Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Michaela74 » Pon 25.03.2013 19:29

Mám namysli základne skúšky základne minimum. Pretože ja budem mať o 2 týždne 15 rokov..a predpokladám ,že musím mať min. 18 rokov alebo nie ? .. Ja v tom nemám taký prehľad .. preto sa pýtam skúsenejších :smile:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Pon 25.03.2013 20:26

15 rokov je v pohode vek - dokonca pretekaju aj mladsie deti. v skusobnom je akurat napisane, ze psa moze viest osoba, schopna ho zvladnut aj v mimoriadnych situaciach. ked to splnas, nie je problem. :no:
vek psa na skusku ZM (aj ZMMP) je 12 mesiacov, horna hranica nie je stanovena.
a ano, na nas skusobny poriadok nepotrebujes k psovi PP.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Michaela74 » Str 27.03.2013 10:56

Ďakujem pekne za info. Ešte sa chcem opýtať čo všetko musím na tých skúškach zvládať ? :smile:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Str 27.03.2013 11:04

e? ty chces ist na skusku a nie si ani len pripravena? ved si prestuduj skusobny poriadok...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Michaela74 » Str 27.03.2013 15:54

Ja sa zatiaľ nechystám na skúšky ...áno chcela by som isť ale musím sa ešte toho veľa naučiť s mojím psíkom .. ja som sa len chcela informovať či vôbec má zmysel cvičiť ak nemám na psíka papiere a ani moj havko zase neni najmladší ..tak som sa preto chcela informovať u skúsenejších .. a kde si ten skúšobný poriadok môžem prečítať ? :smile:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Str 27.03.2013 16:37

napríklad na stránke zvazu športovej kynológie. no a tie poriadky: svv, ipo, obedience, mondioring, skúsky poľovných psov (to skor na stránke slov. poľov. zvazu) a viac ma momentálne nenapadá. Musíš vedieť, čo chceš so psom robiť, všetko sa nedá.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod extreme » Str 27.03.2013 18:07

Michaela74 píše:.. ja som sa len chcela informovať či vôbec má zmysel cvičiť ak nemám na psíka papiere a ani moj havko zase neni najmladší ..

Ak by nemohol ísť na skúšku tak by nemalo zmysel ho cvičiť? :pac:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Str 27.03.2013 20:11

no nechcem ta odradzat, je to chvalyhodne, ze sa o to zaujimas, ale beries to trosku z opacneho konca. v prvom rade musis mat natrenovane uplne zaklady a postupne sa mozes pustat do zlozitejsich cvikov. a motivaciou by ti malo byt predovsetkym vase vzajomne porozumenie, spolocne straveny cas a nie skladanie skusok. to je uz len taky bonus navyse. isto, popritom mozes studovat, ake mas moznosti a pripadne s dalsim psikom sa tomu uz venovat naplno.
skusky totizto nie su len tak, maju svoje prisne pravidla. a je ich nespocetne mnozstvo, ty musis vediet, co bavi teba, psa, comu sa venujete, chcete venovat... neviem si predstavit, ze by ti to niekto dokazal vsetko zhrnut, co k tomu treba. a hlavne, urcite by ti to ani nepomohlo, kedze ocividne nemas skusenosti... odporucam navstevu nejakeho cvicaku, kde sa tomu venuju. aspon budes mat jasno..
a ja len na okraj, k tomu co ti kives napisala - polovne su len pre PP psov a navyse mne este napada dogdancing :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Michaela74 » Štv 28.03.2013 12:13

extreme píše:
Michaela74 píše:.. ja som sa len chcela informovať či vôbec má zmysel cvičiť ak nemám na psíka papiere a ani moj havko zase neni najmladší ..

Ak by nemohol ísť na skúšku tak by nemalo zmysel ho cvičiť? :pac:


Malo ale možno by som sa mohla zamerať na niečo iné
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Štv 28.03.2013 12:38

no, ešte máš aj iné možnosti, ako agility alebo fresbee (podľa hafana), prípadne ďalšie športy.
na to PP u poľovníkov som celkom zabudla :pac:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Michaela74 » Ned 31.03.2013 18:59

Prosím vás nechápte ma zle ... ja som nikde nenapísala ,že na tie skúšky idem .. bola som len zvedavá tak som sa opýtala ... ja so svojím psíkom ovládam naozaj len tie hrubé základy..proste som uvidela túto tému tak som bola zvedavá a opýtala som sa... nechcela som tým nikoho pobúriť ,že idem na skúšky a niesom pripravená ja sa naozaj nikde nechystám..bola to naozaj len zvedavosť.. ale každopádne vám za rady ďakujem možno sa mi niekedy zídu .. a áno dogdancing sa mi páči ale určite ešte niesom na takej úrovni aby som mohla súťažiť .. my sa s psíkom učíme len tak pre zábavu ,skúšame nejaké triky .. ale aj tak ďakujem :smile:
:) :) ♥
Michaela74
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Ned 31.03.2013 20:10

no ale ved ty nevies ani, na co sa pytat... ked budes mat nejaku predstavu, tak sa kludne opytaj, urcite ti odpovieme. ale vies si predstavit, ake neskutocne mnozstvo skusok existuje...? a kazda jedna je ina, ma svoje vlastne podmienky, inu napln - to sa neda odpovedat vseobecne, pre kazdu plati uuplne nieco ine.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod 5miki5 » Str 24.04.2013 8:32

Podľa mojich informácií, na niektorých skúškach organizovaných klubmi ZŠK SR - IPO, SVV ... v ostatnom čase usporiadateľ nepovoľuje fotografovanie a natáčanie priebehu skúšok - je to pravda?
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod QuintipaNO » Str 24.04.2013 8:36

to je asi na každom usporiadateľovi či povolí ,,oficiálne,, fotografovanie
amatérske ti nik zakázať nemôže keďže sa všetky akcie konajú na verejne dostupných miestach :no:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1440

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Bára » Str 24.04.2013 13:29

5miki5 píše:Podľa mojich informácií, na niektorých skúškach organizovaných klubmi ZŠK SR - IPO, SVV ... v ostatnom čase usporiadateľ nepovoľuje fotografovanie a natáčanie priebehu skúšok - je to pravda?


a jééje... Niekto sa bojí "odhalenia" priebehu skúšok?
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia