Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 10:16

Vsak to je to. Ked pes nema vlohy, naco? Len a len kvoli aktivite (ako pise lindchen). Ale do praxe nepouzitelne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod elfinka » Ned 13.12.2015 10:31

Ja stale nechapem. Ake vlohy myslis? V com je vloha na hranie sa s loptickou s cudzim clovekom lepsia do praxe nez vloha sa nechat nakrmit? V treningu samozrejme. To ze na konci dostane odmenu predsa neznizuje nijak psovu vlohu ist po stope aj ked tam v praxi potom odmena na konci nebude. To ze figurant pusti psovi rukav v treningu za odmenu predsa neznizuje jeho schopnost naostro kusnut a na povel pustit aj bez odmeny :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Ned 13.12.2015 11:21

elfinka, presne si to vystihla. A áno, žrádlo, alebo hračku má až figurant na konci, teda nie psovod!. Práve mantrailing má využitie aj v praxi, to trochu žrádla na konci je iba čerešničkou na torte. Nás trénuje osoba, ktorá chodí na medzinárodné cvičenia do Švajčiarka, Nemecka a je v amatérskom záchranárskom tíme pre políciu, takže asi vie, čo robí. Všetci psy sú dostatočne motivovaní aj bez žrádla, inak by to nemohli robiť, lebo ísť aj po hodine starej stope v lese, po vysokej tráve, alebo aj po tŕní, na to musí mať pes drive. Ale ťažko vysvetľovať niekomu zaujatému... :ahoj:

Elfínka, a ty ešte robíš s Fidom stopy? Ty by si nechcela skúsiť MT?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Bad » Ned 13.12.2015 11:58

ale vždyť ta odměna na konci má i (hlavně) význam "konec zábavy,příště bude zase...."...to má terminus technikus....a ne že to je ta hlavní motivace
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Renata » Ned 13.12.2015 12:13

Ja tiez asi nechapem o akych vlohach a vyssej motivacii tu wer splieta .. a poznamky typu len a len aby bola nejaka aktivita, ale nevyuzitelne v praxi. Ako sorry ale tvoj pes ktory robi co robi, a odmenou mu je ta samotna aktivita, je nejak vyuzivany v praxi ? Zas len dalsia aktivita ? Booze a MT ake potupne a na zradlo..no fuuj
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 15:28

Ja praveze nemam psa do praxe :jazyk: Ja mam cisto sportaka. :no:

Aj tu je odrazu spominane vyhladovanie - aby niektori psi robili... Ak je to v suvislosti so sportovymi stopami, tak je to tyranie. No bavim sa.

Maira, dakujem za osvetlenie. :ha: Btw uz by si mohla vediet, ze hodinu stara stopa je stale pre psa cerstva. :no: Takze nijak extra narocnejsie ako idealna 20 minutovka :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 15:34

elfinka píše: To ze figurant pusti psovi rukav v treningu za odmenu predsa neznizuje jeho schopnost naostro kusnut a na povel pustit aj bez odmeny :nwm:

No. Si myslis ty. Obrany su ovela zlozitejsie ako tebou popisane. :no: Ver tomu, ze pes nekuse kvoli rukavu, ktory mu pusti figurant :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod elfinka » Ned 13.12.2015 15:49

wer píše:No. Si myslis ty. Obrany su ovela zlozitejsie ako tebou popisane. :no: Ver tomu, ze pes nekuse kvoli rukavu, ktory mu pusti figurant :heh:

Nie, so psom akeho mam si fakt nemyslim ze by kusal len preto, aby dostal na konci rukav :heh:
Prave, ze su obrany zlozitejsie nez toto co mi vkladas do ust. Rovnako ako je mantrailing zlozitejsi nez "pes hlada cloveka len kvoli kusu parku na konci"
... aj ked aj tie psy co kusu kvoli parku/klobase by sa nasli :heh: tak sa urcite najdu aj psy ktore len kvoli tomu robia ten MT
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Ned 13.12.2015 15:54

wer, samozrejme že viem o skutočne starých stopách, ale písala som ako totálnemu laikovi, lebo tak si sa vyjadrovala... :ahoj:

inak, pokiaľ viem aj na agility málokto krmí pred tréningom. Je to bežná vec. A ty wer, svojho kŕmíš pred tréningom - teda neviem, čo s ním vlastne robíš?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 16:00

elfinka píše:... aj ked aj tie psy co kusu kvoli parku/klobase by sa nasli :heh: tak sa urcite najdu aj psy ktore len kvoli tomu robia ten MT


Vsak o tom vravim.

Vies co, maira? Odcuchat mi odcucha aj s plnym bruchom. Aj ked ja robim stopy na pamlsky. :no: Ale na obrany nejdem bezprostredne s nazratym psom, lebo riziko torzie, kedze velky pes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Puk » Ned 13.12.2015 17:09

[quote="maira6 lebo ísť aj po hodine starej stope v lese, po vysokej tráve, alebo aj po tŕní, na to musí mať pes drive. oj:
[/quote]

Offtopic: Hodinovku by malo v pohode absolvovať 8 mesačné šteňa... Otázka sú : vlohy, motivácia, cieľavedomosť psovoda a nie nažranosť,či nenažranosť pred stopu...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Buchťa » Ned 13.12.2015 17:23

Puk píše:
Offtopic: Hodinovku by malo v pohode absolvovať 8 mesačné šteňa... Otázka sú : vlohy, motivácia, cieľavedomosť psovoda a nie nažranosť,či nenažranosť pred stopu...


:poklona: :pusa:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod maira6 » Ned 13.12.2015 17:38

Offtopic:
Puk píše:[
[ot]Hodinovku by malo v pohode absolvovať 8 mesačné šteňa... Otázka sú : vlohy, motivácia, cieľavedomosť psovoda a nie nažranosť,či nenažranosť pred stopu...


však presne o tom hovorím. Aj keď videla som minule na prvom cvičení presne ani nie ročné šteňa a teda až taká pohoda to nebola. Veľmi závisí od vloh a motivácií psa. A tiež psovoda. Ale sme už fest od témy...[/OT]
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod wer » Ned 13.12.2015 20:10

Vdaka, puk. Aspon niekto. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Pon 14.12.2015 11:33

vavrena píše:No že hladovky pravidelné má zaužívaná stará škola, alebo máva pes hladovku pred stopami.


hmmm...
"stara škola" - mozna ze zvyku - sice psa jeden den v tydnu nekrmi.
ale nejak si nepamatuju, ze by to bylo kvůli cviceni nebo stopam.
spis se to bralo obecne - selma ma vytravit.

zato krmeni psa tak, ze cele krmne davky za cviceni, hladoveni před stopu apod.
to prinesla "moderni doba" -a jiné požadavky na psa, na projev? nevim...

musim rict, ze celodenni klikani a krmeni psa po troskach, názor, ze misky vlastne nejsou třeba, každý problém, ze se ma "prokrmovat" :pac: - to je něco co teda dost tezce nesu a nechci si nejak pripoustet, ze to jinak nejde :joint:

to mi prijde pro psa vice "neprirozene" nez jednodenni hladovka...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien