Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Bad » Pon 18.04.2016 10:09

Offtopic: a já začínám chápat, proč šla o nás s Badym hláška, že máme zkoušky koupené na Slovensku....kynologické prostředí je prostě fajn :pac: :hmm:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 10:22

Offtopic: A to zrovna za skusku zlozenu na slovenskom hw tabore by som bola snad najviac hrda :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Buchťa » Pon 18.04.2016 10:38

Offtopic: Puk, co se stalo s Jarkom Lisoňom? Vúbec o ničem nevím :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Pon 18.04.2016 11:30

Elfinka píše:

či je normálne hlásiť sa na cudzie skúšky.
Áno, je normálne sa hlásiť na cudzie skúšky. :
V zmysle platného Národného skušobného poriadku pre psov pracovných plemien ZŠK ak splníš náležitosti uvedené v "Článok 3. Podmienky účasti psovodov a psov na skúškach"
- bod 16 Prihláška sa podáva písomnou formou najneskôr 14 dní pred usporiadaním skúšok vedúcemu skúšok. Podaním prihlášky sa psovod automaticky zaväzuje uhradiť štartovné v plnej výške a to aj v prípade, že sa na skúšky nedostaví.

Reálne ak si pozrieš Kalendár kynologických akcií ZŠK v ktorom si vyberieš dátum a miesto konania skúšok a zatelefonuješ vedúcemu akcie / skúšok/ mesiac - dva dopredu.
Vedúcemu akcie povieš o akú skúšku máš záujem, a opýtaš sa koľko psovodov je na skúšku prihlásených. Dva mesiace pred skúškou zvykne bývať málo prihlásených čo majú zaplatené aj štartovné. Vedúci skúšok Ti povie , či sa budú skúšky konať alebo nie.
Ak sa budú skúšky konať, v čo najskoršom termíne mu pošli riadne vyplnenú prihlášku a uhraď v plnej výške štartovne.

Nemalo by sa Ti stať , že na skúšky Ťa nevezmú.

Iba ak:
Článok 16 Práva usporiadateľa bod 2

2. Preskúmať došlé Prihlášky psovodov a odmietnuť ich len v prípadoch:
d) ak už počet prihlásených prekročil limit 10 súťažiacich
e) prihláška je podaná neskoro, nečitateľne, bez požadovaných údajov
f) ak psovod neprevedie úhradu štartovného


Realita býva však taká, že psovodi sa spamätajú týždeň pred skúškami, že by išli aj na skúšku. Potom ich nevezmú ….......
…...................................................a nepáči sa im to a "šomrú"

Skúšobný poriadok by mali poznať nielen ...psovodi......

lucík píše:
súkromných mimoriadnych" skúšok, kde dali štartovné 100 EUR (!) aby eliminovali účasť cudzích..



Skúšky aj mimoriadne nie sú podľa Národného skušobného poriadku pre psov pracovných plemien ZŠK súkromnou akciou
Článok 1. Definícia niektorých názvov
1. Skúšky psov sú verejné a samostatné podujatia. Konajú sa za účelom preverenia a stanovenia spôsobilosti psov pracovných plemien a ich psovodov.

Čiže nikto Ti nemôže zakázať zúčastniť sa skúšok / ako divák/ a tak isto nikto Ti nemôže zakázať vyhotovovať audiovizuálny záznam - natáčať /tak ako to uviedol aj Puk/ .

Štartovné 100 €, no to sa mi nechce veriť, ako ďaleko sme došli.....
Podľa mojich info býva štartovné na skúškach od 10 do 25 €


Nyssa mala v tejto téme /Pon 18.04.2016 9:33 / pravdivý a výstižný príspevok s ktorým súhlasím.

Ani ja nemám s Afrou spravené žiadne skúšky na domácom cvičáku. Všetky skúšky mám urobené na rôznych cvičákoch, na rôznych kladačov a rôznych figurantov.

Skôr je iný problém /NSP/.
- nie všetky kynologické kluby majú všetky potrebné prekážky na vykonanie skúšok /SVV2, SVV3/
- niektoré kynologické kluby nemajú záujem zabezpečovať dvoch kladačov /SPS/ a dvoch figurnatov na skúšky /SPO/
- je problém zabezpečiť vhodné veľké priestory na pachové práce


A niektoré skúšky som neurobil na prvý krát..
tak ako mnoho krát pred tým.



Bad píše:
a já začínám chápat, proč šla o nás s Badym hláška, že máme zkoušky koupené na Slovensku....kynologické prostředí je prostě fajn

Prečo si sa o hláške „ šla o nás s Badym hláška“ nebránila..


Hláška je jedna vec ...........................
.....................................................ale reality je iná vec..
I keď viď aféra „poľské skúšky“.....
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 597

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 12:02

Tak mne by neprislo vobec divne, keby si klub setril miesto pre vlastnych a cudzich pustil az do poctu :nwm:
Rovnako mi nejde do hlavy ze by som si mala moct nahlasit spominane ZVV3 na skusky ktore si klub nahlasil aby im ucastnici psej skolicky skusili ZZO
A startovne musi byt dopredu dane? Zatial som sa stretla s tym, ze sa rozratali naklady skuskarom podla toho kolko ich bolo :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod ivanpa » Pon 18.04.2016 12:15

Ellfinka.

Skúška ZVV3 a ZZO nie je skúškou o ktorej by pojednával Národný skušobný poriadok pre psov pracovných plemien Zväzu športovej kynológie SR.

Skúšobný poriadok by mali ovládať nielen ...........psovodi....

Článok 15. Povinnosti psovoda
1. Psovod musí poznať znenie SP a riadiť sa jeho ustanoveniami.
2. Podať Prihlášku na skúšky vedúcemu akcie uvedenému v Kalendári akcií.
3. V Prihláške uviesť všetky potrebné údaje o sebe a o psovi.
4. Zaplatiť štartovné a to i vtom prípade, ak sa na skúšky nedostavil.
5. Dostaviť sa na skúšky zavčasu a byť osobne prítomný v celom ich priebehu.
6. Počas celej doby konania skúšok plniť pokyny rozhodcu, vedúceho skúšok, ako i vedúcim skúšok povereného usporiadateľa.
7. Počas celej akcie byť disciplinovaný vo vlastnom konaní i v konaní k iným prítomným ľuďom.
8. Nezatajovať rozhodcovi, vedúcemu skúšok , alebo iným funkcionárom žiadne skutočnosti, ktoré by mohli mať vplyv na účasť, členstvo v ZŠK, alebo na posudzovanie, či samotný výkon psa.
9. Byť si vedomý skutočnosti, že porušenie ktorejkoľvek z povinností psovoda môže byť dôvodom na ukončenie vykonávanej skúšky.
10. Počas celej akcie sa zdržať požívania látok, ktoré by ovplyvnili jeho konanie, či priebeh samotnej akcie.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 597

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod Bad » Pon 18.04.2016 12:32

No ale NZŘ ČR tyto zkoušky zná, a elfinka je Brňačka... :smile:

elfinka píše:Tak mne by neprislo vobec divne, keby si klub setril miesto pre vlastnych a cudzich pustil az do poctu

je běžné, že v okamžiku, kdy klub ohlásí termín, už jsou zkoušky obsazeny včetně náhradníků

elfinka píše:Rovnako mi nejde do hlavy ze by som si mala moct nahlasit spominane ZVV3 na skusky ktore si klub nahlasil aby im ucastnici psej skolicky skusili ZZO

proč ne?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Pon 18.04.2016 13:14

ale veď hlásiš skúšky podľa skúšobného poriadku, nešpecifikuješ stupeň. takisto tam patrí ZZO ako aj ZVV3.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2016 13:19

tak je pravda - a teda aj logicke to je - ze kluby si organizuju skusky predovsetkym kvoli svojim vlastnym clenom. ti ostatni su "do poctu". a trojkova skuska obcas moze byt komplikaciou - su napriklad dane aj rozmery plochy a nie kazdy cvicak to splna... treba hladat alternativy. zaroven ked usporaduvaju skusky najma pre BH a stoparske, tak je komplikaciou figurant. ano, deleguje ho ZSK, ak nemaju, ale zas su to vydavky navyse, co sa moze premietnut do startovneho....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 13:21

To by mi potom teoreticky mali nechat spravit aj IPO-FH ked su medzinarodne skusky? :angel:
Ci ta ma spesl rezim? :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2016 13:22

kives, samozrejme, ze nahlasujes, aku skusku. :nwm: ved to sa neda bez toho.

elfinka, IPO FH je dvojdnova. tak tam to bude asi ine.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod kives » Pon 18.04.2016 13:26

ako psovod áno, ale ako organizátor nie, dáš len skúšky podľa toho a toho poriadku.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2016 13:28

jaj, tak to jasne. ale neviem, nakolko si ako organizator povinna pripustit na skusku vsetkych... (vid vysvetlenie vyssie)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2016 14:26

A este jedna vec, po odhlaseni rozhodcovi ma clovek odchadzat sporiadane a blbnut ma az za rohom, ci uz z placu mozem bezat a hrat sa so psom?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Priebeh skúšok, Príprava na skúšky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2016 14:31

po odhlaseni nasleduje vyhodnotenie.... :lol: ako, pochvalit a poblbnut mozes, ale nie odchadzat z placu. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia