vzťah so psom

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: vzťah so psom

Poslaťod vavrena » Str 07.11.2018 12:46

Efa píše:Ak teraz spätne porovnám rozdiely medzi dobermanmi, ktoré vyrastali od malička so mnou v byte a spočiatku kotercovou malinou, tak v čom vidím ten hlavný benefit je presne tá samostatnosť maliny = viem ju ráno nechať doma samú, alebo zatvoriť do odkladačky, alebo prepravky v aute a ona bude odpočívať pokiaľ nepríde jej čas a vtedy dá všetkú energiu do tej práce ...

Ale toto isté robí aj moja a je bytová. A je na mňa silno naviazaná, ale nechodí so mnou aj čúrať, a sama sa ukladá spať v iných miestnostiach, zatiaľ čo spoločenské psy ma oblepujú všade, kam sa pohnem. A v aute vydrží absolútne v pohode. A v aute mi vydrží aj ňuňu, ktorá je na mňa total lepidlo, a ona sa nenechá nikomu ani na vodítku podržať. Ale viem porovnať vzťah s Robinom, ktorý bol prvé skoro 4 mesiace kotercový, a teda on na mňa naviazaný nie je, a ja som mala problém s ním cvičiť, kým som s ním nemala vzťah. Takže u mňa to je v tomto opačne - ja neviem dať do výcviku všetko, keď nežijem s tým psom :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: vzťah so psom

Poslaťod Efa » Str 07.11.2018 12:49

... Newa inú možnosť nemala a tak išla hneď von ... prvé 3 noci bol cirkus a potom zistila, že jej to nepomôže a bol kľud ... dnes ju mám v byte a má možnosť si vybrať či bude spať v pelechu vo vedľajšej izbe, alebo na zemi vedľa mojej postele a vždy si vyberie pri posteli ... jediné čo pozorujem u nej zmenu, tak odkedy je v byte tak je viac sociálne kontaktnejšia a maznavejšia = kým bola čisto kotercová až tak hladkanie neobľubovala a dnes sa príde veľakrát až strkať pod ruku, alebo pri TV pred ležaním v pelechu uprednostní pohodenie sa na zemi s dotýkaním sa o človeka ...

... a do budúcna budem pri každom ďalšom šteňati budovať od začiatku aj tú samostatnosť, obzvlášť pri tak závislých psoch ako doberman
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 12:56

moji boli z koterca, moze to s tym suvisiet, aj ked teda tam nikdy sami neboli - vzdy kopa psov okolo
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod pigie » Str 07.11.2018 13:03

Moji tak isto. 10 psov dospelych + stence v oboch staniciach, ale problem nemali. Ale mozno je to fakt len povahou. Fry tiez stence, ale v dome uz + dospele psi a robil bordel, keby 3 dni, tak sa usmejem, lebo to by mi prislo normalne, ale on 3 tyzdne tak, ze sa nedalo spat a to bol meter odo mna :joint: A robi v podstate doteraz, staci aby som ho zavrela do niektorej izby :heh: A ked doslo stenco, tak sa to vsetko vratilo a zacal robit zas bordel v spalni v noci, to je take zlaticko :prd: (Hmm, vlastne stena tu je uz 3.5tyzdna a furt robi bordel... Takze horsie :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vzťah so psom

Poslaťod clupko » Str 07.11.2018 13:18

BSO su vraj citlivky. nas bol vychovany v dome, predpokladam, ze nikdy nebol sam do 8 tyzdnov, a so separackou sme problem nemali. ale zato kontaktny je velice - vzdy musi byt blizko pri nas, ked sme doma. VELMI blizko :lol: by som povedala, ze toto bude individualna povaha ovplyvnovat mozno aj viac nez skusenosti z prvych tyzdnov.

ale ohladom vztahu k ludom popisoval Bradshaw velmi zaujimave studie, doma to kuknem a ked tak to sem hodim. porovnavali stenata vyrastajuce rozny pocet tyzdnov bez pristupu k ludom, alebo spravanie steniat osamote vs. ked tam s nimi bol znamy alebo neznamy clovek alebo pes.

edit: citala som to a nic si nepamatam :pac: jedine mi utkvelo v pamati, ze stena v koterci osamote bolo menej v strese ked tam s nim bol NEZNAMY clovek nez ked tam s nim bol pes, ten isty druh. ta domestifikacia spravila neskutocne zmeny v ich vnimani...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: vzťah so psom

Poslaťod Lindchen » Str 07.11.2018 13:26

Arisiak žil s otcom a 4 sukami, boli vtedy 2 vrhy. Človek k nim chodil len na kŕmenie. Teda ani nijak extra socializovaný nebol (určite ho nikot nevodil na stanicu ani nekládol k vysávaču), ale stopy to nejaké veľké nezanechalo. Okrem toho, že cudzích ľudí nemusí.
Nakoniec to bude viac v tom psovi ako vo vedení. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: vzťah so psom

Poslaťod kives » Str 07.11.2018 13:39

moji boli z roznych prostredi, Dastin vonku so surodencami, krpec sice vonku, ale v uzkom kontakte s majitelkou. so separackou neboli problemy, krpec bol demolacny, co sa tyka zahrady, ale vo vnutri v dome vzdy spal bez demolacie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: vzťah so psom

Poslaťod MisheliQ » Str 07.11.2018 14:56

Z efinho prispevku vnimam skor iny problem, a to, ze pes, ktory je niekde na treningu a je prave v odkladacke/v prepravke/aute zatial co ine psy cvicia (cudzie ci majitelove druhe psy), bud oddychuje (“kotcovy”) alebo vysiluje (“domovy”).

Moje psy nikdy v zivote nepoznali kotercak (od ich narodenia doteraz) a separackou netrpi ani jeden z nich (i ked pri Fergie sa ukazalo v ramci jednej studie u nas na skole, ze ak je ponechana v uplne cudzom priestore bez jedinej mojej veci, tak vysiluje, ale doma, na hoteli, kdekolvek ak tam su moje/nase veci, tak je uplne ok)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 15:59

Lindchen píše:Nakoniec to bude viac v tom psovi ako vo vedení. :nwm:


pul/pul. něco je krev, něco vychova.

a ještě zalezi na tom v jakem veku se co deje.
napr. mala stenata pospolu nevadi, ale pubertaci sesmeckovati a zacnou byt na sobe navzajem zavislejsi nez na cloveku. atd.

wer píše:osobne by som mala stena do kotca na noc nedala, ani keby som mala v plane ho casom chovat len von)


tak ja teda ano. 1. uz by stejne ven nesel. a 2.pokud je v kotci a nezna nic jiného - neresi. ale vzit ho domu a pak vystrcit ven-to mi prijde jako zrada.
i u tohohle plati, ze co nechces, aby pes (ne) delal, nedovoluj od zacatku, ne? :nwm:

MisheliQ píše:bud oddychuje (“kotcovy”) alebo vysiluje (“domovy”).


mam dva psy, oba doma a jeden na treninku odpociva a druhy vriska :angel:
a když jednoho vyndam trenovat -vriska ten druhy vždycky :pac: vi, ze brzy bude na rade on :lol:

Offtopic: coz třeba u te Kaci nechapu, na co ona se vlastne tak tesi :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 16:08

Elis píše:
tak ja teda ano. 1. uz by stejne ven nesel. a 2.pokud je v kotci a nezna nic jiného - neresi. ale vzit ho domu a pak vystrcit ven-to mi prijde jako zrada.
i u tohohle plati, ze co nechces, aby pes (ne) delal, nedovoluj od zacatku, ne? :nwm:


nemyslim si. najskor sa musi aklimatizovat a zistit, ze to je jeho domov, jeho ludia a potom ho vystrnadit. uplne som to videla na tom malom stenati, ked prisiel do noveho. prve hodiny mal mensi radius, len par metrov od domu a postupne sa zvacsoval. potom uz bral za domov cely dvor. zavriet ho hned mimo kontakt je proste krute. jeidne, ze by tam clovek s nim prebyval, vtedy si to viem predstavit, inak by som mu to fakt neurobila... ja si napriklad myslim, ze nyx by s tym teraz nemal problem. a ze ten kotec raz postavim, ked dobudujem ten plot :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vzťah so psom

Poslaťod MisheliQ » Str 07.11.2018 16:10

To som vynala z efinho prispevku, ze jej “kotcova” malina na cvicaku, ak necvici, tak oddychuje, kdez to jej “domove” dobermanky sa z auta sli prehryznut ci prestekat za nou.
A potom sa riesila separacka ponechanim psa doma o samote. Len si myslim, ze to su 2 rozdielne veci. Moje psy nevysiluju doma, ani keby ostali po jednom sami. A na cvicaku nie su v klude, lenze ja to tam po nich ani nevyzadujem. :nwm:
Naposledy upravil MisheliQ dňa Str 07.11.2018 16:12, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 16:12

wer píše: najskor sa musi aklimatizovat a zistit, ze to je jeho domov, jeho ludia a potom ho vystrnadit


zavrela jsem stenata ve 4 týdnech uz a nic neresila :angel:
jo, myslela jsem si to podobne -jen při tom odchovu jsme zjistila, ze nejvic ta stenata ocenuji pravidelny rezim.
pokud jsou na zavirani zvykla - je jim pak jedno, kde se to deje.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod Elis » Str 07.11.2018 16:18

MisheliQ píše: Len si myslim, ze to su 2 rozdielne veci.


asi ano.
jen když je pes zvykly na zavirani doma -prenese se to do jinych situaci snaz nez třeba naopak.
( tj. když pes zna byt zavreny na cestách neznamena to, ze to snese i doma, v tve pritomnosti)-

Jinak holky davam obcas na hotel. To je fajn věc :ha:
Muzou se pak pretrhnout při cviceni :joint:
Tak třeba na te vděčnosti, když pes zna jen kotec-cvičak - kotec něco bude :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: vzťah so psom

Poslaťod Aris » Str 07.11.2018 16:29

Angie má separačku príšernú, ona reve aj keď zostane s inými členmi domácnosti doma ako so mnou a s mamou. My si myslíme, že je to naša chyba. Prvé dni sme boli nonstop s ňou, prvé noci vyslovene spala na nás a veľmi rýchlo sa na nás naviazala. Zo začiatku nechcela byť ani v inej miestnosti ako ja alebo mama a už vôbec nie sama na dvore. Teraz vydrží aj v inej miestnosti aj sama na dvore ( ak sme ja alebo mama doma, inak reve). Ak porovnám ten vzťah čo som mala s Ronym ( vonkajší) a čo mám s ňou( vnútorná). Ona oveľa viac robí pre mňa. Nie pre hračku, pre pamlsok, ale pre mňa. Hrá sa so mnou, nie s hračkou ako Rony. Oveľa ľahšie sa naučila privolávačku, lebo závislák. Zatiaľ je mladučká, uvidíme neskôr :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: vzťah so psom

Poslaťod wer » Str 07.11.2018 16:40

Elis píše:
wer píše: najskor sa musi aklimatizovat a zistit, ze to je jeho domov, jeho ludia a potom ho vystrnadit


zavrela jsem stenata ve 4 týdnech uz a nic neresila :angel:
jo, myslela jsem si to podobne -jen při tom odchovu jsme zjistila, ze nejvic ta stenata ocenuji pravidelny rezim.
pokud jsou na zavirani zvykla - je jim pak jedno, kde se to deje.



akoze v 4 tyzdnoch si to zobrala od mamy, do noveho prostredia a zavrela na zahrade..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia