Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Žblebt, kec, žvást

Str 03.08.2016 23:30

elfinka píše:Toz som prisla na to, ze sa mi asi s Fidom nepodari nastupit na skusku ked treba bez voditka - lebo druhy pes v dvojici.


na zkousku se nastupuje po jednom :angel: a nikdy neodkladas psa jako prvni ... to az na zavodech...

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 4:55

? To ako fakt? Aj na medzinarodnych? U nas saide vzdy v dvojke.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 5:33

Naastupuje sa v dvojici, ale mne sa ada, ze na jednicky s priputanym psom.
Edit: jj, pozrela som skusobak, psovod nastupuje s priputanym psom.

A u ns jeden ide rovno do odlozenia, to bolo aj na bh.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 5:50

Jasne, jednotky su na voditku. Ale mne sa uz stalo na jednom preteku, ze ma rozhodca prinutil odputat psa na nastupe. :ha:

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 5:58

Ide o pretek. Ale ono je jedno či na vodítku či bez, za zavrčanie ma pošlú domov aj s voditkom.

sent from my brick

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 6:06

Njn to asi hej.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 6:23

Nemyslim, ze by ta poslali. :nwm: Pokial to nie je take, ze pes tma a vobec nevnima. Ja som videla aj prudsie reakcie a normalne ficali dalej. To nie je OB :ha: Aj na stupienku vitazov sa tusim raz psy posekali.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 8:03

Tak samozrejme ze to skusim nejak potrenovat, lebo je trapne aby clovek nesiel len kvoli tomu ze pes nezvladne tych 5 krokov kym sa nahlasi :heh:
Ale teda, ako blizko pri sebe musia ist. Hlasi sa rozhodcovi len ten co ide rovno makat nie? Ten na odlozenie ide rovno na odlozenie? To neviem vobec najst ako vyzera nastup na plac, vsetky videa zacinaju hlasenim rozhodcovi a to uz je druhy pes na odlozeni.

Ale teda ako poznam rakyho vyber rozhodcov, poslali :joint:

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 8:13

elfinka, medzi nimi je jeden clovek, co ich vlastne dovedie k rozhodcovi. tzn ze sa zoradite vedla neho, kazdy z jednej strany. a fakt nemusis byt uplne nacapena na nom. ja neviem - 2 kroky cca? a vlastne ten clovek v strede veli - sa opyta, ci mozeme a potom idete. mali by ste dodrziavat zhruba rovnake tempo. ked zastavi pred rozhodcom, zastavujete aj vy, na rovnakej urovni. on vas vlastne "odovzda" a odchadza. obaja zostavate na mieste a obaja podavaju hlasenie. rozhodca najskor predstupi pred jedneho - hlasenie, podatie ruky a potom predstupi pred druheho a ten poda hlasenie. nasledne jedneho posle na odkladacku a druheho na vychodzi bod. na konci zase naraz predstupite k rozhodcovi, hlasi sa ukoncenie a ide vyhodnotenie. tam uz nie je ten clovek medzi vami.

no ale niekedy sa stava, ze nastupuju traja. a to potom ti dvaja idu vedla seba, bez toho cloveka v strede.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 9:00

wer píše:? To ako fakt? Aj na medzinarodnych? U nas saide vzdy v dvojke.


tady na zkoušce ne.
jsem si jista.

ale vecer to nekde dohledam :lol:


wer píše:Nemyslim, ze by ta poslali


je to na hrane, ale pokud je pes ovladatelny -za vrceni nevyhodi...

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 9:04

Ten clovek v strede tam fakt vzdy je? Som sa potom zle pozerala lebo ma to prave strasne prekvapilo aj ked sme to u teba skusali na cvicaku, nic take som si z tych par akcii co som videla nepamatala. A nevidim to ani v skusobaku.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 9:09

ano, je tam vzdy. na slovenskych akciach urcite. na kazdej jednej. ci skuska, ci pretek. :nwm: ci BH, ci IPO3.
ja som zas prekvapena, ze v cechach to nie je. :ha: ale ze to mate poriadne zlahcene oproti nam, tssss. :hmm:

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 9:28

wer, ja som toho človeka v strede zažila snáď len na kvalifikačkách. ešte na žiadnej skúške a ani preteku nie :nwm:

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 9:30

tak na skuskach tu u nas v okoli je vzdy. :nwm: ja som sa nestretla, ze nie.
ale ako to bolo kedysi daaaaaavno na zahorackej lige, si uz nespomeniem veru.

Re: Žblebt, kec, žvást

Štv 04.08.2016 13:28

U nas tiez ziadny clovek v strede :nwm: .
Odoslať odpoveď