Switch to full style
Odoslať odpoveď

Nemecký ovčiak

Ned 22.01.2012 0:55

Offtopic: stale cakam odpovede pre NO-ckarov (vela sa ich uz pytalo) - nejake odporucania tak, ako davas pre ine plemena, ale akoby si sa tomu vyhybal. :nwm: preco? az mam pocit, ze su nejaki divni... :ha:

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Ned 22.01.2012 17:34

NO je plemeno vyzadujuce vyssi podiel uhlohydratov, vlakniny doplneny o cervene druhy masa. Najcastejsie je vsak krmeny kuracim maso s ryzou. Ryza je vsak menej vhodna ako napr. psenica alebo kukurica. Nevhodne su pre neho krmiva vyrobene z ryb. Ma rad zeleninu a krmiva, ktore obsahuju susenu lucerku. Chleba, cerstve rozky, kolace len poukazuju na to, ze pes vyzaduje v strave aj nieco ine ako maso. Krmiva s presne urcenym druhom masa hovadzie, bizon, kralik, kacica, kuracie, morka, kozie alebo konske maso v podiele okolo 20% je postacujuce, zalezi vsak na vykone.

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Ned 22.01.2012 18:11

dakujeem :poklona:

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Ned 22.01.2012 21:27

dakujem wer :lol: :jop:. toto mi dost pomohlo.

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Pon 23.01.2012 14:01

Marco k tomu co si pisal k plemenu NO mohol by si sa konkretnejsie vyjadrit dat nejaky priklad.Aka znacka tomu zodpoveda? Dakujem.

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Sob 28.01.2012 10:20

Marco Varhol píše:NO je plemeno vyzadujuce vyssi podiel uhlohydratov, vlakniny doplneny o cervene druhy masa. Najcastejsie je vsak krmeny kuracim maso s ryzou. Ryza je vsak menej vhodna ako napr. psenica alebo kukurica. Nevhodne su pre neho krmiva vyrobene z ryb. Ma rad zeleninu a krmiva, ktore obsahuju susenu lucerku. Chleba, cerstve rozky, kolace len poukazuju na to, ze pes vyzaduje v strave aj nieco ine ako maso. Krmiva s presne urcenym druhom masa hovadzie, bizon, kralik, kacica, kuracie, morka, kozie alebo konske maso v podiele okolo 20% je postacujuce, zalezi vsak na vykone.


Marco, ja sice krmim BARFom, ale zaujal ma vas prispevok o NO - aky pomer maso:zelenina:uhlohydraty (cestoviny, ovsene vlocky) odporucate? je pes vobec schopny stravit to v takej forme a vziat si, co potrebuje z obilnin? dakujem.

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Str 01.02.2012 13:55

Môže sa kŕmiť šteniatko NO granulami + konzervami/vareným tak, že 3× denne granule + 2× denne konzerva/varené?
A k tomu varenému: keďže ide o šteniatko vo vývoji nebolo by lepšie kŕmiť len granulami aby malo vyvážený pomer živýn?
Alebo celý týždeň granule a v nedelu len varené(mäso+priloha).

Granule som vybral Agil: http://pes.zvieratadoma.sk/krmiva/granu ... ed-10kg-2/

Ďakujem.
PS: ešte ho nemám len sa naň pripravujem :hi:

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Str 01.02.2012 20:06

extreme ja len malý dotaz
3× denne granule + 2× denne konzerva/varené?
to je spolu 5 krát denne nieje to veľa ako ja viem myslím,že by to malo byť 3xdenne (príp.4).

Re: Nemecký ovčiak

Pon 25.05.2015 14:54

Zdravim, mame doma 9tyzdn. steniatko NO. Chcela by som vas poprosit o radu ohladom krmenia.
Prave krmim s trainer natural puppy maxi, ale jeho srst sa mi zda taka mastna, tazka a na laktoch na prednych nohah akoby mal uplne riedku srst, vypadanu. Nosi aj scalibor obojok, ale na krku srst neredne.
Ake granule by boli najvhodnejšie?
Rozmýšľala so aj nad N&D ken beviem ci low grain al grain free,trainer fitness pripadne nejaky happy dog?Dakujem za skore info

Re: Nemecký ovčiak

Uto 26.05.2015 10:37

Ja krmim vsetkym z kuchyne. Skusal som par typov granul ale je to asi jedno, proste su to granule a mojmu take jedlo velmi nechuti. Mam pocit ze cim drahsie tym mu chuti menej. Najviac mu chuti varena strava po ludoch, surove maso, kosti akekolvek, trava a rastliny, mlieko, tvaroh....do tohoto mu skoro vzdy dam trochu granul, ale je schopny ich vybrat prec z jedla. Idem na dalsi typ granul teraz (nastastie nemame problem s prechodom, je to bez hnaciek) tak mozno natrafim na nejake. Rad by som krmil barfom ale nemam zatial lacny zdroj. Drzim palce. Daj vediet ak nieco najdes. Inak so srstou pri spomenutej strave zatial nemam ziadny problem. Krasne sa leskne a zuby su tiez pekne a nepachne mu z ust.

Re: Nemecký ovčiak

Uto 26.05.2015 10:41

destroy píše: Najviac mu chuti varena strava po ludoch,.

to je co?ako nasolene ,nakorene,knedle ,segedin a tak?

Re: Nemecký ovčiak

Uto 26.05.2015 10:45

Offtopic: Ale asi by mu fakt menej smrdelo z huby, nez teraz ked zerie drzky :ach:

Re: Nemecký ovčiak

Str 27.05.2015 9:04

miska&sonny píše:Rozmýšľala so aj nad N&D ken beviem ci low grain al grain free,trainer fitness pripadne nejaky happy dog?Dakujem za skore info


Porovnávaš neporovnateľnú kvalitu. Kvalitou a množstvom mäsa v krmive si to odstupňuj takto - N&D, Trainer Tigness3, Happy Dog. Pričom Happy Dog by som svojim psom asi nikdy nedal. Z týchto tebou vymenovaných by som šiel do N&D LOW GRAIN. NO ti zrejme nebude úplne dobre využívať tú zemiakovú bezobilnú verziu.

Re: Nemecký ovčiak

Pon 01.06.2015 14:12

Margita píše:
destroy píše: Najviac mu chuti varena strava po ludoch,.

to je co?ako nasolene ,nakorene,knedle ,segedin a tak?


V podstate ano. Sice korenie a sol sa u nas skoro nepouziva ale presne tak. Normalne jedlo, napr. sosovicova polievka, alebo stava z paprikasu a podobne.

Re: Nemecký ovčiak

Pon 01.06.2015 14:21

chudak pes. dufam, ze ste si aspon nastudovali, co je pre psov toxicke.
Odoslať odpoveď