Vysielačka (vpred)

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: športová kynologia

Poslaťod calwen » Str 29.07.2009 10:20

Moj s nim nemava problem tiez... vystreli vzdy jak raketa :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: športová kynologia

Poslaťod Offca » Str 29.07.2009 10:39

Tiež máme voľno krásne a radostné :aaa: ..no vždy, ked o niečo ide, zrejme cíti vo vzduchu miernu dusnotu a náznakom sa ma drží. No nie je to tak strašné. Ešte som nebola nútená zamýšlať sa nad riešeniami.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: športová kynologia

Poslaťod Bára » Str 29.07.2009 10:49

Ono ja by som sa teoreticky mohla spoľahnúť na to, že veď možno vybehne, lebo napr. nebude ma tak sledovať. Ale čo ak nie? Radšej to mať poistené :no: Keď ju ale pri venčení odopnem z vodítka, tak vyletí naozaj ako strela, začne robiť okolo mňa minimálne 20 metrové kruhy a teší sa ako blázon. Škoda len, že normál pri tréningu to tak nespraví :nwm:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: športová kynologia

Poslaťod EndyBitework » Str 29.07.2009 11:24

No tak aj ja asi začnem to robiť tak,že to spojím s vysielačkou...možno to zabere,možno nie :nwm: videla som to na preteku,že psovod dal psa do povelu lahni a pdovod išiel pred neho,zakričal ,,k nohe,, a psa tým privolal,pes dobehol k nohe a bolo privolanie :jop: Talk budem skúšať,čo nám pôjde lepšie... :hafan:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

Re: športová kynologia

Poslaťod Efa » Str 29.07.2009 12:52

len s tým že tam pri tom ten povel ľahni nesmieš použiť, musíš ho proste naučiť tak že voľno znamená ľahni alebo stoj a bude to vždy bez problémov ... :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: športová kynologia

Poslaťod EndyBitework » Str 29.07.2009 13:52

Efa píše:len s tým že tam pri tom ten povel ľahni nesmieš použiť, musíš ho proste naučiť tak že voľno znamená ľahni alebo stoj a bude to vždy bez problémov ... :no:


jasné,ved nejdem učiť vysielačku,ale povel ,,voľno,,.. :dakujem:
EndyBitework
Snoopy
 
Príspevky: 125

Re: športová kynologia

Poslaťod lusy » Pon 19.10.2009 16:04

ja sa opat vratim k povelu vpred. je blbost co robim na videu? ze vyslem psa, ale zavolam ho k sebe nie povelom ku mne, co znamena ze ma hned pribehnut, ale len "sem" pripadne "pocem".
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Pon 19.10.2009 21:46

preco ho takto volas? a preco to takto cvicis? a co mu davas ako motivaciu?
vyzvedam, coo..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: športová kynologia

Poslaťod lusy » Pon 19.10.2009 21:57

odmenou mu bola ta lopta. a potom som ho privolala len aby som ho mala pri sebe. cize ziadne take povelovanie. ale vacsinou to lahnutie mu nedavam. uz ho teda po vyslani nedavam lahnut, ale neviem ze ked zoberie loptu tak co mam robit?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: športová kynologia

Poslaťod Tatanka » Pon 19.10.2009 22:06

lusy píše:odmenou mu bola ta lopta. a potom som ho privolala len aby som ho mala pri sebe. cize ziadne take povelovanie. ale vacsinou to lahnutie mu nedavam. uz ho teda po vyslani nedavam lahnut, ale neviem ze ked zoberie loptu tak co mam robit?

na co tak cvičíš? Třeba podle IPO má pes rychle běžet, po povelu lehnout a pak si buď k němu dojdeš nebo přivoláváš. Ta vysílačka byla celkem pěkná, ale ten příchod nic moc. Přicházel k tobě pomalu. Jestli chceš cvičit podel IPA tak ho při přivolání zpátky motivuj něčím nejlépe míčkem a když bude dobíhat prohoď mu ho - jako při nácviku přivolání, tím ho zrychlíš. Nebo ho odkládej u balonu a dojdi si k němu. Tedy vyslat, položit, přivolat nebo dojít.
Tatanka
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Pon 19.10.2009 22:41

ja ho vlastne vysielam po loptu s tym, ze musi potom hned rychlo bezat spat. rychlo tam, rychlo spat, ziadna medzizastavka. aby to nedopadlo tak, ze posledne metre uz len dokraca. dalsou fazou je zalahnutie na ceste spat - s aportom v papuli a blizko pri psovodovi. ale v rychlosti, podotykam. dalsia faza - zalahnutie pred uchopenim aportu a potom opatovne vyslanie s tym rychlym navratom. pokial mas spolahlive zalahnutie, tak radsej trenovat najma to vybiehanie, aby sa to cele zbytocne nespomalovalo. a to lahnutie trenovat aj pomimo.
ale inac ta samotna vysielacka bola celkom dobra, rychla.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: športová kynologia

Poslaťod Bad » Uto 20.10.2009 8:52

Lucy, ty se připravuješ na nějakou zkoušku? Jestli ano, tak si přečti daný zkušební řád, jak má vysílačka vypadat.
Dáš povel vpřed, pes letí a ty ho na pokyn rozhodčího pokládáš - v tréninku ti doběhne k tomu míčku (nebo co to tam máš), vezme míček a ty mu okamžitě dáváš povel lehni. Pak buď jdeš ty k ležícímu psovi, který si sedne k noze až na tvůj povel, nebo (teď nevím jestli to je i u IPA nebo jenom u nároďáku) si psa přivoláváš - necháš ho chvilku ležet a přivoláváš povelem ke mně. Pokud trénuješ na zkoušky, tak neblbni psovi hlavu nějakým "pocem" a leháním při návratu kousek od psovoda.
Jinak to lehání po povelu vpřed doporučuji trénovat kdykoliv a samostatně - pes ti někde na procházce poběží a ty mu prostě občas dej "lehni" .
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Uto 20.10.2009 11:25

je rozdiel vysielacka a vysielacka... ked to chces mat cele rychle, nemozes cvicit tak, ze ti ma len pes dojst na koniec cvicaku k lopte. kazdy jeden cvik musi byt rozfazovany. ci uz je to chodza pri nohe, aport, ale aj vysielacka. vsade musi byt evidentna radost psa a musi to byt hlavne rychle. psa nesmies utlmit, ale pes musi byt ovladatelny. cele to musis drzat v balanse.
poznamka: myslim trening na preteky podla medzinarodneho poriadku...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: športová kynologia

Poslaťod Bad » Uto 20.10.2009 12:13

Wer, vyslání psa od psovoda k míčku (při tréninku) se dá ještě nějak rozfázovat ?

A když už jsme u té vysílačky - je nějaký special způsob jak učit psa vysílačku 2 směry (dle ZVV3) ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: športová kynologia

Poslaťod wer » Uto 20.10.2009 12:31

samozrejme. uz len to, ze najskor cvicis s nejakou motivaciou a logicky na ostro tam nic odnasat nemozes...
ked to chces dopodrobna - najskor si aport odlozis spolu so psom. potom psa priviazes, odlozis, odnesies aport. potom pomocnik odnesie. potom sa aport odnesie tak, aby pes nevidel. pes musi vediet, ze tam proste vzdy nieco je. ale stale pes musi zobrat aport a hned utekat spat. dalsia z faz je ta, ze sa pes uci zalahavat, ked sa vracia ku psovodovi s aportom. nema tak silnu motivaciu, ako ked bezi smerom k aportu, takze je to jednoduchsie. dalsia faza je to zalahnutie pred aportom. nikdy to ale nesmie byt stereotyp, pes nesmie vediet, co bude nasledovat. musi bezat do poslednej chvile. a logicky, toto je dlhodobe, to neprebehne pocas 3 treningov...
svv 3 - tam je vysielacka "na terc"? myslim, ze tam sa az tak rychlost neposudzuje, skor tie dva smery psa naucit. to som ucila pomocou tych cestarskych kuzelov... :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia