Stráženie predmetu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod wer » Pia 18.01.2013 5:51

to patri do obrany tato otazka.
robi sa to cez rozvijanie zloby. a neexistuje "prave strazenie" bez toho, aby pes potom nevyhodnocoval situacie sam a nezapojil naucene. takze neviem, ci toto fakt chces ucit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Pia 18.01.2013 11:43

Čiže jednoducho psa nasrdiť, keď je uviazaný, hej? Tento postup poznám, myslela som skôr niečo iné, ako som teraz čítala, že stráženie predmetu sa robí formou hry.
Môžeš mi dať dáky príklad, akú situáciu si môže pes zle vyhodnotiť sám?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Bad » Pia 18.01.2013 11:57

No, když bude sám tak halt bude muset všechno vyhodnocovat sám - žádný povel nepřijde - a může ti prostě začít útočit na kolemjdoucí....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Pia 18.01.2013 12:32

Ale ja nechcem, aby útočil na hocikoho uvidí, iba ak sa vyslovene približuje k nemu, chce ho fyzicky kontaktovať. A pes dostane povel. Dostane povel stráž a odídem, nie? Ak mu nič nepoviem, tak nemá čo strážiť :nwm:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod QuintipaNO » Pia 18.01.2013 12:35

Haleth píše:Ak mu nič nepoviem, tak nemá čo strážiť

Toto sa mu bude ťažko vysvetľovať. A príklad zlého vyhodnotenia, Pohladkanie. Nemá sa to, ale chce sa to potom vysvetľovať že uviazaný pes niekoho pohrýzol len za to že ho chcel pohladkať, to nevysvetlíš.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Bad » Pia 18.01.2013 12:39

ty mu dáš povel - odejdeš - takže bude útočit na každého, kdo půjde kolem (dostal přece povel) :nwm:

Edit : nemusí dojít ani k fyzickému kontaktu, prostě někdo půjde blíž, podívá se na psa a pes si to už vyhodnotí jako útok. Poběží kolem dítě.....Na kolemjdoucí vliv nemáš.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod hriva » Pia 18.01.2013 13:45

Vam by sa pes nechal odviesť napr spred obchodu?
Kurnik ja mám šťastie. Bria neutoci na nikoho ale fyzicky kontakt už nedovolí pokial tak nie som aj ja :joint: ani som ju to neučila. Nejak ma v sebe takú nedôveru :nwm:
Gina by za klobasu išla s hocikym aj na kraj sveta :heh: neviem si ani predstaviť či by sa vedela niečo takéto naučiť. Ona ľudí milovala a asi by bolo hrozne ťažké ju "donutit" aby sa bránila kontaktu s človekom a aj by som sa bala ze ju to nejak "zlomi" a začne štartovať po každom hlava nehlava.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Margita » Pia 18.01.2013 13:50

mojho psa by tiez hockto mohol vziat,jedneho aj druheho :lol: staci ak sa k nim niekto prihovori a su vyteseni ako keby sa poznali roky,taketo nieco by som ich ani nenaucila a ani by som do toho nesla,foxterier co nema rad ludi? :lol: moji by sli zadarmo,ani kobasu im netreba
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Pia 18.01.2013 13:56

QuintipaNO píše:
Haleth píše:Ak mu nič nepoviem, tak nemá čo strážiť

Toto sa mu bude ťažko vysvetľovať. A príklad zlého vyhodnotenia, Pohladkanie. Nemá sa to, ale chce sa to potom vysvetľovať že uviazaný pes niekoho pohrýzol len za to že ho chcel pohladkať, to nevysvetlíš.

Nezáleží to od psa? Pretože môj sa nechá hladkať, naťahovať hocičo. Myslíš, že tým, že by som ho učila strážiť by mohol kompletne zmeniť svoju povahu? No a hladkanie... Nuž nemá mi čo kto hladkať psa priviazaného o stojan na bicykle pred obchodom, keď tam nie som.
Bad píše:ty mu dáš povel - odejdeš - takže bude útočit na každého, kdo půjde kolem (dostal přece povel) :nwm:

Edit : nemusí dojít ani k fyzickému kontaktu, prostě někdo půjde blíž, podívá se na psa a pes si to už vyhodnotí jako útok. Poběží kolem dítě.....Na kolemjdoucí vliv nemáš.

Bad, nemusí to mať v sebe ten pes?

hrivushka píše:Vam by sa pes nechal odviesť napr spred obchodu?

Pravdu povedať neviem. Chceš to skúsiť? :lol: Nikto to neskúšal, ja sa spolieham na to, že je to doberman a nikto sa k nemu nepribližuje, keď je niekde uviazaný.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod hriva » Pia 18.01.2013 14:03

Nie radšej nechcem skúšať :joint:
Podla mna ta nedôvera voči ľudom je vrodena.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Pia 18.01.2013 14:08

Tak dá sa aj naučiť. Ak je jediné učenie stráženia "seba sa" to, ktoré som videla a to vynervovať psa do nepríčetnosti tým, že ho budeš otravovať, vytáčať a ubližovať, tak áno, môže pes začať "zle vyhodnocovať situácie". Mňa zaujímalo, či sa to nedá aj inak.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Elis » Pia 18.01.2013 14:11

Haleth píše: Nezáleží to od psa? Pretože môj sa nechá hladkať, naťahovať hocičo. Myslíš, že tým, že by som ho učila strážiť by mohol kompletne zmeniť svoju povahu? No a hladkanie... Nuž nemá mi čo kto hladkať psa priviazaného o stojan na bicykle pred obchodom, keď tam nie som.


si myslim, ze nezalezi na psovi, jeho povaze, ale asi to bude zalezet hlavne od zpusobu, jakym budes psa to hlidani ucit.
pres hru a lov si to -sice blbe a nespolehlive - ale dokazu prestavit kdyz bude hlidat nejakou vec.
kdyz ma hlidat sam sebe -po dobrem to asi nepujde vubec - bude to pak myslet vazne.
a naucit psa hlidat sam sebe po zlem a jeste aby pak fungoval jen kdyz dostane na povel -to uz je pro me docela sci-fi.

a to, ze je pes uvazany u stojanu na kola taky znamena, ze by si to kolo tam mohl nekdo chtit odlozit a pes to muze vyhodnotit jako utok na sebe a branit se, ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod hriva » Pia 18.01.2013 14:16

No, preto briu nikdy neprivazujem o stojan na bicykle ale mimo ľudi :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod zuzka:) » Pia 18.01.2013 14:19

Haleth píše: Nuž nemá mi čo kto hladkať psa priviazaného o stojan na bicykle pred obchodom, keď tam nie som.

a to by si sa nebála, že môže ublížiť nejakémi dieťaťu, čo k nemu dobehne, že aha psííík :ua:

čakinu ked som raz nechala von som ju našla s tromi chlapcami ako ju celu natešenu obhladkavaju, ale neviem či by s nimi odišla. možno hej. ale by si nerozumeli, bo neboli ani slováci asi :lol:
denyho dúfam nebude nikto skúšať chytať :heh: ale raz sa z neho jedne dochodkyne smiali, že sa tváril, že tam nie je, ked nedaleko stáli a ked som prišla tak hned take hrubé baf :lol:

hrivushka píše:No, preto briu nikdy neprivazujem o stojan na bicykle ale mimo ľudi :ha:

:yes: ja takto denyho, ani nie pri chodníku, kde chodia ludia, ale niekde v tráve pri strome. už len kvoli tomu, aby sa nebáli.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Elis » Pia 18.01.2013 14:20

no jako uplne uprime -nez bych zacala psa neco takoveho vubec ucit, dobre, ale sakra dobre bych si to rozmyslela.

nejsme na divokem zapade, aby clovek musel brat spravedlnost do vlastnich rukou - aspon vetsinou teda:-).
na to se pohybujeme v prilis zalidnene oblasti:-)
i jen hlidani oploceneho pozemku psy je roziko pro majitele.
napadani lidi na ulici - z jakehokoliv duvodu - je neoduvodnitelne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia