Revír

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Poca » Pia 31.10.2008 7:31

Zalezi aj na type pamlsku - piskota - pomale, klobaska - rychle, ale samozrejme lopticke sa to nevyrovna. Inak aj mne na skuske obehla len 1. a 4. plentu :ach:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Pia 31.10.2008 11:38

u nás je ,,pároček,, rýchlejší, ako ,,loptička,, proste máme nenažranú babu......

Ono za plenu Ti strhnú zopár bodov, ale keď neoznačí a nevyšteká páchateľa - koniec...., takže opatrne a naozaj je to o poslušnosti..... Zažil som na pretekoch, že panička tak zrevala na psa, že osdkočil a ľakli sa aj diváci - pes chvíľu ani nevedel čo má robiť...... :heh:

sama sa potom priznala, že sa ľakla aj sama, v tom strese - niekedy robíme riadne kraviny... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Silwuska » Pia 31.10.2008 11:47

Offtopic:
raky píše:, že sa ľakla aj sama,


celkom jak ja ked sa rano kuknem do zrkadla :haha: :prd:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Puk » Pia 31.10.2008 14:52

Stredo, aj keď si sám, dá sa urobiť nácvik. (na celý cvik nakomplet však už potrebuješ druhú osobu). Cvik si rozfázuj na vybiehania, obiehanie a vštekanie. Prvé dve veci spolu, tretiu zvlášť. Ak máš odkladačku, úplne v pohode spravíš "autovyštekanie" na seba. S obiehačkami - radšej menej a v plnom psom nasadení, ako "udrilovať". Metód a spôsobov je veľa, musíš sám zistiť, čo na psa platí najviac. Pokiaľ to chceš len naučiť, to stačíš, pokiaľ "chceš ísť vyššie" to chce niečo navrch, sám by som to nerobil, lebo... A ešte rada - pozri si znenie príslušného skúšobného poriadku, ako má cvik vyzerať ideálne. Bola ba hlúposť naučiť psa cvik zle, a potom ho prácne opravovať. Revír je pomerne zložitý cvik, ale pokiaš pes chce, je tam dobrá motivácia, takže to aj psa baví. Potom nič nie je ťažké. :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod luba » Pon 03.11.2008 10:45

Ako uz niekto spravne povedal "revir" je cvik poslusnosi. Ide o ovladanie na dialku. Mam suku vysoko drazdivu ktorej staci ked zbada plentu a vie ze ide kusat. Na nej sa mi najviac osvedcilo obiehanie plient tak, ze najskor som pouzivala lopticku, ktoru som jej ukazala a buchala nou o plentu pritom som ju drazdila, ze kde ma aportik. Psa mi drzal 2-3 metre od plenty pomocnik. Nasledne som si psa zobrala ja a opat ju drazdila a ked som videla ze suka ten aport chce, vypustila ju s povelom revir. Suka vbehla do plenty zobrala aport medzitym som utekala k druhej strane plenty a volala ju na dalsi aport ktory som jej zahodila za seba.
To bola taka prva lekcia, oboznamenie sa s plentou, dnes trenujem na misku zradla. Rozostavym 4 az 6 plient a postavym sa smerom na prvu aj s miskou a psom. Vysielam psa striedavo na plenty a za kazdu spravne obehnutu si predsadne a dostane troska nazrat,
Obcas si psa preverim tak, ze obieha plenty a do toho figurant plieska bicom, ked obehne vsetky a najde figuranta chvilku posteka a za odmenu dostane kusnut.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod raky » Pon 03.11.2008 10:52

to preverenie je celkom doberý nápad :jop: super...., v nedelu budeme doladovať..... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod extreme » Pon 12.08.2013 12:31

Má sa pes pri obiehaní pozrieť do plenty (skontrolovať či tam niekto nie je :ha: ) alebo len čo najrýchlejšie obehnúť?
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod QuintipaNO » Pon 12.08.2013 13:02

Má tam nakuknúť, avšak nemá sa tam zastaviť alebo spomaliť :no: ale to už sú extrémy :joint:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod wer » Pon 12.08.2013 14:20

hlavne by nemusel robit velke obluky... :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Bad » Pon 12.08.2013 15:28

Dle MZŘ musí pes úkryt "cílevědomě, těsně a soustředěně oběhnout". Za netěsné obíhání by měla být bodová ztráta.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Revir ako na to ked som sa

Poslaťod Nyssa » Pon 12.08.2013 15:36

ved aj je :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia