Nemecká doga

Nemecká doga - vymaz

Poslaťod marek23 » Pon 06.09.2010 12:24

V.I.P dakujem za radu len moc tume nerozumiem takze niesu to moc dobre granule vsak.a co mi odporucas pre nem.dogu 12.tyzdnovu dakujem ti.
marek23
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Akými granulami kŕmite?? Hlasovanie

Poslaťod Marco Varhol » Pon 06.09.2010 12:52

Ja neviem co su moc dobre granule. Ja hodnotim granulu len podla zlozenia a ceny. V tomto pripade je tu nesulad, ale to neznamena ze su zle. Takze ak stoja okolo 20euro ok ak su drahsie tak je to len na tvojom rozhodnuti.
V prvom rade je dolezite vediet, ze Great Dane je plemeno kde najvacsi doraz bude kladeny na vyvoj kostry (platnicky) a na traviaci system (bload).
Strucne povedane krmivo by malo byt postavene na cistej surovine s vyssim podielom vlakniny s podporou chondroprotektiv.
Vylucit ryby, bielu ryzu a soju. Naopak vhodnym doplnkom su psenicne a ovsenne vlocky ci kapusta.
Idealne su cervene druhy masa ale tie su aj drahsie.
Nebudem ti doporucovat znacku naopak skus si nieco prestudovat a napisat sem co sa ti pozdava a co mas dostupne. Z toho sa potom uz da mozno aj nieco vybrat.
V tomto veku 12 tyzdnov potrebujes krmivo s vyssou hodnotou N-latok nad 30%, ale tie co su hlavne z cistych masovych zloziek. Dosiahnes ho napr. kvalitnou mokrou stravou doplnenou o vlakninu napr. v podobe pridania ovsenych vlociek, zemiakov a kapusty.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Nemecká doga

Poslaťod akniluap » Str 24.11.2010 15:29

Ahoj Marco , chcem sa spýtať, krmime granulami Bento Kronen MEGA GROWTH a pridávame varenú stravu. Mám psíka nemeckej dogy a máme problém s :kak: a sú riedke a je ich strašne veľa. :ua:
akniluap
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 24.11.2010 17:06

Nemecku dogu by som tymto krmivom nekrmil. Nielen ze ma malo masa vyrobca uvedie kura 30% co je pekne ale neuvedie ze je treba odpocitat vodu a potom je to poprasok...
Nemecka doga nie je sliepka a psenica ci biela ryza nie je pre nu velmi vhodna. Zroven si treba vsimnut ako sa rozdeluje jedna surovina do dvoch. Preco asi?

Vsimni si zlozenie: Chicken (> 30 %), Wheat, Wheat meal , Rice ...

Zacal by som u varenej stravy s hovadzim masom pridavat vyssi podiel ovsennych vlociek, ktore maju vysoky podiel vlakniny. Vhodnym doplnkom je aj kapusta. Hladaj krmiva kde mas udaj o podiele vlakniny co najvyssi.
Kde je psenica tie nekupuj. Idealne je ak je tam hneda ryza, zemiaky, ovos, raz atd. Najoblubenejsie je jelenie maso bud konzerva alebo granule.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod akniluap » Ned 02.01.2011 18:51

Ahoj Marco, mám nemeckú dogu psíka (už som sem písala ohľadom granúl) a rozmýšlam o prechode na krmenie Barfom pretože niesom spokojná s krmením s granulami, psík je chudší , nemá v poriadku :kak: , srsť tiež ničmoc a už ma to nebaví stále striedať granule. No neviem aké množstvo by mal dostávať denne kolko mäsa koľko kostí,zeleniny, prílohy... :nwm: vopred dakujem :lol:
akniluap
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Ned 02.01.2011 19:19

Tu by Ti mali odpovedat vacsi odbornici na B.A.R.F ako ja. Osobne by som u nemeckej dogy krmil aj granulami aj masom. Rano maso, vecer granule. Predsa je to len plemeno, ktore vyzauje urcite podmienky pri strave.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Nemecká doga

Poslaťod Romance1984 » Pia 11.12.2015 7:54

Z toho sa potom uz da mozno aj nieco vybrat.
genting princess
Romance1984
 


Späť na Výživové nároky podľa plemien