Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod janajka » Pia 11.12.2015 8:07

urcite nie. Vsak tie sa furt pasú.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Silvuch » Pia 11.12.2015 8:09

v gronsku kŕmia psov raz tyzdenne, len tak pre zaujimavost
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Silvuch » Pia 11.12.2015 8:12

Bylinozrance to majú v zime dosť obmedzené. Dokonca mi poľovník vravel, ze veľa ich na jar umrie, lebo ako začne pučať trava, tak sa prezeru, dostanu..uz neviem co.. Tie srnky na jar potom skapu. Jedna taká rovno pred mojou chatou
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 11.12.2015 8:25

U srnčej a jelenej zveri to funguje inak. Oni cez zimu, ak nie sú furt rušené človekom, v podstate hibernujú (metabolizmus sa im zníži) a vystačia si s aj tým málom, čo nájdu. Problém je ale v tom, že tá zver nikdy pokoj nemá - poľovníci, ľudia na prechádzkach, túlavé psy..., to všetko ich núti byť ostražitými aj cez zimu, tým pádom nemajú kedy padnúť do "hibernácie" a preto musia žrať viac. Bohužiaľ ale, v zime toho veľa nenájdu, preto sú potom problémy s lesmi a stromami, ktorých kôru obhrýzajú, prinajhoršom hynú hladom. (A pre tých, ktorým by sa nepáčilo moje "mudrovanie", tak toto je vedecky podložené, videla som dokument a čítala o tom, výskum o tejto problematike robí maďarský profesor.)
Takže psa bylinožravca by som so zverou určite neporovnávala. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Silvuch » Pia 11.12.2015 8:36

Ale v prírode divokej nikdy neoddyychovali. Vždy tu boli predátori. A okrem toho oni ak nemajú predatora, ako srnky u nas, lebo tu nebehaju denne polovnici či tulave psi a sú oblasti kde ani ľudia, tak oni pozeruuuu úplne všetko.. Ja sa cudujem aj tym mladým stromkom, ze to dajú.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Pia 11.12.2015 9:04

prave naopak - u nas maju polovnikov a ti ich napchavaju aj cez zimu, aby si potom mali co strielat..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Pia 11.12.2015 12:17

elfinka píše:Ad skrkanie prazdneho brucha - citala som niekde ze skrkanie nastava v tej faze, kedy su v zaludku posledne nedotravene zvysky, ked sa namaha - to bude asi aj ten cas kedy sa zacinaju tvorit nadmerne kyseliny


asi tak nejak :-)
zaludek by mel reagovat na potravu, co se v nem je/ objevi se - a ne na cas, kdy ji ocekava...

Lindchen píše: či v prírode držia hladovku bylinožravce?


myslim si, ze pro ne je hladovka ohrozujici. Jim mj. pomahaji v traveni bakterie, které když nemaji prisun potravy-hynou a jak zas potrava prijde -nema ji co travit.
Takze , ano umi nejak prezit i když mají hlad, ale neprospiva jim to.

ad odkaz na studii -ze je prospesne hladoveni i psu :-) tak bylo to na mysich :no: a v době, kdy zrali měli neomezeny pristup k potrave =prezirali se. az pak nasledoval pust...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Sob 12.12.2015 2:09

Silvuch píše:v gronsku kŕmia psov raz tyzdenne, len tak pre zaujimavost


wau, to je potom o koľko menej starosti...

elis, hej, výskum bol na myšiach, trochu ma to zarazilo, ale ako vravím, ja osobne poznám dvoch psíčkarov, ktorí roky zaraďujú raz týždenne pôst a fungujú bez problémov.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Puk » Sob 12.12.2015 10:20

[quote="maira6" poznám dvoch psíčkarov, ktorí roky zaraďujú raz týždenne pôst a fungujú bez problémov.[/quote]

Môžeš si ma pripísať na zoznam... :yes:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Bad » Sob 12.12.2015 10:24

maira6 píše: ja osobne poznám dvoch psíčkarov, ktorí roky zaraďujú raz týždenne pôst a fungujú bez problémov.

a všichni známe patrně daleko větší počty,kteří půst nezařazují a fungují taktéž bez problémů....takže ten argument je o čem? :nwm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 12.12.2015 11:08

ja sa opytam inak - preco, ak zijeme v krajine, kde je dostatok jedla aj pre psa, stresovat ho, ze nedostane nic? nevidim dovod, preco psovi nedat zradlo. nie je to vlk, jeho potrava nezavisi na schopnosti ulovit si.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Sob 12.12.2015 11:30

Kvôli zdraviu a dlhšiemu životu. V konečnom dôsledku aj kvôli úspore na veterinára ... :ha: Ale to sú len pridružené dôsledky, prvotným je zdravie. Veď to bolo dokázané aj na tých hladujúcich myšiach

Puk, to som rada, že aj tuna sa nájde pár priekopníkov :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Lindchen » Sob 12.12.2015 11:33

Ono to nie je veľmi priekopnícke, skôr toto robia "staré školy". Ale keď niekomu funguje a je s tým spokojný :nwm: . Každý má svoje skúsenosti a rôzne veci vyhovujú ľuďom aj zvieratám.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Puk » Sob 12.12.2015 12:07

Lindchen píše:Ono to nie je veľmi priekopnícke, skôr toto robia "staré školy". Ale keď niekomu funguje a je s tým spokojný :nwm: . Každý má svoje skúsenosti a rôzne veci vyhovujú ľuďom aj zvieratám.


Áno, som stará škola. K vetovi chodím na očkovanie a sem tam niečo zašiť. Inak neriešim žiadne zdravotné a ani "psychologické" problémy :heh:
Ps. Občasná hladovka je pre mäsožravca prirodzená a fyziologická...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod vavrena » Sob 12.12.2015 12:07

Staré školy, alebo ľudia, čo na druhý deň cvičia stopy :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien