Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod vavrena » Štv 10.12.2015 11:52

Ale veď Vikiki má pravdu, pôst sa odporúča ako očista tráviacej sústavy všade možne, nielen jednou docentkou, ale všeobecne....
Psom to nútiť, ak majú stravu ok, tak samozrejme nie je dobré, ale kedysi sa hladovka odporúčala aj pre psy, a v podstate každý pes má nejaký spúšťač, kedy odmietne potravu - keď je mu zle, moc teplo a pod - tak jak Pigie napísala, že Hugo si ordinuje sám. Ale rozhodne si myslím, že ak sa psy prežierajú celý týždeň, tak jednodňový pôst im nemôže ublížiť :heh:

A to zvracanie z hladu - to je bežné u mnohých psov predsa :nwm: . V žalúdku sa nazbierala kyselina, žalúdok je pripravený tráviť, ale keď potrava neprichádza, a kyseliny je priveľa, tak sa jej pes musí nejak zbaviť.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod janajka » Štv 10.12.2015 11:58

mne veterinarka vravela, ze je to blud. Ze to nie je dobre pre toho psa.

Zas v malej miere nic nemoze uskodit.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Štv 10.12.2015 12:06

vavrena píše: V žalúdku sa nazbierala kyselina, žalúdok je pripravený tráviť, ale keď potrava neprichádza, a kyseliny je priveľa, tak sa jej pes musí nejak zbaviť.


jenze zaludek nema co vylucovat nadmerne kyselinu, kdyz v nem neni potrava :nwm:
to uz je patologicky stav nejaky...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Sunny » Štv 10.12.2015 12:28

Nie som pes ale fungujem rovnako - ak nejem, blijem (skoro zaručene :heh: ). Takže žiadne hladovky ani ja ani psy (Gili funguje tak isto, jak nedostane večeru býva jej zle, severani to zvládajú v pohode).
A kŕmim mladú ročnú hyperku dva krát, inak z nej lezú kosti. Ostatné husky dostávajú bežne len raz, večer pred spaním. Dva krát dostávajú len ak je vonku fest zima (bývajú v kotercoch keď nie som doma, tak na zahriatie niečo teplé do žalúdka), alebo keď sú v zime v plnom tréningu a makajú v záprahu 3-4 dni v týždni, to sa mi začínajú strácať pred očami tak musím pridať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod vavrena » Štv 10.12.2015 12:32

Prečo patologický? To sa stáva bežne, keď kŕmiš pravidelne, tak organizmus je nastavený, že vtedy treba "dodať kyselinu."To je aj to naše kručanie v bruchu - nenaješ sa, "nahltáš" vzduch a ten pracuje s tekutinou, ktorá už v bruchu je :heh: . Pracuje naprázdno - škvŕka, kručí :lol: .

Sunny potvrdila tiež :lol:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Štv 10.12.2015 12:36

vavrena píše:To sa stáva bežne, keď kŕmiš pravidelne


tak asi nekrmim dostatecne pravidelne :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod elfinka » Štv 10.12.2015 13:47

Ad skrkanie prazdneho brucha - citala som niekde ze skrkanie nastava v tej faze, kedy su v zaludku posledne nedotravene zvysky, ked sa namaha - to bude asi aj ten cas kedy sa zacinaju tvorit nadmerne kyseliny, nieco este v tom zaludku tlaci, on sa to snazi stravit, nejde to nejde a pes sa pogrca. Jak je zaludok uplne prazdny, tak by sa mal ukludnit a neskrkat vobec ani nic.
A u psov pri tom ako zeru rozne nejedle veci, ani neviete aka kostka alebo kus kosti mu moze trcat v bruchu spred dvoch tyzdnov je kludne mozne ze sa pogrciava "od hladu" prave preto.
Fido rano grcaval kyselinu vzdy vtedy, ked este nemal nastartovane barfove travenie a ostavali mu v zaludku nedotravene ciste kosti. Po case to prestalo a nema problem si naordinovat hladovku aj 2 dni bez grcania kyseliny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod pigie » Štv 10.12.2015 14:08

A u psov pri tom ako zeru rozne nejedle veci, ani neviete aka kostka alebo kus kosti mu moze trcat v bruchu spred dvoch tyzdnov je kludne mozne ze sa pogrciava "od hladu" prave preto.

Svata pravda a ustane, az ked to vygrcia... Zrazu je klud :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Štv 10.12.2015 22:12

Tak vidím, že veľa je takých, čo krmia 2x denne, takže môžem aj ja pokračovať takto ďalej.

No, pozitíva hladovky sú známe už roky, Rusi tým úspešne liečia dokonca ťažké psychické poruchy. Veď aj chladničku aj práčku, aj akékoľvek zariadenie občas prečistite, ak chcete, aby vám vydržali čo najdlhšie, nie to ešte organizmus. Kto sa dnes už stravuje úplne ukážkovo? To sa ani nedá. Okrem toho s očistou tela sa prečisťuje aj myseľ, takže následne to znamená prílev energie a veľa radostných chvíľ.
Ale každý nech sa zariadi podľa seba. No a vetovi, čo tvrdí, že hladovka nie, to by som neverila. Tak ako mnohým lekárom, ktorí pacientom s chorobami alebo po operáciách naordinujú "lahko stráviteľné" biele pečivo :pac: . Väčšina našich lekárov aj vetov má o výžive veľmi chabé poznatky. Svedčí o tom aj fakt, ako mnohí neodporúčajú barf.
Ja poznám pár ľudí, čo psom každý týždeň dávajú 1 deň hladovky a psy prosperujú a nemajú takmer žiadne tráviace problémy. S mačkou je to komplikovanejšie, lebo mačka si uloví, keď chce. Ale iné tvory na nás závisle sa dajú v tomto smere ovplyvniť... :ha:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod hruska » Štv 10.12.2015 22:17

Mnohi zas pozname desiatky psov prosperujucich bez hladovky. Preto sa pytam na vyskumy
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod hruska » Štv 10.12.2015 22:17

U macky moze byt hladovka nebezpecna
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Štv 10.12.2015 22:35

hruska, to sa nevylučuje, samozrejme. Najmä ak si pes nariadi hladovku sám. Ale prevencia je väčšia istota.

Tu je napr.článok o detoxe psov, aj keď tu to ponímajú komplexne. Pre mňa je jednoduchšie zaviesť pravidelný jednodňový detox, keď si organizmus pomôže sám, ako potom následne riešiť detox ďalšími prípravkami. Moja sa zatiaľ neprejavila tak, že by sama odmietla stravu, okrem doby, keď mala falošku, keď sa jej nechcelo jesť. Je ešte mladá, tak to je aj tým, telo funguje ako hodinky. Možno aj preto jej by stačilo len dať nejakú úplne ľahkú stravu raz týždenne, zatiaľ.

http://www.dogsnaturallymagazine.com/ho ... -your-dog/

Prečo u mačky môže byť hladovka nebezpečná? Práve mačky hladujú podľa mňa viac, lebo je viac túlavých mačiek ako psov. Či?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod vavrena » Štv 10.12.2015 22:47

Ono to môže byť aj kus od kusu - viem, že mojim psom v bežnom režime by hladovka ublížila - boli by v strese, a ja tiež, šak by mi tu pišťali celý večer. A zase, načo vytvárať psovi stres, keď prosperuje, je zdravý, a nie je žiadny dôvod na to trápiť ho hladom? "Preventívny" detox pre psa nie je dôvod - to je skôr v našej mysli. Ak je pes niečím zasratý zvnútra, tak jednodňovou hladovkou sa to nevyrieši.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Štv 10.12.2015 23:35

vavrena, súhlas. Vyskúšam a uvidím. Dosť si myslím, že to bude záležať od môjho nastavenia a pes to skopíruje. Preto musím mať aj ja pôst, nielen pes. Lebo pes najviac vtedy chce jesť, ak jem ja a motám sa po kuchyni. Je možné, že sa to neosvedčí, ale určite to vyskúšam.

Ešte tu je konkrétny článok o pôste psov a aj o výskume:
http://www.dogsnaturallymagazine.com/wh ... -your-dog/
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Lindchen » Pia 11.12.2015 8:55

Offtopic: Zaujímalo by ma, či v prírode držia hladovku bylinožravce? U mäsožravcov chápem, tam je to dané lovov, neulovím, nežeriem, resp. máličko. Šetrí svoju TS aj slon alebo antilopa? Môj pes je momentálne bylinožravec, tak ma zaujíma :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien