Prechod skupinkou

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 7:05

Bojujeme bojujeme a mam pocit ze stojime na mieste resp. sa posuvame dozadu :pac:

Mate tipy a triky ako na skupinku?

Momentalne cvicime tak, ze zapichnem do zeme dve metrove tycky, a obchadzame ich akoze skupinku - vzdy vyberiem jednu, obideme ju zlava a v momente ako sme za tak dostane pes uvolnenie a v behu ho nakrmim tak aby obisiel tycku co najtesnejsie. Vrajze casom zacne sam sa tlacit na mna lebo tam vzdy sa zrychli a ide pamlsok. Viz prilozeny obrazok :lol:
skupinka.png
skupinka.png (6.56 KiB) Zobrazené 7554 krát

Akurat asi robim nieco zle, lebo nemam vobec pocit ze by sa na mna zacinal tlacit viac pri tom zatoceni, priam naopak. Tak neviem ci je to len otazka casu (pocula som nieco o tom ze takto trenovat kludne niekolko mesiacov treba nez to nieco spravi, je to proste klasicke podmienovanie) alebo mi nieco v tej technike unika :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 7:19

Ja sa priznam, ze pre mna k nohe je k nohe - tzn ze pes je v jemnom kontakte s lavou nohou a reaguje na kazdy pohyb - zrychlenie, spomalenie, esicka, tocky, cokolvek. Prechod skupinkou osob sa rovna lahostajnost voci osobam.
Takze, uprimne, ja nerozumiem, o akych tyckach v suvislosti s osobami stale rozpravas, ale budiz, beriem to tak, ze sa pytas na chodzu a nasledovanie nohy... :joint:
Ja som to robila od stenata tak, ze som robila lavou nohou akoby obluciky do psa a potom zas na druhu stranu. Cielom bolo, aby prs urobil protipohyb a natiskol sa na nohu. Ale to sa neda popisat, ja som sa to ucila nasucho naozaj tyzdne, kym som to spravila dobre. :haha:
A hento, co robis, ja pouzivam podobne (asi?) - po obrate doprava vzdy zrychlit krok, par krokov, aj pobehnut. Pes sa nauci tam zrychlovat, kedze ma dlhsiu drahu, aby nezaostaval.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod kives » Uto 26.04.2016 7:29

ja sa tiež priznám, že si myslím, že aj keď to budeš mať výborne nacvičené s tyčkami, tak akonáhle do toho zamontuješ reálnu skupinku, ideš od znova. nauč tesnú chôdzu pri nohe aj s oblúčikmi, ako radí wer a prejdi rovno na prácu s pomocníkmi. najprv bude stačiť jeden, postupne pridaj ďalších.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 7:35

Este doplnim - ked je rec vyslovene o skupinke osob, ja som sa najskor prave hrala medzi ludmi, hadzala mu aportiky pomedzi nich, blbla s nim. A az ked zvladal oboje zvlast - chodzu a nevsimavost - zacala som to spajat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wewerica » Uto 26.04.2016 7:57

Co ja viem tiez neriesim ako nejako specialne ucit tento prechod skupinkou,ved ked nema pes problem s cudzimi ludmi a da sa mu povel k nohe tak by nemal byt problem nie :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 8:53

To som si myslela a potom som zistila že má veľký problém. Nie s tým že ľudia, ale s tým že nejde rovno
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wewerica » Uto 26.04.2016 8:55

a v skupinke ma mat pes povel k nohe? alebo ma byt navolno?
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 9:01

elfinka píše:To som si myslela a potom som zistila že má veľký problém. Nie s tým že ľudia, ale s tým že nejde rovno

ale to je problem chodze, nie skupinky osob :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Efa » Uto 26.04.2016 9:06

wewe - prechod skupinkou je súčasť hodnotenia chôdze = pes má ísť stále rovnako a nevšímať si ľudí ...
elfi - ako tu už písali tak ani ja by som nenacvičovala takúto "umelú" situáciu, prosto treba cvičiť od začiatku čo najreálnejšie ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod kives » Uto 26.04.2016 9:11

wewerica píše:a v skupinke ma mat pes povel k nohe? alebo ma byt navolno?

k nohe

som si tiež myslela, že nebudem mať problém, ale ja mám ľudomila, áno, povel k nohe to vyriešil, ale zastavení pri osobe predsa len mal tendenciu aspoň oňuchať :nwm: . tak sme to museli nacvičiť. podľa mňa to nesúvisí s tým, či má pes problém s ľuďmi (ak má, o to horšie, ale aj keď nemá, tak môže byť zvedavý z novej situácie). :nwm:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wewerica » Uto 26.04.2016 9:14

no tak potom...ved ked ma povel pes k nohe, tak nesmie vybocovat,nenecham ho ani pozret dole aby zacal cuchat alebo co...pozerat sa na mna a slapat,... musim aj ja vyskusat skupinku :hi:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 9:18

no ved presne - elfinka povie, ze nie je asocial :joint: ale to je proste ine, ked ich mina kdesi na ulici, ako ked sa objavia na jeho oblubenom cvicaku. a navyse stoja v zhluku. nedajboze vonaju od pamlskov... :heh:
a inak to byva presne naopak - "asocial" nema zaujem o kontakt (ja som osobne s tym nikdy nemala problem, pre mojho boli cudzi ludia vzduch a odignoruje ich, aj keby mu sunku nukali :ha: ) a socialny pes skor ma tendencie po ludoch poskulovat. a strachu a agresivite sa hadam nemusime ani bavit....

ale o to teraz nejde, ja len, ze vlacenie tyciek je uuuplne zbytocne, tocit sa halabala da aj bez nich. :lol: so skupinkou ako takou to nema absolutne nic spolocne. pes ma nasledovat psovoda na povel k nohe, akokolvek sa toci a bodka. ci su tycky, ci nie su. ci su ludia, ci nie su.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 9:19

Efa píše:prosto treba cvičiť od začiatku čo najreálnejšie ...

Vsak ta skupinka je hlavne ten najumelejsi prvok celej tej chodze. Rovno idem po ulici, na rohu zabocim doprava alebo dolava, ked sa niekomu vyhnem max spravim jemny oblucik - to je realne. A to pes chape a nema problem. Ale aby som sa obtacala okolo niekoho tesnym oblucikom doprava o 200 stupnov :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wewerica » Uto 26.04.2016 9:21

Offtopic: sak ale potom cele skusky su nespojitelne s realitou :lol: si predstav ze ides po ulici a pes ti slape tak ze ti stale pozera do oci :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Bára » Uto 26.04.2016 9:30

elfinka píše: Ale aby som sa obtacala okolo niekoho tesnym oblucikom doprava o 200 stupnov :nwm:

A? Je to cvik ako každý iný, nemusí byť predsa prakticky využiteľný :no:
a presne ako napísala wer... je to problém chôdze, nie samotnej "skupinky"
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia