Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod lucik » Pia 10.01.2014 14:24

Ari (beauceron), 3r., cca 34kg, 64cm zožerie cca 800g mäsových kostí, mäsa, zeleniny a prílohy denne (rozdelené na 2 dávky)
Candy (LR), 5r., cca 35kg, 56cm zožerie cca 650-700g mäsových kostí, mäsa, zeleniny a prílohy denne (rozdelené na 2 dávky)
Shelly (LR), necelé 4 mes., cca 13kg, cca 37cm zožerie 450-500g mäsovokosťovej mletiny, mäsa, zeleniny a prílohy denne (rozdelené na 3-4 dávky)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod weron » Pia 10.01.2014 17:28

no moje chrde bastardiatko ma dennu davku cca 750-800 g :prd: ma 17kil ... :ach:
a ako tak citam, tak mame rovnaku davku ako lucik-in bosik co ma raz tolko kil :haha: :ach: neviem ci sa mam smiat abo plakat :haha: dostavaju 2x denne a aj to tak vychadza ze v 12hodinovych intervaloch
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod zuzka:) » Pia 10.01.2014 18:15

moj, necelých 40kg, dostáva cca 1200g (nevážim)
ráno 300g mäso + 300g príloh (zelenina ovocie), večer 300g mäso + 300g mäsové kosti
sme museli upraviť pomer kostí, lebo už sa nevie vy :kak: :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod MAGNUS » Ned 12.01.2014 19:34

tak u nas je to nasledovne:
rano
irsky seter (10 rokov): cca 150 g granul + 150 g varene (priloha + maso alebo konzerva)
doberman (1,5 roka): cca 250 g granul + 150 g varene
nemecka doga (4,5 mesiaca): 250 g granul + 500 g varene + klbna vyziva

na obed:
irsky seter (10 rokov): 0
doberman (1,5 roka): 0
nemecka doga (4,5 mesiaca): 250 g granul + 500 g varene + klbna vyziva

vecer:
irsky seter (10 rokov): cca 150 g granul + 150 g varene (priloha + maso alebo konzerva)
doberman (1,5 roka): cca 250 g granul + 150 g varene
nemecka doga (4,5 mesiaca): 250 g granul + 500 g varene + klbna vyziva

A to cez den este dostavaju ako bonus surove vajicka a surovu zeleninu a ovocie.

Za chvilu ma asi za ziva zozeru :heh:
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod luciiik » Sob 25.01.2014 12:39

Ta nemecka doga, 750 g granul a 1,5 kg varenej stravy... :oo: Nie je to na 4,5 mesacne stena nejako moc?
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod MAGNUS » Sob 25.01.2014 12:46

Uz som sa pytala aj veterinara aj nasho cvicitela aj chovatela od kial ho mame, ale vsetci hovoria ze je to v norme. Vraj niekomu chuti a niekomu nie. Teraz uz zozerie denne cca 3 kg zradla (granule + varene). Za 2 dni pribral 1 kg (a to teraz bere antibiotika na zatial nespecifikovanu hnacku). Vsak teraz este nema ani 5 mesiacov a vazi 33 kg. A to nie je vobec pri tele. Nejako mu dobre spaluje.
Vsak ak bude takto pokracovat s tym zranim, tak aby som si na jeho zradlo zobrala uver :lol:
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod luciiik » Sob 25.01.2014 12:52

Tak to ano. :lol: Kokos tak to ked dorastie na svoju vahu, tak to bude radost krmit. :heh: A to som si myslela ze ked moj 60 kilovy pes zere 800g denne ze je to celkom dost. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Bee House » Sob 25.01.2014 13:31

lucik, tak to ti zere dost malo :oo: :lol: moj 30kilovy pes zere priblizne 750 g. a nie je pri sebe a je stale hladna. :ach:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod luciiik » Sob 25.01.2014 15:28

No len my sme na granuliach, kvoli zaludkovym problemom. Takze tam je ta davka celkom ok, aj ked by mal dostavat menej, tusim 600 g, ale ja sa tymi tabulkami neriadim. Pri barfe je vaha samoska vyssia. Ale aj tak mi to prislo dost na take relativne male psisko. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Bad » Sob 25.01.2014 15:39

Tak Aribo při váze 55-60kg - pokud by jedl jenom granule - snědl cca 300-350g granulí, super levný pes :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod MAGNUS » Sob 25.01.2014 15:45

Tak 800g mi zozerie ten cca 35 kg doberman. Okrem toho setra mam doma riadnych jedlikov. Asi sa popanickovali :aaa:
A inak dufam, ze az dospeje ND, bude zrat menej. Ale to len dufam. Teraz som mu kupila 30 kg BOSCH Junior Lamb & Rice premium a 30 kg Purina Dog Chow Puppy Large Breed a 2 kg Gelaganu, tak som zvedava, na kolko mu to vydrzi. I ked granul denne dostava omnoho menej ako vareneho.
Teraz mal dietu, tak zral kuracie prsia s ryzou a obrate kuracie mäso s ryzou. My sme s muzom jedli vyvar z toho mäsa. :ua:
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod luciiik » Sob 25.01.2014 16:09

Jaj, toto je take mile ked si clovek doslova od huby odtrhne, hlavne nech maju hafinkovia. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod MAGNUS » Sob 25.01.2014 20:05

luciiik píše:Jaj, toto je take mile ked si clovek doslova od huby odtrhne, hlavne nech maju hafinkovia. :lol:

Este ze my mame vyvar radi :lol:
Vsak su to nasi kamarati, tak si zasluzia to naj.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod caramelbiscuit » Ned 02.03.2014 18:44

Smiem sa spýtať, prečo nie je dobré nechávať granule v miske celý deň? Naša bola celý život tak kŕmená, že jej starká nasypala ráno plnú misku a ona cez deň ujedala koľko chcela. Teraz som zaviedla 2x denne (aj kvôli šetreniu :D) , prechádzame na nové granule a nikdy nezje všetko naraz, vždy kus nechá a potom si to behom dňa spapá. Veľmi jej ten zbytok z misky brať nechcem, keď bola 13 rokov naučená mať vždy v miske aby som jej nejak neuškodila, čo myslíte? Mám kŕmiť podľa odporúčanej dávky 2x denne a keď nezje naraz tak jej to tam nechať? Nebude hladná za celý deň? :D
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod MAGNUS » Pon 03.03.2014 6:33

Ona pochopi, ze ked nezozerie hned, tak bude hladna. Ked bude mat pravidelny rezim, v tu istu hodinu bude dostavat zrat, nauci sa, ze musi zozrat hned tolko, aby jej to stacilo na pol dna (alebo do vecere).Nasi maju zozrate za necelych 5 minut (doberman a ND), ale misky im beriem za 10 minut, lebo nasmu setrovi to trva trochu dlhsie, kym sa nazerie.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien