Testy odvahy / povahy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod meny » Str 21.04.2010 16:14

Silwuska píše:Ulfi to je v poriadku, ja som tiez za zachovanie povah, o to pokoj...preto by sa ludia mali venovat velmi bedlivemu vyberu plemena...ale niesom za taketo "skusky"...k comu je niekomu dobre vediet ze jeho pes by bol ochotny ublizit cloveku na ulici??


Tu nejde o upliženie človeku na ulici ale o ochranu a uričite by aziat neubližil nevinemu človeku. Aziat by mal vyciítiť čo z človeka vyžaruje. Keď má ten človek zlé úmysli, tak on to spozná. A vtedy zakročí, tak ako on to uzná zavhodné.
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod meny » Str 21.04.2010 16:22

Ulfheiðr píše:Kameňujte ma, mne sa tie testy páčili :jazyk: Ak by to so strany ľudí prebiehalo česte, to jest na test by nastúpil len ten pes, ktorý na ne nastúpiť má, ...
Ale jasné sáď je, že pre každé plemeno by tie testy asi mali vypadať inak.

Apropo, prečo by pes nemal reagovať, keď sa na nás niekto rozoženie palicou? To určite nieje normálna situácia a priemerný pes IMHO vie rozoznať, kedy na mňa niekto útočí palicou, kedy niekto roztvára dáždnik, alebo si skladá brýle z hlavy.


Ja nie, ja stebou vovšetkom súhlasim :jop: A ano každé plemeno ma určite iné testy.
meny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 133

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod katarina79 » Str 21.04.2010 17:37

Hanka 1 píše:Já tuhle zkušenost mám a už si jí nechci opakovat. Sice psi poslechl na povel, ale už jsem se děsila, jak budu útočníka vytahovat čubě z huby a následně vysvětlovat úřadům, jak ten chudáček úchyl k pokousání přišel..., nevím, jaké zákony máte u vás, ale my máme takové, že já bych mu musela platit bolestné. Bělouš spíš straší a asi by nekousl tvrdě, ale čubina by šla vysloveně likvidačně a do toho nejdu.


Hanka,...prepáč, ale ak by som bola ohrozená ja alebo moja rodina, je mi úúúúplne jedno, či by môj pes šiel likvidačne alebo nie. Psa som si kupovala práve kvôli jeho obranným povahovým danostiam, inak by som si mohla zadovážiť hoci aj čivavu. A prechádzka nočnou Bratislavou nie je práve prechádzka ružovým sadom....

PS:Neprajem Ti to, božechráň, ale buď rada, že tých psov s takou povahou si v tej chvíli pri sebe mala. Medzi nami sú aj takí, čo to šťastie nemali....
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Hanka 1 » Str 21.04.2010 18:20

Psům zásadně nedovoluju, aby se do takových věcí vůbec pletli. Pořizovala jsem si je jako společníky, ne jako hlídače. Udělala jsem z nich cíleně psy vítací a takové je chci mít.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod meridia » Str 21.04.2010 18:24

Hanka,...prepáč, ale ak by som bola ohrozená ja alebo moja rodina, je mi úúúúplne jedno, či by môj pes šiel likvidačne alebo nie.

no kamenujte mne,ale mě by to bylo taky naprosto fuk :jazyk: Uznávám,že zákony jsou na dvě věci,ale abych se bála ,že agresor bude mít bebíčko,tak to fakt teda ne :nie:
ale čubina by šla vysloveně likvidačně a do toho nejdu

vidíš..a tchoř např. tu neustále opakuje,že k takovému zákroku je třeba cílená ,profesionální a odborná příprava, na kterou není vůbec vhodný každý pes byť služebního plemene a i ten často v reálu nakonec selže..že ty někde tajně trénuješ?? :ha:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Tchor » Str 21.04.2010 18:29

mam psy ktery jsou schopny jezdit s policajtama obranarsky specialy a rozhodne pri nich neudelaj ostudu. Presto bych se hodne rozmejslel nez bych psovi dovolil v pripade utoku na mne zasahnout. To ze by pes mel reagovat sam bez meho svoleni je vec naprosto zcestna, neb nikdo neni schopnej zajistit aby si pes nevysvetli neco spatne a nezakrocil "preventivne" proti nekomu kdo jen mavne rukama. Neni to tak davno kdy mi majitelka maleho psa pretahla cubu voditkem kdyz kolem ni v klidu prochazela nebejt naucena ze musi pockat na me svoleni pani by zkoncila ve spitale a ja v kriminale.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod katarina79 » Str 21.04.2010 19:24

Hanka 1 píše:Psům zásadně nedovoluju, aby se do takových věcí vůbec pletli. Pořizovala jsem si je jako společníky, ne jako hlídače. Udělala jsem z nich cíleně psy vítací a takové je chci mít.


Tak na jednej strane si si istá,že by šla likvidačne a na druhej strane tvrdíš, že si zo svojich psov urobila psov vítacích. Teraz to neber ako atak na Tvoju osobu, len ten text znie rozporuplne. A pochybujem, že ak Ťa bude niekto tĺcť na ulici, že Tvoje psy budú vrtieť chvostami a čakať ako to dopadne....ale tak je to čisto môj názor...

Meridia: :yes:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod raky » Str 21.04.2010 21:31

Hanka 1 píše:Psům zásadně nedovoluju, aby se do takových věcí vůbec pletli. Pořizovala jsem si je jako společníky, ne jako hlídače. Udělala jsem z nich cíleně psy vítací a takové je chci mít.

Hanka to je ok, ale každý má predsa svoje priority... Taktiež sa dá pes predsa vycvičiť a môže to mať aj v sebe, že pri slovnom útoku napr. zavrčí - pri útoku sa snaží útočníka odohnať a ak útok neprestáva - tak aj zastaviť... :nwm: 90% útočníkov bude asi stačiť tá prvá možnosť... :joint: A nie každý musí byť fyzicky disponovaný, aby odradil útočníka sám a ešte aj ratoval psa... :no: A teda doplním, že niektorým ,,psíkom,, stačí aj škarado pozrieť :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.04.2010 5:30

Jak víš, moji pejskové jsou mazlíci a psi vítací, oba. Nikdy jsem je neučila, aby cokoli z toho, co jsi popsal, jakkoli řešili. Pohybujeme se hodně mezi dětmi, na různých dětských táborech, akcích, kde se stane, že se děti mezi sebou s křikem zhádají a tak dál. Proto jsou moji psi učeni, aby od toho odcházeli, pokud možno rovnou ke mně.
Pár útoků už jsme zažili a opravdu si jsem jistá, že bych měla velký problém vytáhnout čubě útočníka z huby moc nepoškozeného. Ona vyhodnocuje sama od sebe velmi dobře, kdy není třeba zasáhnout, kdy stačí se jen "usmát" všemi zoubky a kdy by bylo třeba do toho jít. Jenže je taková, že by to vyřešila finálně. A to nejde. Možná proto, že nikdy neprošli výcvikem obran (a žádný můj pes neprojde), možná proto, že je to čévéčko. Mám zkušenost, že útoky čsv jsou vždy směrovány na obličej, krk nebo břicho, pokud jsou míněny opravdu vážně, a to i od psů, kteří výcvikem obran prošli.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 22.04.2010 7:44

Zase sme pri tom. Ja mám psa takého a makového... a čo druhý ľudia. Ja neviem, ale nemôžeš Hanka rešpektovať to, že niekto iný má psa na niečo iné ako ty? Je to tak problematické?
XY ľudí tu má psa ako "plyšáka" - pet, a iné využitie psov im je srdečne niekde, a do tejto témy neprispievajú. prečo asi... :ach:
Ak si taký ninja, že sa vieš ubrániť 100 kilovému chlapovy, ktorému stojí fták, tak ti úprimne gratulujem, ale mnoho tu takých asi nieje. Tak si hold musia riešiť svoje komplexy cez psov. :nwm:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.04.2010 8:33

Já to respektuju plně. Jen se setkávám velmi často s lidmi, kteří si psa k těmto účelům pořídili, ne zrovna dobře to zvládli a pak měl ten pes obrovský problém. A testy tohoto typu k tomu jen přispívají, bohužel.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Ijsbéérka » Štv 22.04.2010 9:20

Já chodím na obrany sportovní, ale můj pes není naučený aby si dával pozor. A věřím, že by si do živého nekousl teď nevím zda je to správně nebo špatně. na sportovní obraně jsem si na 99,9 % :no: jistá,že do živého by si nekousl jako myslím lidi :smile: . Ve vypjaté situaci myslím tím mimo cvičiště , nádraží, les při napadení nevím jak by reagoval.
Ale předpokládám dle jeho povahy, že by do toho šel. 50 na 50 :no: :smile:
Máme doma ještě fenku a tam jsem si jistá, že ta by si kousla ,sportovní obranu bere osobně ( cvičili jsme obranu na zlobu) a tak se to v ní probudilo :no: a chce jít do figuranta a párkrát na prochajdě upozornila , že k páníkům si nikdo nic dovolovat nebude. Však její roční štěndo si kouslo do figuranta a nevím zda je to dobře a kde se stala chyba. Figurant naznal, že to byla jeho chyba, ale nedovedu si to představit.

Nevím jestli u služebního výcviku je pes naučený na co si má dávat pozor. Co jsem měla možnost vidět má pes kousnout kamkoliv a držet dokud nedostane povel od psovoda. že by pes přemýšlel na co dát pozor. To by nám mohl říct tchoř.
A nebo jestli by se účině ubránil proti vycvičenému ostrému psovi. Asi jo :no: :smile: No kdyby byli dva tak si myslím, že by neměl šanci.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod katarina79 » Štv 22.04.2010 9:36

Hanka, tak potom prečo zbytočne potláčať jej prirodzenú povahu a robiť z nej vyslovene vítacieho psa? Určite si si nevyberala psa kvôli exteriéru....podľa mňa ten typ nie si...
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.04.2010 9:45

Jenže to se právě nevylučuje. Díky dobré socializaci na lidi a díky tomu, jak to u nás funguje, je prostě pes vítací, který každou návštěvu ulíže k smrti, opečuje děti, vyhledá pohlazení a pomazlení. Ve chvíli, když se dotyčný (pouze dospělý, děti nechává být vždy) chová agresivně, šla by do toho natvrdo, pokud bych jí to dovolila. Což nedovoluju. Pes, který dobře vyhodnotí a je ovladatelný i v tom "afektu", nemá potřebu si honit triko na tom,že bude preventivně zastrašovat a vyštěkávat lidi, to je podle mého názoru pes, který to má v hlavně srovnané. Tím neříkám, že to je zrovna moje čuba. Jen prostě, že takové psy mám ráda.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Testy odvahy I.-IV

Poslaťod Hanka 1 » Štv 22.04.2010 10:03

Podle toho, co psal Tchoř, pes, který na to připravován není, půjde podle svého instinktu a naturelu, takže si nedá pozor, jestli ta jeho kořist, ten cíl útuku, nemůže být nebezpečný. A pak příjde k úrazu. Cíleně připravovaný pes tohle ví a nejenom, že útočníka zadrží, ale uchrání doufám sám sebe před zraněním. Aspoň tak to chápu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia