Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Športová kynológia s borderkou

Pon 15.04.2019 13:59

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto trénuje s borderkou športovu kynologiu? Najlepšie Bratislava a okolie. O pár týždňov budem mať jednu malú doma a mala by som záujem o tento druh športu, tak by som chcela vediet kto a kde má takú skúsenosť.

Ďakujem za info

Re: Športová kynológia s borderkou

Pon 15.04.2019 15:19

joooj, a to uz preco prave s bockou sportovku..? :ua: je urcite kopa vhodnejsich sportov pre nu...

Re: Športová kynológia s borderkou

Pon 15.04.2019 15:24

Napriklad sportovka bez obran? :heh:

Re: Športová kynológia s borderkou

Pon 15.04.2019 15:27

Príp. ak chceš robiť primárne športovku, tak sú vhodnejšie plemená.

Re: Športová kynológia s borderkou

Pon 15.04.2019 15:42

Nieeee. Vobec sa to borderke nehodi. Uplne opacne vlastnosti ma ako kusat do rukava na osobu.

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 6:40

Dakujem krásne za odpovede a viem, že je kopa iných sportov, ktoré sa daju robit s borderkou (a nevylucujem ze ich skusime). Čo sa týka športovky radsej by som skusala a hladala sposob ako sa to da robit a nie ako neda.. Otec steniatka (je z Ciech) ma IPO3 takze to asi s borderkou predsa len ide. Tak som chcela vediet ako si stojime my na Slovensku. Ak sa niekto najde budem povdacna za kazdu info

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 6:49

Vsak robia aj s bockami, hlavne v CR sa robi s cimkolvek, ale proste... Obrana ma byt aj o agresivite a tu nema co mat borderka v sebe a pride mi na hlavu to v nej vytvarat. V ramci hry to mozno aj das (ak na to vobec ten pes bude mat), ale mozes si skladat skusky tak na domacom placi...
Dalsia vec - tu v okoli BA je to s KVALITNYMI figami bieda a aby sa ti nejaky viac ochotne venoval, tak to musi niekam viest.... A to nehovorim, ze to ide silno do penazi a ja nacestujem stovky km...
Je pekne, ze mas dake predstavy, ale to je realita.

Este dodam, ze u nas trenuje viacero "exotov" - mame ich na cvicaku viac ako NO a MLN, takze nie, nie je to tak, ze sa neda/nechce... ale boc je uplne, uplne, uplne niekde inde s tym a fakt su lepsie sporty pre ne, kde milionkrat lepsie vyniknu. V sportovke ani pri najvacsej snahe najlepsich figurantov, psovodov, majstrov sveta proste nie...

Tipujem, ze matka je zachranarka.... Dobre ju poznam. To by bola urcite lepsia cesta, ktorou sa vydat :no:

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 7:11

Ted tu startovala borderka na vyberaku a vypadla na poslusnosti, ne na obrane :angel:
I na svete jedna byla...
To k tomu, ze akorat tak doma na svem place :ha:

Ale jinak souhlasim s tim, ze boc je ve sportovce za exota a clovek si nema planovat velkou karieru, ale prizpusobit se psovi. A delat to, jen kdyz to zrovna tomu konkretnimu psovi -- jde.

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 7:22

Na svete cez divoku kartu, nie..? Ono s tymi uplne raritnymi plemenami sa tam da niekedy lahsie dostat, ako s pracakmi klasickymi.... ale to neznamena, ze tomu zodpovedaju vykony...

Inak napr aj ta metrovka na poslusnosti. Je to schopna skocit standardna bocka bez dotyku..?

Mne proste pride na hlavu vybrat si borderku, ak chcem robit sportovku. A to netvrdim, ze je nutne to trenovat len s NO a MLN... ano, ak by vyslovene na to mala vlohy a vynikala by, tak oka. Ale predurcit stenatu borderky karieru v sportovke je mimo podla mna

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 7:59

Tá bordera na svete bola myslím Belgicka dvojka, nie divoká karta.

A mne príde podivné človeka tak od športu odrádzať. Bocka furt lepšia jak hovawart a tých nikto od športovky neodradza. Len treba rátať s tým, že tá sportovka len ako zábava bez veľkých ambícií, zatiaľ čo v iných športoch sú bocky top.

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 8:14

wer píše:Na svete cez divoku kartu, nie..? Ono s tymi uplne raritnymi plemenami sa tam da niekedy lahsie dostat


jo, je to jednodussi -"jen" musíš vyhrat MS plemene :haha:

elfinka píše:A mne príde podivné človeka tak od športu odrádzať


tak nejak… taky me to trosku prekvapilo.
ano, je třeba znat realitu a nezavírat před ni oci - a jso bezesporu mnohem vhodnejsi plemena.
ale ze vubec boc na tohle nebrat???

kolik lidi trenuje na to MS nebo jen vyberaky? hrstička - i s "pravymi" pracaky.
a ti všichni ostatní se muzou ve sportovce na sve urovni bavit docela dobře :yes:

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 8:17

ale ved nepise o predurceni kariery, len ze by sa chcela tomuto sportu venovat. predpokladam, ze jednak nema nejake velke sutazne ocakavania, a jednak ze to nebude silit - urcite je jej jasne, ze BOC nie je na tento sport uplne skvely vyber. ved nech skusi a uvidi, ci ich to bude oboch bavit a ci to pojde.

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 8:23

https://www.facebook.com/beata.stybrova ... 8649769450

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 8:26

tak trojka nie je asi v ramci srandy... :nwm: a boc isto nie je lepsia ako hw. hw ma v sebe aspon obranarsky instinkt, boc ziaden. ta ma akurat vyssi drive, to je tak vsetko...

a ja som z BA a venujem sa sportovke uz dost dlhy cas a tak mam dost prehlad o pomeroch... :ha: v ramci srandy to moze skusit na akomkolvek cvicaku, ale potom ten nazov temy mi nekoresponduje....
v cr je ina uroven, u nas bude mat fest problem... takze odporucam dochadzat do cr... na ceskych figov sa kuse aj u nas, len je problem sa tam dostat.

edit: tak napadol mi teda kk matis. dobra partia, aj teda ludia odtial pretekaju na malych pretekoch. alebo potom world canine pro sport - len ti su mimo BA a to je tak viac komercne.
Naposledy upravil wer dňa Uto 16.04.2019 8:40, celkovo upravené 1

Re: Športová kynológia s borderkou

Uto 16.04.2019 8:39

wer píše:takze odporucam dochadzat do cr...


tohle asi není uplne blby napad.
Odoslať odpoveď