Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Maly a velky pracovny certifikat

Ned 16.11.2008 13:47

Viete niekto poradit, ake skusky musi pes splnit pre vydanie maleho a velkeho pracovneho certifikatu?
A ake skusky musi mat na uznanie intersampiona?
Neviem sa nikde dopatrat, bud som slepa, alebo to nikde nie je. Hladala som to na strankach FCI. :nwm:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Sob 22.11.2008 21:56

na ICH musi byt skuska, kde sa zadava CACIT - ak ma pamat neklame...

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Pon 24.11.2008 13:05

Na ICH ti stačia aj 4x CACIB ja myslela ze pes, ktory má Prac. certif podmieneny skuškou musí mat na ICH taku skušku spravenu. Pan doktor Piskay mi však teraz na Nitre povedal, ze nemusí, mozeš si vybrat či chceš sk, alebo Cacibov :no: a neviem o ničom čo sa vola velky a maly prac certif. Moji majú normálny neviem či je velky a či maly :heh: :heh: je to A4 takže asi velký :heh: :heh: :jazyk: :aaa: :haha: Ale inak myslim, ze je to tak ako napísala Ess na zaradenie do tr. prac. ti stačí prac certif, kde bola vykonana skuška predpísana pre dané plemeno, napr. sk s titulom CACT alebo bez. Ale pre ICH potrebuješ sk, ktorá je predpísaná a na ktorej sa udeluje titul CACIT.

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Str 26.11.2008 11:57

No na propoziciach na klubovu vystavu bolo uvedene, ze do triedy pracovnej sa mozu zaradit psy s malym alebo velkym pracovnym certifikatom. Ja som do tej doby tiez nevedela, ze existuje maly a velky PC. :nwm: Ale napriklad poznam ludi, co maju psa v triede pracovnej, ale nezda sa mi, ze by sa na skuske, ktoru zlozili zadaval CACT. Tak som z toho uz uplne. :help:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Ned 07.12.2008 15:13

Windy ved prave to som ti napísala na získanie PC musíš urobiť skúšku, ktorá je predpísaná plemenu. ak je dané, že ho dostaneš ak bola skúška bez zadania CACT, napr skúšky vloh, tak ho dostaneš, ale tento nemôžeš použiť pre ICH, pretože na ICH sa môže použiť len PC, resp. skúška, kde bol CACIT zadany, ale môžem sa spýtať na SKJ pojdem tam asi v utorok. či sa to delí na dva papiere, alebo ako je to v skutočnosti. :nwm:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Uto 09.12.2008 9:23

Windy tak dnes som sa na SKJ pýtala, hoci tam nebola teta, ktorá ma na starosti PC, iná mi to vysvetlila asi v tom zmysle, že ak pes urobí skúšku, ktorú nemá predpísanú na získanie PC, tak dostane malý PC, ak urobí skúšku, ktorá je predpísaná jeho plemenu, tak velký PC. Napr. ja s jazvecom ak urobím skúšky duričov, farbiarske, jesenne MP, tak dostanem velký prac. certif, ktorý ma opravnuje ho pouziť na získanie ICH. Ak urobím s jazvecom skúšku IPO, či IPOR, či ZVV či aku, tak dostanem malý PC, skúšku mam, ale neopravnuje ma na získanie PC, ktorý možno použiť na zísanie ICH. :no: :ahoj:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Štv 11.12.2008 20:34

Zabudla som napísať, že je NOVÝ TYP pracovného certifikátu, každý, kto ho chce použiť na zaradenie psa do triedy pracovnej musí mať z klubu na nom pečiatku, inak je neplatný ....

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Ned 21.12.2008 12:28

Fraga, ale tí, čo máme už "starý" PC, tak nepotrebujeme tú pečiatku, alebo áno? platí to len ak by som teraz napr. s mladým psom urobila skúšku plemenu stanovenú? to akože SKJ mi vydá ten PC a potom to musím dať klubu opečiatkovať?

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Ned 21.12.2008 18:05

Nie nie. Starý platí v pôvodnom znení s titulkami :heh: Kto má starý nerobí nič. :no: Kto má nový potrebuje tú pečiatku... :smile: JJ nás to čaká tiež ach jo :smile:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Ned 21.12.2008 22:04

Offtopic: tak to som rada, že ostáva pôvodné znenie :heh: mňa to chvalabohu ešte dlho čakať nebude :ha:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Uto 23.12.2008 21:06

:lol: tak keby niekto nebol lenivý :lol: a dal ho vyhotoviť hned po skúškach tiež sme mohli byť v suchu teraz aby som naháňala pičátku :heh: no čo už :heh:

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Štv 19.03.2009 13:45

Urobila som klubom predpisanu skusky a mam narok na PC, Niekolko krat som pisala na skj, ako konkretne mam postupovat a co vsetko im mam tam poslat, ale neodpisali mi. Ako ma vyzerat ziadost, ktoru im budem posielat, co na nej ma byt, mam prilozit aj ustrizok o zaplateni poplatku? staci prilozit fotokopii rozhodcovskej tabulky, alebo aj nieco ine?
pls odpiste co najskor, je to dolezite.

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Štv 19.03.2009 15:42

Ahoj, ja som im napisala Ziadost o vystavenie pracovneho certifikatu, poslala som kopiu PP a kopiu rozhodcovskej tabulky zo skusok. A poslali obratom.

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Uto 24.03.2009 14:17

Ahoj
existuje nejaká predtlač žiadosti, alebo si ju napísala len tak?

Re: Maly a velky pracovny certifikat

Uto 24.03.2009 20:22

Neni žiadna predtlač, napíšeš si sama žiadosť :ahoj:
Odoslať odpoveď