíglicu s PP):
-z toho,čo M.V. označil ako vhodné potraviny pre bígla nám nesedí kukurica v granuliach (nevie stráviť-brucho ako balón a veľké mäkké :kak:) a králik (ani kúsok-či už surový alebo tepelne upravený, má z neho silnú hnačku).
-a z potravín ako nevhodných nám perfektne sedia : ryby , ryža , hovädzie mäso.
Myslím,že každý by si mal poznať svojho psa a držať sa toho,čo mu sedí.
P.S. Posledných cca 6 rokov som kŕmila -Acana Salmon and Potato,potom Acana grain free (hlavne Pacifica),keď prišiel na trh Orijen,tak Orijenom (dlho a bola som najspokojnejšia),ale po poslednej zmene receptúry (nesedí nám) sme sa vrátili k Acana Pacifica.
Havina je na svoj vek vo výbornej kondícii :yes:
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

akymi granulami krmit

Poslaťod olap » Str 27.11.2013 13:00

Dobry den!Mam jednorocneho bigla.Momentalne ho krmim granulami Royal Canin mini adult.Kedze tieto granule su doporucene pre vahu psa 0-10kg,a moj pes vazi 15kg.Doporucujete mi s tymito granulami pokracovat v krmeni,alebo mu ich zmenit vzhladom tomu,ze su doporucene pre tuto vahovu kategoriu?Ak zmenit tak aku znacku doporucujete?Za dobre rady dakujem
olap
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bígl

Poslaťod Exor » Str 27.11.2013 13:38

Pre jednoročného bígla by to mali byť MEDIUM - JUNIOR. Značka záleží veľmi od tvojej spokojnosti s tou terajšou. Sú aj lepšie, ale sú aj oveľa horšie.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bígl

Poslaťod lucky776 » Sob 03.10.2015 10:41

Zdravím aj ja by som potrebovala poradiť s výberom krmiva. Mám cca 8-9 ročného bígla a kŕmim ho zatiaľ Royal Canin Beagle, ale nedávno mi na jednom fóre za túto voľbu dosť vynadali, že sú to zlé granule a neviem čo. Takže sa chcem spýtať, že aké granule kupovať? Zabudla som napísať :-) má 18 kg, ale je celý aj trošku väčší :lol: Vopred ďakujem.
lucky776
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Púchov

Bígel

Poslaťod majopp » Pia 15.04.2016 22:06

Ahojte poradíte aké granule sú najlepšie? Dík :jop:
majopp
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Výživové nároky podľa plemien