Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Koľko krát denne kŕmiť dospelého psa?

Poslaťod BarboraA » Pon 19.09.2011 14:10

Neviem do ktoreho fora by som mala polozit tuto otazku tak skusim sem - kolko krat denne vlastne krmite psikov? Myslim dospelakov, nie stenuchy. Vidim ze to je u kazdeho ine.... Existuje nejake doporucenie?
Alex totiz vobec nema chut jest v prvej polke dna, ale bojim sa dat mu celu davku stravy v jednom chode. Momentalne krmim hlavne granulami (plus dodavam trochu masa z konzervy na ochutenie) a mal by ich zjest poda jeho vahy asi 110-125g (ma cca 8kg a cca 9 rokov). Nie je to vela naraz, dat mu 120g granuli plus par gramov masa z konzervy?? :nwm: Resp. davame mu to skor tak ze cca 1/3 poobede a potom 2/3 neskoro vecer. Nevyzera ze by mal z toho nejaky problem ale radsej sa spytam skor, nez nejaky problem nastane. Podotykam ze ho mam necely mesiac, preto sme este neustalili nejaky pevny system a preto sa pytam. Dakujem za rady! :poklona:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod blueberry » Pon 19.09.2011 18:38

Ja svojho psa kŕmim a vždy som kŕmila 2x denne. Je to bišónik a pri malých plemenách sa aj odporúča dávku rozdeliť na dvakrát. Keďže aj tvoj pes je malý a už vlastne senior, tak by som odporučila jednoznačne kŕmiť radšej 2x :yes:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod casira » Pon 19.09.2011 18:49

Ja mám síce velkých hafanov,ale tiež krmim 2 krát denne,ráno a večer! :ahoj:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod wer » Pon 19.09.2011 18:57

no co ja viem, tak u malych psov nie je problem krmit raz denne.. prave u velkych sa to odporuca kvoli riziku torzie + objem krmiva je vacsi ako u maleho psa.
osobne by som odporucala barbore krmit praveze jeden krat denne. aj tak je medzi krmenim dost kratky casovy interval, kedze rano zrat nechce. neviem, aky ma rezim, ale vacsinou aktivita (aj kvoli majitelovi teda) sa zaraduje prave na poobedie-podvecer. a to s plnym bruchom naozaj vhodne nie je. a urcite to nie je vela naraz, psy su na to v pohode usposobene, moj pes raz zozral polku velkeho mechu granul a je tu. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod blueberry » Pon 19.09.2011 19:47

Ale starším psom to už netrávi tak dobre, ako mladým, preto je lepšie tú dávku rozdeliť. A od rána (samozrejme, ak by to pes zjedol) by mu to do večera strávilo a večer by dostal až po prechádzke a aktivite vonku.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod wer » Pon 19.09.2011 20:12

pise, ze rano aj tak neje... :nwm: ja naozaj nevidim problem v krmeni 1x denne. ale neurobi zle ani tak, ani tak.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod MaFi » Pon 19.09.2011 20:21

wer píše:no co ja viem, tak u malych psov nie je problem krmit raz denne.. prave u velkych sa to odporuca kvoli riziku torzie + objem krmiva je vacsi ako u maleho psa.
osobne by som odporucala barbore krmit praveze jeden krat denne. aj tak je medzi krmenim dost kratky casovy interval, kedze rano zrat nechce. neviem, aky ma rezim, ale vacsinou aktivita (aj kvoli majitelovi teda) sa zaraduje prave na poobedie-podvecer. a to s plnym bruchom naozaj vhodne nie je. a urcite to nie je vela naraz, psy su na to v pohode usposobene, moj pes raz zozral polku velkeho mechu granul a je tu. :heh:
:jop: :jop: :jop:

Čivavu kŕmim 1x denne (večer a bez problémov), Amstaffa 2x a tiež v pohode
MaFi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod BarboraA » Pon 19.09.2011 20:22

Dakujem velmi pekne za odpovede :jop:
Nuz problem je aj v tom, ze on nie je nijako odviazany z granuli, podla mna nebol zvyknuty papat granule az kym sa nedostal do utulku a tam mu nic ine nezostavalo. Eukanubu nespapa inak ako pomiesanu s konzervou a Orijen laskavo spapa ked je hladny. Ale rano nespapa nic, len ciste maso (trebars susene Rinti, jahnacie)
Pohyb, resp denny rezim mame takto: rano cca 35-45 min. prechadzka v sviznom tempe, poobede dobra hodina vonku, vecer pred desiatou zas tak ako rano (momentalne sa to takto da, manzel teraz nie je v praci). Ostatok casu spi....

Od rana ma granule v miske ale prvy krat si da az po tej poobednej prechadzke. S tymi masovymi konzervami som ho rozmaznala, alebo som mu potrebovala dat odcervovaky a nechcela som ho dusit pchanim do krku, hlavne ked sa este len "zoznamujeme" tak som ich miesala do krmiva...
Teraz mi ich uz samotne asi nezje :hi: Ach jaj... :nwm:

PS: Chystam sa skusit Pro Plan, vraj obvykle psom veeeelmi chutia, ale pocitam ze to bude indivindi :no:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod wer » Pon 19.09.2011 20:29

tie granule nonstop hned zrus. krm raz denne podvecer - po velkej prechadzke. nezje do 5 minut, dostane az druhy den o rovnakom case.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod blueberry » Pon 19.09.2011 20:35

wer píše:tie granule nonstop hned zrus. krm raz denne podvecer - po velkej prechadzke. nezje do 5 minut, dostane az druhy den o rovnakom case.

súhlas :jop: nenechávaj mu jedlo nonstop
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod luciiik » Pon 19.09.2011 21:20

ja krmim svojho civaviaka dvakrat denne a kedze mam panicky strach z torzie tak bordodogu 3x denne, nic nenechavam na nahodu. :yes: retrieverka sa naje vzdy len vecer, takze ona dostava kazdy vecer. kazdy ma svoj rezim. :lol:
len sestrine psy maju stale nasypane, lebo ved pohodlnost nadovsetko. :ua:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 19.09.2011 21:28

luciiik píše: len segriny psi maju stale nasypane
aj moj ma stale nasypane :nwm: ja v tom nevidim nic zle :no: ale viem ze u psikov ktory by jedli stale to nie je dobre :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod wer » Pon 19.09.2011 21:34

nie, to nie je dobre pri psoch, co jest nechcu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod BarboraA » Pon 19.09.2011 22:26

Okay dievčatá, granule non stop zruším, nie je problém. Skúsila by som ho predsa len ustáliť na tej dávke dva krát denne, poobede a večer ale nejako na tom netrvám. Len sa mi zdá že do večera bude vyhladovaný :lol:
Inak poobednú dávku sme zaviedli lebo máme problém so zostávaním doma osamote, tak sme to riešili tak, že kým som ja v práci manžel odíde z bytu na nejaký čas (postupne sa doba predlžuje) a aby sme eliminovali všetky možné negatíva pre psa tak sme ho chceli nechať nakŕmeného = spokojného, aby o to menej nariekal :nwm:
Každopádne toto sa podarilo výrazne zlepšiť, už tak nevyvádza tak uvidíme ako to dopadne, či necháme dve dávky alebo len jednu. Každopádne vďaka za názory :yes: :poklona:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Kolko krat denne krmit dospeleho psa?

Poslaťod Dana D » Uto 20.09.2011 7:57

Offtopic: A keď píšeš, že zrejme granule predtým nejedával - nerozmýšľala si variť mu alebo kŕmiť ho surovou stravou?
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Ďalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien