Shi - tzu

Shi - tzu

Poslaťod Miuška » Uto 24.08.2010 3:38

Ahoj Marco :jop: čítala som si tvoje odpovede,rady ohladom granúl tak by ma velmi zaujímal tvoj názor čo by bolo podla teba vhodné a nie plné chemikálií.Mám Schi-tzu fenku má presne 10týždňov a 11dní a váži 2.9kg kúpila som ju od ludí ktorí ju malu v strašných podmienkach jedávala mastné perkelty,stehná a pod. :plac: Tak to aj vyzeralo po príchode ku mne domov mala v :kak: cca 5cm škrkavky a bola zanedbaná v uškách jej veterinár po výtere pod mikroskopom našiel parazity na ktoré jej dal niaku tekutinu medzi lopatky už si nepamätám ani názov v tom strese.Dávam jej do uší kvapky ktoré ževraj tiež zabíjajú niake ušné parazity.Má aj podkus.Ako som si ju doniesla domov bola celá špinavá tak som ju vykúpala protiparazitnou penou a šamponom puppy.Je už dosť huňatá ledva vidí ako je zarastená len mi bolo povedané že až od 5mesiaca ju môžem dať ostrihať.Srsť na uškách sa jej velmi mastí a tú som jej neumývala nakolko som ešte nevedela čo to má (pani hovorila že má prievan prosím pekne..) Mám ju presne 8dní doma a dávam jej ROYAL CANIN Mini Junior.Som začiatočník a preto by som chcela niaku radu od skúseného čo by mohlo byť pre ňu vhodné čo by som jej mohla dať ku granulám a akú varenú stravu by som jej mohla k tomu podávať a ako často.Každý ma tlačí na ROYAL CANIN aké to je najlepšie krmivo a výživa pre psa ale aj po diskusiách a názoroch a k tomu tá cena a prehnaná reklama..Budem velmi vďačná za odpoveď velmi potrebujem radu :jop:
Miuška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.08.2010 7:42

Miuska ak chces varit tak ziadne ovsenne vlocky a ziadne hovadzie maso a co najmenej kukurice.

Potrebujes krmiva postavene na vysokom tuku. Toto plemeno na rozdiel od inych dokaze velmi rychlo vyuzit tuky pre svoju energiu teda je to dokonaly spalovac.

Aj tu plati vela ryze s roznymi druhmi hydinoveho masa. Moze byt v mensom mnozstve aj bravcove.

Nezabudnut pravidelne cistit usi a oci.

Suchu stravu vyberaj kde mas nad 20% tukov a v proteinoch nad 40%. Nemala by tam byt kukurica. Ale psenica, jacmen, ryza su ok.

Popozeraj sa po Orijene alebo Applawse ci inom podobnom krmive.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Miuška » Uto 24.08.2010 10:50

Marco nečakala som tak skoru odpoveď velmi ma to potešilo :smile: od včera večera mi niak nechce jest RC mini junior dnes ráno som jej to skúšala s deckým mliekom nestlé to vypila a granulky nechala odmieta mi ich.Pozerala som si Orijen a ktorý by bol najvhodnejší pre moju?Orijen puppy?ak áno dokedy ju mám krmiť vôbec s granulkami pre šteniatka?a ak jej navarím tak môžem napr. kuracie mäsko s ryžou alebo cestovinami a to jej stačí raz za deň či jej to mám rozdeliť na 4x či 5x?A granulky Applause granule som ani nenašla na nete..
Miuška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Miuška » Uto 24.08.2010 10:54

Ešte som rozmýšlala nad granulami ako Pro Plan Puppy sensitive losos a ryža a pozerala som si aj Bozita Robur aký máš názor???
Miuška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.08.2010 14:19

dnes ráno som jej to skúšala s deckým mliekom nestlé :joint:
Proplan losos ryza ok a tej svedskej srande daj radsej pokoj.
A co ujo Google?
http://www.pet-shop.sk/e-shop/cid/171.xhtml
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Miuška » Uto 24.08.2010 14:34

Asi som spravila chybu s tým mliekom :ach: aha prepáč len ja som si myslela že Applaws granulky nevedela som že konzervy :smile: a toto ako často také konzervy ?
Miuška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Uto 24.08.2010 14:48

Existuju v UK aj granule puppy mini. Ved sa opytaj na tom eshope.
http://www.feedem.co.uk/dog-2/dog-food- ... -13057.htm
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Sendy* » Str 12.06.2013 9:59

Marco môžeš mi prosím ťa poradiť aké zložky by malo obsahovat krmivo pre Shitzu? Momentálne krmíme Trainer Natural Puppy and junior, ale moc jej to nechutí. Bude mať 8 mesiacov. Veľká vďaka :-)
Obrázok
Sendy*
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Prešov

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Str 12.06.2013 11:08

SHIH TZU pokial sa vratime do historie plemena tak najoblubenejsou stravou je kacica a bravcove (odtucnene). Z uhlohydratov jacmen a samozrejme ryza. Cervene druhy masa a kukurica nie.

Osobne by som pre toto plemeno z tejto uvedenej znacky kupil radsej puppy kacacie s ryzou. A nie to cim prave krmis.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Shi - tzu

Poslaťod Meegem » Str 09.04.2014 11:05

Ahojte,mám psíka shi-tzu ... Ale máme sním problém :ua: . Našli sme ho a jeho problém je to, že vôbec nechce papať psie jedlo. Nekupovali sme mu žiadne clever, chappy či pedigree granulky. Kúpili sme mu Royal Canin, Orijen.. A ništ nám nechcel vziať ani len do papuľky. Nechcel ani kapsičky, konzervy, granule. Skúšali sme aj BARF ale žiadna odozva :nwm:
Jediné čo chce je varené kuriatko a iba ľudská strava. Je to už postarší pánko podľa veta. Má už aj mierne šediny.
Pred časom mal problémy zo žalúdkom a vet mu dal diétku. Dostal krmivo pre psa a tri dni nejedol a ani sa toho nedotkol :plac: . Neviete niekto čo sním ?
Meegem
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Dubová

Re: Shi - tzu

Poslaťod MAX(ovci) » Pia 27.03.2015 15:28

Takto nejak vyzerá BARFovanie pre 8m starého psa
zaujíma ma tá poznámka, že nie červené mäso pre shihtzu...myslí sa pod tým hovädzina alebo aj vnútornosti?
A fakt je pre shihtzu vhodná ryža?


ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok
MAX(ovci)
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Shi - tzu

Poslaťod Hviezdicka 55 » Pia 21.08.2015 9:41

Aké máte skúsenosti s Royal canin pre Shih tzu?

Dakujem
Hviezdicka 55
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15


Späť na Výživové nároky podľa plemien