Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Andie1994 » Sob 15.07.2017 6:04

Ak kŕmite 1x denne, videla som, že väčšina z vás večer, tak ten psík v pohode cez noc vydrží? Nevyšpiní sa? Ja stále rozmýšľam, či ho kŕmiť po tom, čo prídeme po práci - t.j. okolo 17:00 alebo až večer keď napr. ideme spať. Je to psík z útulku, cca 9 ročný maltezák.
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Sunny » Sob 15.07.2017 7:05

Kŕmim večer pred spaním a v pohode vydržia. Po práci je práve ten čas, kedy je pes po celom prespatom dni aktívny, ideme von, hráme sa doma... Mi to nepríde ako moc vhodný čas na kŕmenie. Prípadne nakŕmiť okolo 8 večer a potom tesne pred spaním ešte vyvenčiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Andie1994 » Sob 15.07.2017 7:26

Len my máme ráno ten problém, že jemu sa jednoducho von nechce. Nech robím čo robím, on chce spať. Včera som ho naveľa naveľa vytiahla von ráno, aby sa vyšantil a aby vydržal ticho, keď budeme obaja v práci, ale napr. dnes ešte nebol vonku aj keď som hore už tri hodiny, lebo nechce. Začne vrčať a spí. Máme ho v dočaske od štvrtka - je to náš prvý pes. Ak mu večer pred spaním dám najesť, vytiahnem ho ráno von, keď je takýto? Celkovo je to taký spáč, ale pripisujem to jeho veku. My s ním nemáme problém chodiť von, len on to nejako neoceňuje. :lol:

Alebo teda ešte skúsime, že mu dáme večeru o ôsmej a pôjdeme s ním pred spaním von aj keď to sa bojím, že mu do tej 22:00 nevytrávi a pustí to doma. :(
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Sob 15.07.2017 7:47

Ja by som to stylom pokus-omyl. Je tostarsi psik, ktovie, aky mal rezim v minulosti... Musite si najst to svoje, co vam bude vyhovovat. Akurat dodrziavat, ze po jedeni zopar hodin musi mat klud.
Co sa tyka toho, ci vydrzi - no mal by, mohlo by hoto aj vytiahnut z postele..., alena druhu stranu - v akom stave ma hygienicke navyky? Ak by bol z mnozky, kde zilzavrety v klietke, nebude mat problem spinit pod seba.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod elfinka » Sob 15.07.2017 8:11

Granule mi z psa lezú po 8 až 20 hodinách, tých 8 za noc je tak akurát aby ráno mohol ísť na prvú potrebu po večernom kŕmení.
Skôr s čuranim je problém. Voda cez organizmus pretečie rýchlo a tlačí v močáku, tuhé neni problém držať dlhšie bez pocitu diskomfortu keď je zdravý

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Andie1994 » Sob 15.07.2017 8:19

Hygienické návyky má, napr. včera sme s ním boli vonku ráno, po práci a potom ešte raz. Naposledy o siedmej/ pol ôsmej, to sa sám vypýtal a potom nechcel. Dnes spal a zobudil sa asi len pred pol hodinou a šla som s ním teraz von, kde všetko vypustil. Tu v byte mu to ušlo iba raz, zo štvrtka na piatok v noci, ale to bola moja blbosť. Najesť som mu dala o ôsmej, o deviatej som s ním išla von, ale to sa iba vycikal. Jedlo som mu nechala v miske počas noci, a to som nemala robiť. Priateľ ho v noci počul ako tam chodí ďobkať, takže si myslím, že to pustil len kvôli tomu, lebo jednoducho nevydržal a nás nechcel zobudiť. Pred spálňou má rešpekt, jednoducho tam nechodí. Táto noc bola ok aj včera keď sme prišli z práce, pekne vydržal od pol ôsmej do pol štvrtej.
Poučili sme sa, dáme mu jedlo, misku vezmeme. Pre nás by bolo ideálne dať mu jesť večer a ísť s ním ráno von. Ja sa s ním vybehám rada. :) Len no, keď je to taký spáč. :( Dnes mu vyskúšam dať jedlo večer okolo 22:00, vtedy chodíme spať my aj on a zajtra vyskúšam či pôjde.

Inak, on bol zvyknutý žiť v byte aspoň z tých informácií, čo sme dostali, len ho potom vyhodili. Ale správanie má, druhých psov ignoruje, na vodítku ide v pohode, neskáče na ľudí ani na jedlo, je to pokojný psík. Má aj tie hygienické návyky len my sa s ním učíme, takže s tou stravou máme trocha problém.

Naozaj ďakujeme za rady, veľmi nám to pomohlo. :smile:
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Benny9 » Uto 04.12.2018 15:17

My krmime labradora (3 roky) 2 x denne prvy krat davame _reklama_ okolo osmej rano po kratkej prechadzke pred cestou do skoly s dcerou a potom ked sa vratia zo skoly krmime druhy krat granulkami a sem tam davame ako druhu stravu surovu
Benny9
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Teame » Str 16.01.2019 11:49

tiež davame jest 2x denne. Rano a k večeru. Snažim sa to striedat, aby mal pestru stravu a nejedol stale to iste
Teame
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod karči » Pon 11.02.2019 19:21

Ja dávam 1x denne a je to v pohode. Má ešte aj odmenu von + za nejaké povely. Aj známi čo majú dospelých psov kŕmia raz za deň. :yes:
karči
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Pon 11.02.2019 19:59

Karci, velkych psov sa odporuca krmit 2x za den, aby sa znizilo riziko torzie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2019 20:56

wer, kríženec bradáča a maltezáka asi nebude moc veľký pes. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Pon 11.02.2019 21:00

Aha, ja som si to spojila dako s labradorom predtym, nevadi :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Teame » Pia 15.02.2019 14:55

tiež krmime 2x denne. Takto sme mu to davali od šteniatka a ešte nam to takto aj bolo doporučene od veterinara
Teame
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Terierka22 » Uto 05.03.2019 13:14

podla na to zaleži aj od aktivity psa, njeho velkosti a narokov. Ale myslim si, že ak dostane jest 2x denne, je to v poriadku
Terierka22
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod matusko222 » Štv 14.03.2019 11:42

mame dlhosrsteho jazvečika, má 6 rokov a krmime ho 2x denne. Dostava iba stravu určenu pre psa, nič viac
matusko222
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien