Anglický buldog

Anglický buldog

Poslaťod Jaro_V » Pia 04.11.2011 3:30

Zdravim p. Marco,

v poslednom case vsetok svoj volny cas venujem ziskavaniu informacii ohladom stravy. Toto forum som uz skoro cele preluskal skrz na skrz... Vytvoril som si z toho vsetkeho nejaky nazor... Rozhodol som sa, ze stena anglickeho buldoga budem aspon do 1 roka krmit hlavne granulovanym krmivom. Potom sa uvidi, snad BARF...
Postrehol som, ze odporucate nie stale to iste krmivo (co sa tyka zlozenia), ale snazite sa poradit to, ktore danemu plemenu najviac "vyhovuje". Jednemu psenica, alebo kukurica prekaza, ine plemeno ju naopak vyzaduje. Podobne je to aj s bielou ryzou, zemiakmi, rybami atd by som mohol menovat mnoho dalsich surovin...
Vedeli by ste mi prosim vas povedat, na ktore suroviny by som nemal zabudnut pri krmeni AB a ktore naopak by som mal z jeho jedalnicka vylucit? Co tomuto plemenu vadi, co naopak vyzaduje v zvysenej miere?
Predbezne som "nakloneny" granuliam zn. Orijen, ale rad si necham poradit... Nerad by som nieco "pokazil" hned na zaciatku... :pac:
Velka vdaka za kazdu cennu radu
4 tyzdnovy AB a Jaro :ahoj:
Jaro_V
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 09.11.2011 20:54

Jaro_V je super ze si si najskor precital rozne temy a rozhodol si sa sam, bez otazok ake su dobre ci ake su skusenosti.
Vybral si si Orijen tak s nim zacni krmit. Ak bude vsetko ok nemas co riesit. :ahoj:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Jaro_V » Str 09.11.2011 21:15

Marco Varhol píše:Jaro_V je super ze si si najskor precital rozne temy a rozhodol si sa sam, bez otazok ake su dobre ci ake su skusenosti.
Vybral si si Orijen tak s nim zacni krmit. Ak bude vsetko ok nemas co riesit. :ahoj:




Zdravim,

neviem preco, ale vo vasom prispevku citim znacnu davku ironie... Ak to tak myslene nebolo, ospravedlnujem sa. :ach:

Som si vedomy, ze idealne granule neexistuju. Krmit BARFom si netrufam. Preto sa snazim vybrat mu granule take, ktore budu pre dane plemeno najlepsie (s ohladom na zlozenie). Nakolko som vas este nevidel, ze by ste niekomu doporucili nejaku konkretnu znacku, preto moja otazka smerovala na suroviny, ktore by potrava obsahovat mala a naopak, ktorym sa mam vystrihat... Ten Orijen prosim neberte za to, ze som sa rozhodol... Ak by som sa uz rozhodol, tak by som sa Vas na to vsetko nepytal... A nenapisal, ze som predbezne nakloneny prave tymto granulam....

S uctou, Jaro

PS: Budem vdacny za kazdy, obzvlast rozsiahlejsi prispevok :no:
Jaro_V
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod krista » Str 09.11.2011 21:24

Offtopic: Jaro,ver mi,v Marcovom príspevku nebola tentoraz ani štipka irónie,vybral si si správne krmivko,nie je prečo ironizovať :no:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 09.11.2011 21:27

Urcite to nebolo myslene ironicky ale skor pochvalne. Vies radit niekomu znacku krmiva je hlupost da sa snad len doporucit ale to je ako sazka ci vyjde alebo nie.
Vybral si si krmivo tak len uz hladat suroviny v nom. jahna, ryza, soja su tri druhy co by v krmive nemali byt alebo zastupene v malom pomere.
Naopak kukurica, psenica spolu s hovadzim, kralicim ci konskym masom je priam idealne krmivo. A nezabudnut na kapustu a zemiaky. Tie su velmi dolezite. Kuracie maso (caste alergie a plynatost) v pripade reakcii na intoleranciu ihned vyradit z jedalnicka.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Jaro_V » Str 09.11.2011 21:34

Dakujem.

Pisete, ze kukurica a pseniaca .... je idealne krmivo? Preco potom vsetci prave tieto zlozky vytykaju tzv premiovym krmivam? Ako som uz pisal, ci viac toho citam, tym mam pocit, ze menej toho viem... :lol:

A ake krmivo by ste teda mohli odporucit? :poklona:

Jaro

PS: Aky vy zastavate nazor na kombinaciu granule + surova strava (jedno rano a druhe vecer)?
Jaro_V
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 09.11.2011 21:48

To je prave omyl. Najskor sme si mysleli ze staci vyrobit univerzalnu granulu a vsetko bude ok. Lenze zivot ukazal, ze co sme citali v literature bola teoria ale prax ukazala nieco ine. Preto sa dnes vklada tolko usilia co najviac sa priblizit k jednotlivym plemenam zlozenim a vyvazenostou.
Jednotlive plemena su specificke a vyzaduju ine druhy uhlohydratov.
Kukurica je bezlepkova takze tu neriesime.
Psenica ano je problemova surovina ale niektore plemena tento uhlohydrat vyzaduju v strave.
Kombinacia krmenia vsetko zacina pocas vyvoja. Ak strava bola jednotvarna hrozi riziko, ze v dospelom veku toto striedanie nesadne a mozes skor ublizit ako pomoct.

Ja som zastancom hlavne mokrej stravy ak sches kombinovat tak ano mokra a vecer sucha strava.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Jaro_V » Str 09.11.2011 22:05

Este raz vdaka...

Marco Varhol píše:Ja som zastancom hlavne mokrej stravy ak sches kombinovat tak ano mokra a vecer sucha strava.


Existuje pre toto Vase tvrdenie nejaky argument? Ja som uvazoval, ze ak budem miesat, tak prave opacne. Krmit granulami 2x denne, no a tak 3x v tyzdni mu prave veceru urobit mokru (vecer ma clovek viac casu na pripravu)... surove maso s nejakou prilohou aj podla vasich odporucani... Pomimo to sem-tam nejaky jogurt, alebo tvaroh s ovocim...

Prajem pekny vecer
Jaro
Jaro_V
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Štv 10.11.2011 8:38

Na toto je viacero nazorov. Podla kvality podanej stravy by sa mali granule travit rychlejsie ako mokra strava.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Jaro_V » Štv 10.11.2011 9:36

Marco Varhol píše:Na toto je viacero nazorov. Podla kvality podanej stravy by sa mali granule travit rychlejsie ako mokra strava.


Ved prave... Nech mu pripadne podane surove maso (ktore asi travi najdlhsie) ma cas vytravit... Pretoze po veceri predpokladam najblizsi prisun potravy min o 12 hodin, kym po ranajkach mu clovek v priebehu dna sem tam nieco da...
Taktiez tu "pocuvam", ze mnoho psov ma na ranajky mensi apetit ako na veceru, ktora by mala byt hlavnym jedlom... Tak nech necha radsej granule, ktore mu viem "odlozit na zajtra" :nwm:

Dik, Jaro :ahoj:
Jaro_V
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Anglický buldog

Poslaťod ondrej » Uto 04.11.2014 14:26

zdravim mam doma dve steniatka ang. buldoga jedno ma 10 druhe 11 tyzdnou a chcel by som ich krmit formou barf. lenze nepoznam druhy masa , zaludky srdce atd. ake moizem podavat a v akom stave ich mozem podavat . ci v surovom alebo varenom je vela nazorou a vobec neviem co mam robit. nevie mi niekto poradit ?
ondrej
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Anglický buldog

Poslaťod Bad » Str 05.11.2014 7:18

ondrej, předpokládám, že už jsi to udělal, ale - zde na fóru je téma o barfu : viewtopic.php?f=52&t=1936

a tady jsou stránky paní Novosádové, která o barfu napsala knihu, tam se dozvíš všechno možné (sloupec vpravo - barf) :
http://www.manwe.eu/

Mimochodem - BARF je krmení syrovým
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Granule pre anglickeho buldoga

Poslaťod Snezienka24 » Pia 08.01.2016 20:16

Dobry vecer. Mam 13 mesacneho anglickeho buldoga a chcela by som poprosit o radu ohladom granuliek. Doteraz som ho krmila s granulami zn. Acana, najskor papal juniorske a posledny mesiac mal Acana adult. S granulami som bola velmi spokojna, psik nemal nikdy hnacku, nevracal z nich a chutia mu, avsak na brade a okolo papule ma posledne mesiace take mokvave pupaky ktore niekedy aj prasknu a tecie mu z nich krv. Veterinar povedal ze o nic nejde a ze to ma z toho ze ma vlhko okolo papule. Kupem ho raz do mesiaca s kvalitnymi samponmi pre psikov a poctivo mu cistim zahyby,,, papa z cistych misiek a tiez spi v cistom pelechu a preto si uz neviem rady s tymi vyrazkami. Skusala som mu to aj natierat s betadine ale nepomohlo. Kym sa mu jedna zahoji, spravia sa mu nove a stale ma celu bradu vyrazkovu. Docitala som sa ze moze byt precitliveny na kuracie resp. hydinove maso a tak som rozmyslala o kupe napr. jahnacich ganul. Vsade mozne po internete som hladala ake granule by mohli byt vhodne pre toto plemeno, no niekde pisu ze jahnacie maso pre nich vhodne nie je, inde zas opak a pod. Taktiez su tieto granule drahsie nez obycajne. Rozmyslam nad znackou Brit Care Lamb and Rice. Niekde pisu ze anglickemu buldogovi treba granule pre stredne plemena, inde ze pre velke, a potom aj to ze do dvoch rokov zivota ma papat juniorske. Nevedeli by ste mi prosim poradit? Taktiez cenovo je napr. taky Orijen pre mna uz moc drahy :( Psik ma na brade taketo nieco: http://bulldogdomain.com/images/health/acne.jpg
Tiez kazde 3 mesiace brava taku velku pilulku proti parazitom, lebo inak sa mu prejavi ruzovy ekzem na papulke (vraj sposobeny nejakym parazitom ktoreho ma kazdy pes, ale ten moj je nanho citlivy),,,Dakujem.
Snezienka24
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Výživové nároky podľa plemien