Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO versus SVV

Poslaťod calwen » Pia 22.04.2016 13:25

Ked to toho psa bavi :nwm: Preco nie?
Tiez by sa ti asi nepacilo, keby si chcela s NO, CC, HW... robit napr agi a poslali by ta do prec, lebo je velky...
Otazka ale je, ci "trapit" psa s niecim na co nema fyzicky, napr ten JRT vs metrova prekazka s cinkou. A zas skoda neukazat ze ten psik cosi vie. Netusim ake su moznosti co sa tyka sportovky s malymi psami :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Pia 22.04.2016 13:30

ale vie kusat do rukava a skakat na 2-metroveho figuranta? to nie je v jeho fyzickych moznostiach.... co tam ma co ukazovat?

Elis píše:
wer píše:praveze konkretne mondioring su proste cisto sportaci.


Offtopic: i hovik a i canik to dela :hi:

som myslela tak, ze to nie su proste psy do praxe, ze by kusali "nazivo"
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:31

calwen píše:robit napr agi a poslali by ta do prec, lebo je velky...


nikdo nikoho neposila pryc :hi:
ale at nikdo nechce ulevy -z jakýchkoliv duvodu.
tunel na agi mu taky nezvetsite, ne?

o to jde.

o tom, ze fyzicky na to pes nemá a musí zasáhnout někdo soudny -to je zas na to, ze rozhodci muze odmitnout posuzovat nejakeho psa. souhlasim s tim.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:34

wer píše:ze to nie su proste psy do praxe


Offtopic: uz jsem si poposedla.

nicmene -ovladatelnost tech psu je uzasna. to jsem chtela popsat.
ze ac vrcholny vycvik -neudela to psa, co by byl zivotu nebezpecny v civilu.
tak proc by to mělo pokazit psa na ZPU1, ze...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod calwen » Pia 22.04.2016 13:36

S takou razanciou do figuranta neskoci, ale verim tomu, ze su aj male psy co doskocia a kusnu si :jazyk:
A co ukaze? ...ved ukaze ze ano da sa aj s malym psom robit, nemusi cely zivot chodi na flexine okolo domu.

Ved ja nehovorim o ulavach, ale ked na nieco ten psik ma, tak preco nie.
Sama pisem o tom, ze netusim ake su moznosti pre male psy, asi nejake su, ja viem len o ZMMP ci ako sa to vola... :nwm: Ale ak je len jedna skuska, je to smutne lebo potom sa nie je kam posuvat.

Tiez mam doma maleho psa, multitalentoveho a som rada, ked napr na coursingu/dogmilitary/BH ukaze co v nej je, posobi to motivacne na inych ludi, aby s tymi malymi skusali veci, nech len nesedia doma furt...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 13:40

Elis píše:nikdo nikoho neposila pryc
ale at nikdo nechce ulevy -z jakýchkoliv duvodu.

Tak zas ja nevidim dovod, preco by nemohol pes ukazat ze je poslusny a stopar na stoparskych specialoch, teda okrem toho ze mu tam prdnu cinku a prekazku taku aku nemoze fyzicky zvladnut. Aby sme sa nebavili len o obranach furt.
To neni o ulave, to je proste o tom ci chceme aby male psy cvicili, alebo nechceme - na OB to je ulava, ze je prekazka a cinka podla velkosti psa?
A nebavim sa v rovine aktualneho skusobaku, ale skor by mi prislo logicke v dobe kedy sa cvici s hocicim, zacat v skusobaku mysliet aj na male plemena. Ked to niekto dotiahne daleko s prckom, mozno si potom kupi aj toho pracaka nabuduce.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod calwen » Pia 22.04.2016 13:42

Proste nepaci sa mi skatulkovanie, akekolvek. Jasne, zdravy rozum je na mieste. Ale odpinkat cloveka s tym, ako sa co neda, je skor demotivacne. Kdezto ukazat mu, ake ma realne moznosti a pomoct mu, je realne na mieste, aby sa namotivoval, zacal nieco robit a mozno casom s inym psom (vhodnejsim) dokaze byt aj majster sveta. To je cele co sa snazim ja povedat. A od toho by mali byt treneri, motivovat a vymacknut z tymu maximum.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:44

calwen píše: S takou razanciou do figuranta neskoci, ale verim tomu, ze su aj male psy co doskocia a kusnu si ...


a to je prave malo na zkousku -i když dost pro zabavu :no: -není kam v tomhle postupovat :nwm:

calwen píše: ja viem len o ZMMP ci ako sa to vola...


v CR je cely zkusebni rad pro mala plemena ZMMP, ZMP 1-3, 2 stoparske a 2 obranarske speciálky.
lec uz několik let se neuskutecnil mistrak -není zajem, nejsou psy...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 13:49

calwen píše:A od toho by mali byt treneri, motivovat a vymacknut z tymu maximum.


ale tohle se deje.

každému se psem se uz dneska najde soutěž, prilezitost se ukazat, postupovat - ale neni kvůli tomu třeba ohybat platne ZR??
hleda se mezi platnými a nachazime, nachazime :jazyk:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 13:54

Offtopic: Ja si snad toho maleho bradateho kupim a uvidim co vsetko sa s nim da robit :joint: mozno to nakoniec nebude take zle

Elis píše:nicmene -ovladatelnost tech psu je uzasna. to jsem chtela popsat.
ze ac vrcholny vycvik -neudela to psa, co by byl zivotu nebezpecny v civilu.
tak proc by to mělo pokazit psa na ZPU1, ze...

Prave, ze to je vrcholny vycvik. Cim viac tomu venujes, tym viac to mas pod kontrolou :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod calwen » Pia 22.04.2016 13:55

Elis píše:v CR je cely zkusebni rad pro mala plemena ZMMP, ZMP 1-3, 2 stoparske a 2 obranarske speciálky.
lec uz několik let se neuskutecnil mistrak -není zajem, nejsou psy...


Otazka preco nie je zaujem, ci nie su psy, ci ludia nemaju motivaciu....
Ja sa v psickarine celkom pohybujem a viem tak o jednej skuske pre male plemena a nemam ziadnu motivaciu s tym malym psom co sa tyka tejto sfery cosi robit. Neviem preco to tak je :nwm:
Aktualne mam jasny dovod preco sa cviceniu poslusnosti vyhybam teraz, ale neviem ci ma to niekedy nejak specialne chyti, aj ked ten dovod pominie :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Pia 22.04.2016 14:00

tak asi to nemas dostudovane, lebo nie je len ZMMP, ale aj SMP 1 a 2... :no: takze sa urazat, ze nemozes robit IPO a to ta odradza? :nwm: naco to je dobre?
aj OB su. aj stoparske mozete. :nwm:
a elfinka, co hovoris o cinke a prekazke k stoparskej? ved na BH nie je ani j edno a to je jedina podmienka ku stoparskym...

vsak si to dostudujte a potom nieco napadajte...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 14:03

wer - narodak :jazyk: poslusny + stopar

Ale som sa mylila, to som z toho potom este viac jelen, ze na ZPS1/2 je mozne mat znizenu prekazku a cinku psovoda pre male plemena, zatial co na ZZO1-3 je tam vysoke Acko a kilova cinka. :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 14:11

elfinka píše:a uvidim co vsetko sa s nim da robit


k tomuhle mam poznámku...
Dostat v cemkoliv ne uplne pracovního psa na najvyssi uroven - zabere téměř cely produktivni život psa.
udelat z každého zkusebaku max. jednicky a pak se tvarit, ze uz není v kam postupovat - a přizpůsobte nam dalsi odvetvi - je to k necemu?

calwen píše: viem tak o jednej skuske pre male plemena a nemam ziadnu motivaciu s tym malym psom co sa tyka tejto sfery cosi robit.


a ted -kdo je vinen? :joint: porad spatny ZR? :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod calwen » Pia 22.04.2016 14:13

Coo som ja napadla a urazila sa? :oo:
Hovorim len, ze o tom nie je vedomie, ako ma o tom vediet bezny clovek, ked sa to sotva dostalo ku mne? :oo:
Ja len hovorim, ze treba rozsirovat obzory a motivovat ludi.
A ano, ja osobne nemam motivaciu venovat sa s malym psom sportovke. A to nie kvoli tomu, ze nemozem na IPO (to mozem oprdiet :jazyk: ), ale kvoli tomu, ze si tym kazim agi, kde mam ambicie, a o tom Vierik vies :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia