Prekusovanie pri obranách

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prekusovanie :(

Poslaťod Puk » Ned 22.03.2009 12:25

Ja sa s tebou nepriem. :ahoj: V podstate sa samotným chovaním po náprahu nezaoberám, snažil som sa poukázať aj na iné skutočnosti. Tiež píšem (ale aj sa podľa toho chovám), že korešpondenčne radiť a vidieť naživo v reále, sú dve odlišné veci. Tým nepopieram tebou písané skutočnosti...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Prekusovanie :(

Poslaťod johny5 » Ned 22.03.2009 13:31

Ja si myslim Puk ze ak bude postupovat tak ako som napisal nema co stratit len ziskat...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Prekusovanie :(

Poslaťod Domča » Uto 24.03.2009 20:28

Puk písala som, že niekedy miloval ľudí, ale sa cvičáku ho naučili kusať, a odvtedy mi skáče skoro do každého... takže už nemá rád ľudí.......... aa hm neviem kto písal že je nebezpečný aj v súkromý....tak to nieje pravda, ja, moji rodičia a brat si s ním môžme robiť čo chceme..... nás proste zbožňuje....spraví pre nás čokoľvek...... no keď sme na cvičáku a vidí ako sa k nám blíži nejaký chlap tak neskutočne naňho breše a zúry..... a keĎ si figurant nesie rukáv tak sa až trasie ako sa teší na kusanie....
a niekto ešte písal že sa mám s ním naťahovať o handru, loptu a tak....to všetko robíme.... môžem ho hladkať, robiť mu čokoľvek, ale akonáhle "si kusne do figuranta" tak je tak neuveriteľne zúrivý že až nechápem.....
mne ide len o to aby si aj on mohol zakusať tak ako ostatné psy na cúvačku.... nie byť stále na tom sprostom vodítku......
a ešte niečo som chcela...... aha že áno strážia firmu a je v podstate dobré že sú taký aký sú, ale dosť ich tam chodia provokovať cigančata a bojím sa že to raz zle dopadne :plac: a ísť sedieť kvoli sprostému cigánovy nechcem.....
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Prekusovanie :(

Poslaťod Puk » Uto 24.03.2009 21:00

[quote="Domča"]Puk písala som, že niekedy miloval ľudí, ale sa cvičáku ho naučili kusať, a odvtedy mi skáče skoro do každého... quote]

V tomto prípade je to žiaľ tak, ako píše Hanka (Nyssa pre teba špeciálne : nádych - výdych, zopakuj 3x, prsty ti oťažievajú, nedočiahneš na klávesnicu... :heh: ). Majiteľ, ale i výcvikár, či figurant v tomto prípade zohrali negatívnu úlohu. Zo psa urobili niečo, čo nikto nechcel a do :censored: li jeho ďalšie správanie, obávam sa že natrvalo. Stále budem prízvukovať : kúsanie sa nerovná robenie obrán. Nie v tomto ponímaní. Je to vec, ktorá sa sem tam zvykne vymknúť spod kontroly s ohľadom na budúcnosť.
Domča, vynechaj cvičák. Neboj sa, jemu kúsanie nebude chýbať a už vôbec nebude chýbať jeho okoliu, pretože ten "team" z cvičáku to v základných a zásadných rysoch nezvládol a nezvláda. Nechaj ho strážiť firmu a je vystarané. Keď už budeš chcieť veľmi aby kúsal, tak jedine na ringo, tam na tom nezáleží.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia