Stráženie predmetu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod hriva » Pia 18.01.2013 14:23

Ako ja tiež nie som happy ze Bria taka je. Robí mi to viac stresu ako osohu. Stále len ciham ako idiot.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Elis » Pia 18.01.2013 14:24

Haleth píše: Mňa zaujímalo, či sa to nedá aj inak.


muzes ji naucit nejalou reakci na povel.
napriklad, kdyz si ji nedo pohladi - skoci mu na ramena, zacne stekat atd. ale nebude to myslet zle, jen udela nauceny cvik.
ze by se skutecne branila -jen po zlem.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Haleth » Pia 18.01.2013 14:28

Pomoc ľudia, to bol príklad :heh: Ja psa neuväzujem o stojan na bicykle. Vždy je uviazaná za rohom, čo najďalej od vchodu, vždy nakrátko, aby nemohla vymýšľať, ale zároveň aby jej to nebolo nepohodlné. A práve preto, že ju vždy uväzujem niekde, kde nie je poriadne vidno mám vždy blbý pocit.
Offtopic: zuzka nie, nebojím sa :no: Pretože ona deti rozoznáva a nadovšetko miluje. Pár detí už na ňu utekalo, pištiac a chtiac sa hladkať a maznať. Ale áno, dokáže im ublížiť a to jedine tak, že sa s nimi chce hrať po psačsky. A to už nie je môj problém, ale problém rodičov, tak, ako ja dokážem psovi vysvetliť, že deťom sa neubližuje a nehrá sa s nimi ako s pitbulmi, ak pekne prídu, oni môžu vysvetliť deťom, ako sa správať k psom. Ak nevysvetlia, doplatia na to tie deti. A ukameňujte ma, ale ja som riadna sekera na výchovu detí. A nielen ich.
Elis píše:muzes ji naucit nejalou reakci na povel.
napriklad, kdyz si ji nedo pohladi - skoci mu na ramena, zacne stekat atd. ale nebude to myslet zle, jen udela nauceny cvik.
ze by se skutecne branila -jen po zlem.

:yes: Ďakujem.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Stráženie predmetu

Poslaťod Bee House » Pia 18.01.2013 17:06

Ja by som sa s mojou fenou bala nacvicovat akekolvek agresivnejsie strazenie. Ja viem, ze v niektorych situaciach by to mohla byt vyhoda, ale nie som si ista, ci by som jej chovanie vedela vzdy zvladnut a predvidat. Radsej nech vie, ze do ludi sa neutoci nikdy, v ziadnom pripade. Stekat posteka, ale nech neutoci. Moja by sa vsak pravdepodobne nedala odviest, pri uvazovani nereaguje na ludi ani psov(zazrak), caka a monitoruje priestor, kedy sa vratim. Raz sa nam doma stalo, ze niekto nezatvoril branu pri odchode, pes na dvore, isla na prechadzku. Moj ujo(ktoreho vsak velmi nepozna) ju chcel odchytit, ked ju videl. Bojovala s nim, az sa mu vyvliekla z obojku a potom sa od neho drzala na bezpecnu vzdialenost.

ak vies, ze naozaj neublizi, podla mna by nebolo zle otestovat, ako sa bude spravat, ak ju niekto bude chciet odviest.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Športová a služobná kynológia