Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod pigie » Štv 10.12.2015 8:49

A preco potom kruci v bruchu od hladu, ked je v pokoji? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Nyssa » Štv 10.12.2015 8:50

Offtopic: urcite nemam tuto potrebu. Koncim.
Ako moderatorku fora ta poprosim dodrziavat pravidla a pouzivat tlacidlo offtopic, ak sa dane prispevky netykaju danej temy :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Vikiki22 » Štv 10.12.2015 8:55

Keby mám tú funkciu na mobile, tak by som ju veľmi rada použila... Keď budem doma, opravím to.

Neviem ako iným, ale mne kručí v bruchu len určitý čas, keď som hladná. Potom už mám celú TS v pokoji. Pri toľkých hladovkách kvôli tráveniu som si to už všimla nie raz. Prečo sa odporúča hladovka pri ťažkostiach? Myslím, že aj kvôli tomu, aby sa TS dala dokopy a zregenerovala. A zregeneruje sa len v prípade, keď je v pokoji a nezaťažovaná. Aspoň takto to vidím ja. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod pigie » Štv 10.12.2015 8:56

Ale to sa odporuca urcite dlhsia hladovka ako 1 den... Mne vet povedal, ze ked si ma odpocinut, treba nasadit aspon 3 dnovu... A nakoniec az ta nam naozaj zabrala...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Vikiki22 » Štv 10.12.2015 8:59

To už neviem. Mne keď ráno kručí v bruchu, tak už po obede nie - pri hladovke. Ale zas ani pri tom kručaní nie je tak TS zaťažovaná ako pri trávení, takže aj za ten deň si oddýchne viac ako nijak, podľa mňa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Lindchen » Štv 10.12.2015 9:00

V tele, kým žijeme, nikdy nie je nič v pokoji :heh: . Nie vážne, pôst sa ľuďom odporúča hlavne po sviatkoch, alebo keď má zabordelované črevo nesprávnou stravou. Zdravé stravovanie s dostatkom vlákniny a bez množstva umelých prísad oddychovať nepotrebuje, toť môj laický názor, výživárka nie som, len nevidím dôvod, aby akýkoľvek orgán "dizajnovaný" na celoživotné fungovanie, musel oddychovať, pokiaľ je strava ok.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Rehssi » Štv 10.12.2015 9:07

Tiež hladovku neuznávam. deň s ľahšou stravou beriem, ale o hlade nie. Psy blijú žalúdočné kyseliny, mňa "len" začne bolieť hlava a mam pocit že žalúdok zožerie sám seba :nwm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Štv 10.12.2015 9:24

Lindchen píše: pôst sa ľuďom odporúča hlavne po sviatkoch, alebo keď má zabordelované črevo nesprávnou stravou.


:yes:
proto jsme se ptala, jak to krmivarka vysvetlila :angel:
ona hladovka u psa ma svuj vyznam -a klidne vicedenni. pokud se pes krmi zpusobem -sezer co se do tebe vejde -pak je pro me logicka i hladovka nasledna.

( asi obdoba -neco ulovi, zere dokud je a precpava se k prasknuti, protoze ted par dni sztejne nepotrebuje lovit - pak dozere, vytravi a jde znovu lovit. ale kdo ma tohle nastaveno pro domaciho psa ? neznam nikoho. a kdyz se psem cvicim, je to uplne proti mym zamerum..)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Rehssi » Štv 10.12.2015 9:50

vy si myslíte, že pes, čo sa nažerie k prasknutiu trávi výrazne dlhšie? Nikdy som nič také nepozorovala. Buď sa nažrali tak, že im bolo zle a skončilo to hnačkou, o čom tak úplne nie je reč (a ani to nedávam hladovku, kŕmim po 12 až 24h pidi porciu rozvarenej ryže plus smecta aby im niečo "obalilo sliznice") alebo to zvládli a prežratie sa prejavilo len tým, že sa skrz bruchá ako balóny menej hýbali. No a tu čas, kedy sú psiská zase hladné je u nás úplne rovnaký ako po bežnej porcii. Ak som sa držala toho scenára že sa prejedli, dám im ďalšie jedlo neskôr, tak vždy sa povracali od hladu. A to je úplná istota u nás- mám pocit, že veľký prísun jedla im extra naštartuje trávenie a nevie sa vypnúť inak, ako znižovaním dávky.
Píšem ale naozaj len to, ako to funguje o nás, vzorka 3 psy ale každý to má/mal rovnako, líši sa len čas pôstu aký im priemerne treba na to, aby vracali.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod pigie » Štv 10.12.2015 9:52

Zaujimave a nebude to skor typom krmenia? Resp. cim sa krmi? Hugo v zivote od hladu nezvracal :oo: A to si kludne naordinuje v lete sam 3 dnovu hladovku...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Renata » Štv 10.12.2015 10:09

Offtopic: Nyssa sa chce hadat, Nyssa sa chce hadat :jazyk: :heh:
Viki nic si z toho nerob :smile: myslim si, ze ani pani docentka nevie presne co mojmu psovi vyhovuje, cim krmim a ako krmim, tak hladovka by nemala byt nejak univerzalne doporucovana :nwm:
u nas krmime dva krat denne. hladovku neuznavam asi tak ako pchanie paprc do misky psom, aby si som si dokazala, ze ma nezozeru raz :heh:
krmim dva krat denne, iza si vie hladovku naordinovat sama, raz za cas sa jej stane, ze odide od vecere a v zapati aj od ranajok, je to dobre krmena dospela suka a ja s tym nemam problem. co sa travenia tyka, tak ked nezere v bruchu jej totalne skvrka tak, ze ju musim vysmarit z gauca, ide mi na nervy. natasa zere ako pako, sa v tom mrvi a prebera, ale zozere, hladovku si zatial neordinuje. misatko moje zralo tiez ako pako, vsetci uz zabudli aj ze jedli, kym ona dojedla, nikdy v zivote si ale hladovku nevybrala, ona ked nezrala, tak preto, ze vymyslala, ze toto mi ee nechuti, ostalo na dalsi den.
raz za cas mame take, ze sa psiska nazeru na prasknutie, ked rozoberame umrete maso a rozhadzuju sa po dvore zvysky, vtedy hladovka byva viac dni, ale ani nie tak kvoli traveniu, ale kvoli tomu, ze tie psiska vyzeraju ako balony a tazko sa s nimi potom niekde chodi, lebo tucne nevzladzu :ach:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Rehssi » Štv 10.12.2015 10:12

určite to súvisí, pudlík sa "rozvracal" na granuliach, ktorým moc nedal, radšej bol hladný a potom teda vracal. Na mäse to bolo lepšie. Ak odmietol kŕmnu dávku bola možnosť, že bude vracať (nie viacmenej istota ako na granuliach).
Suku mám na mäse od malička, apetít má dobrý, tak veľa krát v živote hladná neostala. Krpatý pes detto. Ale pár krát sa stalo, hlavne kým som po "vzore vlkov" mala pocit, že po prejedení im treba dať hladovku. V čase ďalšieho kŕmenia sa mi vrhali jesť trávu, alebo niektorý rovno vracal.
Nerobím na psoch pokusy, tak kľudne môžem mať skreslený dojem ako to celé funguje :nwm: ale zatiaľ som presvedčená, že hladovka im škodí a že po prežratí treba kŕmiť v obvyklom čase niečo diétne a málo.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Lindchen » Štv 10.12.2015 10:16

Aris o hlade zvracia vždy, aj na mäse kedysi aj na granuliach.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod Elis » Štv 10.12.2015 10:30

Rehssi píše:vy si myslíte, že pes, čo sa nažerie k prasknutiu trávi výrazne dlhšie? .


tak hlavne se nehybou, nemaji vydej- a pritom prijem je neprimereny..
( ten pohyb je velmi vyznamny faktor -hlad x nehlad si myslim. pres tyden, kdz maji holky omezeny pohyb zerou mene treba )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod akuk » Štv 10.12.2015 10:44

tiez krmim 2x denne
rano ci sa ide spat, ci na sutaz, na cesty :smile: ranny venc je par min na potrebu, lebo v hlave je uz miska s maskom :lol:
a niekedy neviem ked zmizneme po rannom krmeni z domu ci je na hodku ci na cely den :lol: :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien