Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 11:13

ja si este pamatam pretekajuceho bernardina v svv1 vo vrbovom :lol:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 13:13

Akurát teraz som dopozeral cez
https://www.working-dog.com/livestreamv ... FCI-IGP-WC

poslušnosť našej reprezentatky p. Adriany Nagyovej so psom Gerom z Berounské bašty

Smola pri odhodení aportu pri cviku aport šplhom ale Gero to vyriešil suprovo :jop: :jop: :jop: :jop:
celkovo za poslušnosť Aďka s Gerom získali 86 bodov.
Gratulujem :jop: :jop: :yes: :yes:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 13:21

skoda. aj tej stopy :ua: snad na tej obrane sa im bude lepsie darit - tu si snad pozriem aj nazivo :dancing:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 13:43

ivanpa píše:Možno by bola zaujímavá štatistika koľko % zaevidovaných šteniat plemenav určitom roku / doberman.... na Slovensku dosiahne vo veku svojich troch, štyroch, piatych rokov pracovné skúšky IGP 3 alebo SVV3.
Asi by to neboli percentá ale len promile. :yes: :yes: :yes:

... pri dobermanoch na SVK je to už len občas a len ojedinelá výnimka aj to ak tak len IGP ... :kak: povahy a zdravie nedovolia

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 14:21

Offtopic: tak kto dnes uz chce robit svv..? :nwm: clovek s ambiciami urcite nie.

a my mame sikovneho dobika na cvicaku :yes:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 14:42

[quote="ivanpa"]

Bauceron bol dovezený do SR v roku 1988 p. Ľudovítom Kosárom sučka Rixi v. d. Widenau
Kedy bol holandský ovčiak dovezený na Slovensko neviem.

Ivan, určite si budeš pamätať cvičákového beaucerona Igora Schmída - mal IPO 3, SVV2... Nejako začiatkom 90 rokov.

Možno by bola zaujímavá štatistika koľko % zaevidovaných šteniat plemenav určitom roku / doberman, RTW, boxer/ na Slovensku dosiahne vo veku svojich troch, štyroch, piatych rokov pracovné skúšky IGP 3 alebo SVV3.
Asi by to neboli percentá ale len promile. :yes: :yes: :yes:

Je zbytočné robiť štatistiky exotov. Nemá to význam už ani v rámci toho ktorého plemena. Ako píše Efa - sú to už len "pracovní exoti"...

V období Zväzarmu boli "exotmi" slovenský čuvač s SVV2, nemecká doga s SVV2 a možno aj výnimočný jedinci iných plemien...
Ten čuvač sa volal Egon z Košút a mal SVV3. Bolo to niekedy začiatkom 70 rokov. A doga bola harlekýn Petra Gala z Trnavy. Zažil som ju ešte osobne na majstrovstvách záchranárov myslím že v 1988 v Lozorne. Ale ešte mám v pamäti dogu Jana Kaplana ml. z Nitry, bol s ňou druhý na Majstrovstvách Slovenska niekedy v 70 rokoch. Tóno Fabian tiež v 70 rokoch majster Slovenska s boxerom Bukim z Ringu. My pamätníci... :heh:

To vedia len starší od nás ...... ak si na tých pracovne výnimočných jedincov rôznych plemien spomenú. :oo: :oo: :oo:
/quote]

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 14:44

wer píše:ja si este pamatam pretekajuceho bernardina v svv1 vo vrbovom :lol:


Ten bol vtedy populárnejší ako víťaz Vrbového! :yes:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 14:46

spat k majstrakom - co hovorite na pracu figa v prvej casti? :lol:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Štv 12.09.2019 15:08

Jen k tomu narodaku jeste - mlada ma dve upocene igp zkousky a je za hvezdu vetsi, nez Elik, co leta zavodil v narodaku :ach: ale ja to uz tenkrat vedela a dodelavala jsem ji i to ipo... Je to smutne, no. Kdyz porovnam, co da ten narodak prace a stejne na to nikdo neslysi...

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 6:09

Tých cca 25-30 kynológov /IGP 3/ a cca 10-15 kynológov /IGP-FH/, ktorí sa zúčastňujú kvalifikačných pretekoch na Slovensku má "ambície" isť na vrcholové kynologické podujatia - Majstrovstvá sveta. Slovenskí kynológovia, naši reprezentanti , ktorí uspejú v domácich kvalifikačných pretekoch však dosahujú vo veľkej a náročnej svetovej konkurencií vynikajúce výsledky.



Ale ja netvrdím, že skúšky IGP v dnešnej kynológií ľahké.
Ale čo je pravda skúšky IGP sú "svetové".
Naposledy upravil ivanpa dňa Pia 13.09.2019 17:53, celkovo upravené 1

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 7:04

Tak si porovnaj kvalifikacne preteky igp3 a majstrovstva slovenska svv3. Tu uroven - tam najdes odpoved. Nuuz, nebolo to o narocnosti skusobaku, ale nepripravenosti... Masovky nie su meritko - svv1 je urcite lahsia na zlozenie ako igp1. Aj napriek tomu, ze je v svv viacej cvikov. :no: a jednotka je podmienka do chovu, takze to by som.ambiciami fakt nenazyvala :lol:
A co sa tyka regionalok - 90 % cvicakov ma ubohu kvalitu a tak vyzeraju vysledky. A ten, kto ma ambicie (ano, je to svet - nicim inym sa u nas neda preukazat, nieto inde konkurencie), tak na regionalky pretekat nepojde. Uz sme o tom debatili - plac nesplna standard - nepokosena trava po kolena, rozmery nestandardne, nepripravene pomocky, zli figuranti... to je uroven slovenskej kynologie...

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 7:30

Ivan, aj keď som vždy bol a vždy budem zástanca Nároďáku, musíš si uvedomiť a akceptovať, že wer má v mnohom pravdu. Prvostupňové skúšky či SVV, alebo IGP predsa nemôžu byť meradlom záujmu vycvičenosti. Keby boli do chovu potrebná ZM, alebo BH (mám na mysli to najnižšie, čo sa dá preliezť) tak bude záujem o tie. Počty ambicióznych pretekárov si celkom trafil. Ale je iná doba, iné priority, iné nastavenie života a nie je reálne, že sa to najbližších 10 rokov zmení. Tých špičkovejších repre v IGP je ešte pomenej. Majú ambície, ale s ich podporou to ide dole vodou. Tak ostávajú tí "najskalnejší", ktorí v tom vidia buď záľubu, alebo príjem. Meniť sa to nebude. Čo sa týka vrcholového výcviku NSP - tam je už tiež len pár ľudí. Ako som po 8,5 roku mojej neúčasti na žiadnej kynologickej akcii, sa tento rok vybral pozrieť M SK SVV3, no môžem ti povedať - des a hrôza. Majstrom sa stal pes, ktorý mal byť zo zdravotných dôvodov odvolaný hneď pri nástupe, katastrofálne stopy, mizerná poslušnosť, obrana vďaka benevolencii bodovo trochu lepšia. Celková úroveň - horšia ako z môjho pohľadu mizerná úroveň pred 8,5 rokmi! Akože sorry, ale ak toto má byť zrkadlo špičky výcviku, tak potom sa na to radšej :kak: ! Ale ja mám obdiv k pretekárom, ktorí sa zúčastnili, ale na druhej strane keď vidím "záujem" vrchnosti (a je jedno, či NSP, či IGP), podporu výcviku (náhradník an MSveta si musí platiť cestu a réžiu - to kde sme???), základňa cvičákov zmenila štruktúru, atď. Tak si nič nenahovárajme, dinosaurus na vyhynutie... A čapkať sa po pleciach - ja mám SVV3, či vrcholovky... Smutné, zložené u rozhodcu, ktorý ani nevie, ako tá skúška vyzerá, či ako sa k nej dopracovať. A často stačí výdrž, so psom zvládnutým na 50%, zúčastňovať sa na týchto skúškach a "raz to padne", lebo... Já ti Karle nevím, či zrovna toto je na vyzdvihovanie... Podľa mňa zrovna ani nie, určite nie v takejto podobe.

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 7:51

Wer, ale zase musim rict, ze ta moje ucast na mistnich zavodech pro me byl tak silny zazitek, ze si na to vzpominam dodnes :ha:
To se jinde nezazije - abych treba cestou z odkladacek k aportum poklabosila s rozhodcim, ze tam ta dvoukilovka vazne neni :ha:
Jen mi teda sakra bylo lito tech mladych psu -pro ne to bylo tak tezke a zbytecne - to je muselo zakonite odradit.

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 8:14

:joint: ale atmoska bola super- no stress :heh:
Az teda na rozhodcu - som cakala, kedy hodi tie dosky o zem a odide :ha:

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pia 13.09.2019 8:40

wer píše:Az teda na rozhodcu


i pro nej to byl urcite silny zážitek :lol: :ha:

a ted teda uz vazne zpet k MS.
Dobrman na stopach -bomba! A ze stopy zase letos pekne michaji kartama.

obran jsem videla par. tak nevim, no... jsem zvykla na nase kluky -a ti jsou asi - lepsi :angel:

jak je vubec obvykle to stridani figu na takovehle akci ?
na malinacich zakladni cast delali dva stejni figove - celou zakladni cast.
Odoslať odpoveď