vzťah so psom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vzťah so psom

Poslaťod elfinka » Pon 19.11.2018 16:49

wer píše:
elfinka píše:A mne jeden skuseny kynolog prave vravel, ze psy v "dominancii" voci svojej osobe pri hre podporuje a aj to naschval buduje.

vysledkom ma byt co? teda ved robim to v ramci hry, ale tak intuitivne, nezamyslam sa nad tym.. tak ma zaujima argument, preco to je dobre. :lol:

Tak som sa dozvedela kusok viac - ono to bolo v jednom balicku s tym, ze psa nezadupavat sidliskovou poslusnostou do zeme. Takze aj na drive a rychlost do poslusnosti.

Miestnost plna zaciatocnikov ktori chcu poslusneho psa na dvor to az tak neocenila :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Pon 19.11.2018 17:07

Aha, takto. No, Pax okrem privolania, ktore musi byt, nevedel vlastne nic :ha: a tento bude na tom obdobne - to ked nas niekto vidi vencit, musi krutit hlavou a mozem rozpravat, ze cvicim psov :haha: z 5 metrov sa rozbehne na mna, vrazi do mna plnou silou, taha ma za sebou, kmase ma za rukav, steka po mne, alebo vrci. :joint:
Ale inak uz celkom zacina konecne chapat, ked som nasrata :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Uto 20.11.2018 21:01


:joint:
Mam sa bat? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 6:36

Umrem. Tie stence su vsetky rovnake :haha: Ale ja nemozem z ineho typu vrcania. Ked mu manglujem hlavu a on protestuje :heh: Ani oci mu nevidno, len ten hrozivy zvuk pocut :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 21.11.2018 8:25

Jen blbnete :ha:
Az Vas sezerou, budete se divit :joint:

Stejne - byly doby tady na foru, kdy by se tu rozbehla plamena diskuze o hrani si s ohnem. Si pamatuju, jak Hanka a Tchor varovali vsechny, ze nejde ucit psa vrcet na povel :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 8:30

Tak mna stale mata len to vrcanie pri jedle. Zbytok je hra. Pri jedle to mysli vazne :heh: Ale uz dlho nezavrcal, ale zas dlho nemal trup :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vzťah so psom

Poslaťod kives » Str 21.11.2018 9:02

to je aj u nás, len výraznejšie :joint: , čím viac ho to baví, tým viac ryčí. ale asi len pri mne, pri mame tak nevrčí. už 7,5 roka mám šťastie :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 21.11.2018 9:40

jasne, ze to vie aj vyraznejsie. to som drzala mobil a naplno sa mu nevenovala. :heh: on sa vie rozbehnut z 5 metrov s hrozitanskym vrkotom a este do mna zduchnut s tou palicou a skakat okolo mna a vrcat. a aj pax to veru robil, on sa aj jezil, ked sme sa nahanali :heh:

ale inak hej, som sa zamyslela, ked elis spomenula hanku a tchora, ze keby mal predo mnou fakt silny respekt, tak to robit nebude...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod clupko » Str 21.11.2018 9:57

joj, zlaty :lol: musim niekedy natocit pri hre averyho... ale vtedy nikdy nie je poruke telefon, alebo nemam volnu ruku, alebo v lepsom pripade ani nohu :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: vzťah so psom

Poslaťod Silvuch » Str 21.11.2018 10:38

wer, ako ho budem chodit varovat??
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 21.11.2018 11:10

wer píše:ze keby mal predo mnou fakt silny respekt, tak to robit nebude...


nemyslim si, ze to uplne souvisi :nwm:
vezmi, ze téměř všichni nechavaji psy na sebe kousat a respekt nijak neresi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 21.11.2018 11:14

no ti, co sa nechavaju okusavat, tak ti medzi nich nepatria,samozrejme. bolo to myslene tak, ze tie psy sa odnaucia vyzyvat ludi do hry, lebo nebudu vyslysane, alebo dokonca budu za to trestane... ale ten vztah tam uz nebude taky, to je jasne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 11:27

Offtopic: Ja som tak "pokazila" Huga. Chcela som "zachranara" a pritom som ho trestala za to, ze mi bral ruky do huby... Hoc ma to vobec vtedy nenapadlo - prvy pes... Ihlicky boleli :haha: Ale zas on mal aj uplne inu silu stisku. Tento povazuje mna a moje ruky a este lepsie nohy za najlepsiu hracku :haha: A tento tak krasne blaci, ked sa chce hrat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vzťah so psom

Poslaťod elfinka » Str 21.11.2018 12:46

Ja o tej "dominancii", vrcani, vztahu a respekte od vikendu cely cas rozmyslam. Hlavne co sa tyka poslusnosti na place.
Dvaja rozhodcovia (roznych skusobakov) sa tam div ze nepohadali o tom, jeden ze respekt musi byt, a druhy ze bez toho aby pes mohol vyrast sa neda mat dobre vysledky :heh:

Tak mam Teoriu :angel:
Pride mi, ze tabor "pes musi mat respekt" je o tom, ze psa nenechaju vybuchnut, naboxuju do krabicky "poslusny pes" z ktorej nema vystrcit chlp. Pes odcvici, akcnejsi pes asi aj pozeratelne a mozno to aj vydrzi do konca. Slaby kus mozno odmietne cvicit uplne a zasekne sa, ale aspon nezdrhne robit bordel.
Tabor "pes musi mat (z)drave sebavedomie" riskuje, ze ked pes vybuchne a zacne robit spektakularny bordel ked neni dobre pripraveny - okusovat psovoda, zdrhne alebo hocico ine akcne. Pre cloveka co nevie co robi je to asi risk vacsi nez prvy sposob.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 21.11.2018 12:53

ale ma to ale. :lol: este poslusnosti budiz, ale na takej obrane sa to moze negativne prejavit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia