Rodézsky Ridgeback

Rodézsky Ridgeback

Poslaťod dumardus » Pon 27.09.2010 14:57

Zdravim Marca z Moravy. Chtel jsem poprosit o radu ohledne vyberu granuli. Mam vice jak mesic 3mesicni stene RR.Krmil jsem Orijenem,ale vubec mu nesednul ,stolice byla ridka ,celkem casto chodil na "velkou" :lol: a vubec nechtel pribirat. Po doporuceni veterinare jsem mu zacal daval granule Specific CPD-XL Puppy Large+Giant Breed a pejsek zacal pribirat a spravil se. Slozeni techto granuli :
Pšenice, rybí moučka, bílkoviny kukuřice, živočišné tuky, rýže, hydrolyzovaný drůbeží protein, kvasnice, minerálie, vejce, oligo-fruktóza, slunečnicový olej.
Neobsahuje žádná umělá barviva nebo aromatické látky
Slozeni se mi moc nelibi...
Co bys doporucoval dale? Zustat u Specificu dale uvazuji First mate -(nejaka ultrapremium rada),Artemis nebo Fromm familly anebo neco jineho Dekuji moc za odpoved :ahoj:
dumardus
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 29.09.2010 20:53

Doporuceni veterinara bolo spravne bohuzial nespravnym krmivom. Upozorni veterinara nech tymito krmivami neohrozuje zdravie psom. Antioxidant: BHT (E 321)

Zlozenie sa ti nemusi pacit ale bolo potrebne upravit psikovi travenie. Bohuzial si davkoval psovi karcinogennu latku BHT.

Uprava travenia sa robi konskym masom so psenicnymi vlockami. Je to lovec a vyzaduje rozne druhy masa. Potrebuje vsak vyssi podiel psenice.

Rhodesian Ridgeback je haklivy na vsetky formy zemiakov! Biela ryza dalsi mozny problem travenia.

Co myslis preco v krmive Specific CPD je na prvom mieste psenica.

Takze zhrniem veterinar vybral podla zlozenia spravne krmivo len to BHT!!!!

Teraz je na tebe ako pokracovat. Znacku ti radit nebudem radu najdes v zlozeni jednotlivych krmiv.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod dumardus » Pia 01.10.2010 16:07

Dekuji Marco za vycerpavajici a fundovanou odpoved. Podivam se na granule podle tveho doporuceni s vyssim obsahem psenice..... :ahoj:
dumardus
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Pia 01.10.2010 19:10

Durmadus mas krasne plemeno psa, bol to moj velky favorit, staral som sa o jedneho co mi tu ponechal pred 8-mi rokmi kamarat po odchode do Kanady. Mal tak strasne hnacky a problemy s kozou ze az. Daval som mu vsetky mozne diety. Chvilu dobre a opat problem. Psenica, hovadzie, kuracie bolo z jeho jedalnicka hned vyradene. Teda urobil som hned na zaciatku prvu chybu. Dalsia chyba nasadenie lamb/rice. Nasledne turkey/rice. Jednoducho hroza. Zemiaky nastastie v dietach este neboli. Cital som tolko clankov, rozne studie... Pri tom je to vlastne dost jednoduche. Kazde plemeno ma svoje specifika vychadzajuce z genetiky slachtenia. Tak som mu zacal varil hovadzie (ine cervene maso nebolo) a psenicne vlocky od ceskeho vyrobcu. Boli to take co dnes predavaju v zdravej vyzive so znizenym lepkom. Konecne pes pribral a stav sa rapidne zmenil. Svoj krasny zivot potom prezil uz za oceanom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Alexandra123 » Str 23.02.2011 15:16

Ahoj Marco, obraciam sa na teba mozno s otazkou kt ta bombarduje vela ludi, ale citam si tu o granuliach a fakt sa neviem rozhodnut ktore su tie najspravnejsie prre mojho hafa( RR 8 R.) pretoze mal problemy s moc mechurom! a ma zvacsenu prostatu!...snazim sa o surovu/varenu stravu...granule obcas, doteraz sme boli na proplane senior kur. maso+ ryza ( vraj je mozny alergen obcas ju dostane aj varenu alebo mam sa vyhybat uplne obilninam?), ..ale kedze si odbornik na zdravu vyzivu ( asopn co to tu tak citam zbezne)tak som chcela vediet ktoerej zlozke sa napr mam vyhybat pri jeho spomenutych problemoch v krmive , pripadne doplnit niecim ako prevenciu na jeho problemy....vet mu zistil aj artrozu kde nasadil alavis 3 , viem ze nie je speci krmivo dla rasy psa, ale kazdy pes je individi ale ci nahodou nevies ako reaguje tato rasa na urcite zlozky a co je pre nu dobre:) lebo uz som z toho zufala velmi dakujem

btw z tych granul co som si citala mi naj vyslo puffins? -( a tie mozu aj stredne velke premlena rr?uvazujem totiz aj onich)proplan? trainer( len neviem kt pri mojom hafovi)ardengrange, tw no nevyznam sa v tom ( viem ze mam citat zlozenie a vyhybat sa konz latkam snazim sa ale ako laik to ide tazko:(
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 23.02.2011 17:59

Biela ryza je pre toto plemeno zvlast v neskorsom veku problemom. Myslim, ze sme plemeno Rhodesian ridgeback uz rozoberali. Tak mozno sa budem opakovat. Problemy s mocovymi cestami... Mozes to upresnit. Predpokladam castejsi zapal a tym opakovane nasadzovanie antibiotik. Je tam aj tvorba struvitov? To nepredpokladam u tohoto plemena. Mokra strava je vyborna, doplnena o chondroprotektiva ok. Cerealie zahustuju moc a zdvihaju jeho ph ale u tohoto plemena sa vyskytuje tento problem velmi zriedka. Vzhladom na jeho vek to odlahci nejakym krmivom s kralikom alebo jahnacinou. Vacsinou je to s bielou ryzou tak to musis odskusat. Ak je tam psenica alebo kukurica to je este lepsie.
Trainer Fitness, Proplan senior senzitive ok. Arden Grange senior koli konzervacii nie. Zaklad ale hlavne mokra strava, vyvar jednoducho vela vody na tzv.liecbu obliciek.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Alexandra123 » Štv 24.02.2011 13:56

Marco Varhol píše:Biela ryza je pre toto plemeno zvlast v neskorsom veku problemom. Myslim, ze sme plemeno Rhodesian ridgeback uz rozoberali. Tak mozno sa budem opakovat. Problemy s mocovymi cestami... Mozes to upresnit. Predpokladam castejsi zapal a tym opakovane nasadzovanie antibiotik. Je tam aj tvorba struvitov? To nepredpokladam u tohoto plemena. Mokra strava je vyborna, doplnena o chondroprotektiva ok. Cerealie zahustuju moc a zdvihaju jeho ph ale u tohoto plemena sa vyskytuje tento problem velmi zriedka. Vzhladom na jeho vek to odlahci nejakym krmivom s kralikom alebo jahnacinou. Vacsinou je to s bielou ryzou tak to musis odskusat. Ak je tam psenica alebo kukurica to je este lepsie.
Trainer Fitness, Proplan senior senzitive ok. Arden Grange senior koli konzervacii nie. Zaklad ale hlavne mokra strava, vyvar jednoducho vela vody na tzv.liecbu obliciek.


MARCO dik , ehm zatial som nenasla kde ste RR plemeno rozoberali tu konktretne v tvojom fanclube? ak hej prelustrujem to...
velmi by mi pomohlo keby si v tomto poradil lebo uz som zufala aj z vetov, tak ten zapal moc mechura mal nastatie klop klop len raz ( aspon tak mu to ,,nahodne" zistil vet)..a nasadil mu na to atb biseptol...mal aj krv v moci vtedy ( trosku vet mi to ukazoval dla sfarbenia na papieriku ze to ani nemusim vidiet )...o tvorbe struvitov som nebola oboznamena takze neviem, ako to zistim?...opakovane nemal, problemy s mocenim nema ...akurat obcas vytok z pipika( neutralnej farby vet ze to neva tak neviem ci to moze mat suvis:(
v podstate to riesim od vtedy co 1 vet :malo krviniek cerv. a bielych (patrala som po pricine kt mi vet nevedel dat)..tak
2 vet: cez moc ustrojenstvo a nasiel mu tam zapal moc mechura kt vtedy preliecil biseptol atb,..a zvacsenu prostatu! ( kde doporucil kastraciu kedze nevysvetlil ako velmi je zvacsena od normy) tak
3vet:nie je na kastraciu a doporucil podavat tabletky YPOZANE..( velkost odmeral 4x5 cm) kedze ale kazdy pes ma vekom zvacsenu prostatu tak fakt uz neviem...nakolko zisk nakolko zdravie psa
na klby mozem podavat k alavisu aj ine ( napr colafit gelactiv atd? neuskodi?)
krv , biochemia ok

strava: kralika dostal aj suroveho, cize doporucujes kralik jahnacina krmivo, a kuracie nie je moc vhodne?( to dostaval)
(ryzu obcas dostane taku hnedu bio-takze vylucit)a cestoviny kt obcas dostane skodia mu? ovs vlocky teda celkovo obilniny vobe nie? pripadne prirodna medicina morske riasy nejake alebo cokolvek caje atd co by mu pomohlo k jeho ,,problemom "priklanam sa radsej k alter. medicine i ked klasicku nevylucujem len uz som z toho na nervy)
kupit krmivo proplan senzitive , trainer fitness ( je lepsie ako natrual?) a doporucil by si mi aj ine znacky lepsie kt som nespomenula,? ( na prachoch nezalezi hlavne nech je hafo ok) ten puffins nie? ( cize kde je psenica kukurica
ozaj spomenul si mokru stravu, on ked u ma tak som si vsimla menej pije vodu...

DAKUJEM sorry asi som sa viac rozpisala len nechcela som na nic zabudnut aby si mal predstavu o co ide ( chapem , ze nie si vet)
Alexandra123
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod tonamie » Pon 28.02.2011 22:27

Marco Varhol píše:Biela ryza je pre toto plemeno zvlast v neskorsom veku problemom. Myslim, ze sme plemeno Rhodesian ridgeback uz rozoberali. Tak mozno sa budem opakovat. Problemy s mocovymi cestami... Mozes to upresnit. Predpokladam castejsi zapal a tym opakovane nasadzovanie antibiotik. Je tam aj tvorba struvitov? To nepredpokladam u tohoto plemena. Mokra strava je vyborna, doplnena o chondroprotektiva ok. Cerealie zahustuju moc a zdvihaju jeho ph ale u tohoto plemena sa vyskytuje tento problem velmi zriedka. Vzhladom na jeho vek to odlahci nejakym krmivom s kralikom alebo jahnacinou. Vacsinou je to s bielou ryzou tak to musis odskusat. Ak je tam psenica alebo kukurica to je este lepsie.
Trainer Fitness, Proplan senior senzitive ok. Arden Grange senior koli konzervacii nie. Zaklad ale hlavne mokra strava, vyvar jednoducho vela vody na tzv.liecbu obliciek.

Skopírované z dávnejšej témy:
Marco Varhol píše:Silwuska - nemusis ani tipovat, ze tomu tak je. Vsetky informacie o tomto probleme sa uz pred niekolkymi rokmi zverejnili a hlavnym dovodom su prave nevhodne pouzite suroviny ako je ziv. tak aj rastlinná zlozka a pouzite konzervanty v suchej strave.
Niektore rasy su tak vazne ohrozene napr. Rhodesian Ridgeback.
Preco prave toto plemeno. Ked sa pozrieme na jeho vyvoj od 16.storocia a natlacanie neprirodzenej stravy je jasne, ze toto plemeno patri medzi najohrozenejsie na proteinovu intoleranciu. Chovatelia totiz nevedia, ze krmivo, ktore obsahuje bielu ryzu mu vazne skodi a podavanie krmiv s obsahom len kuracej mucky vyvolava u tohoto plemena najcastejsi problem intolerancie. Ak sa v podavanom krmive nachadza soja alebo sojovy olej moze vyvolat u tohoto plemena rozne traviace problemy.
Zakladom jeho stravy je konske maso, pripadne s premixom s bravcovym alebo kacacim masom.
Vela chovatelov je bezradnych a navtevy u veterinara pomahaju len kratkodobo. A staci si len nieco precitat a zacat krmit spravne. Samozrejme ohrozenych plemien je stale a stale viac vdaka niektorym komercne vyrabanym krmivam s textom plnohodnotne krmivo pre psov. Mozno snad raz budu musiet uvadzat humus pre vasich psov. :joint:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin


Späť na Výživové nároky podľa plemien