Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO versus SVV

Poslaťod janajka » Ned 24.04.2016 7:52

Bude tento rok strba (svit)?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 7:54

A obrany sa ti pacia? A na tie si kupis male plemeno?
Mna by zaujimalo, ako sa zisti, ze ich to ako bavi...? Jedine po cielenom chodeni na obrany. To nie je, ze psa bavi lovit hracky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Ned 24.04.2016 7:55

wer píše:Mna by zaujimalo, ako sa zisti, ze ich to ako bavi...?

Offtopic: presne -ted o tom premyslim :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod pigie » Ned 24.04.2016 7:59

Obrany sa mi nepacia, ale paci sa mi, ked maly pes vie to iste, co velky, aj ked je to usmevne. Radsej vidim maleho psa robit obrany ako ho :kak: na flexine uprostred ulice potom, co ovrieskal vsetko okolo :heh: Nie, jasne, ze by som si nekupovala maleho psa, ked chcem robit obrany, ale kebyze ma PREPADNE tuzba skusit ich, tak sa nenecham obmedzit vyskou psa :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Ned 24.04.2016 7:59

Dávno to neni o praxi, je to šport - cirkusove cvičenie, či je to malý či veľký pes. Tak prečo taký cirkus chceme obmedzovať tým, aby to vyzeralo akože reálne?

Je samozrejme blbosť tlačiť psa do obran, ak na ne nemá psychicky, ale skočiť si a zavesiť sa a tváriť sa nasrato zvládne aj ten russelterier.

Mala som trénerku, čo robí sportovku s erdelmi aj boxermi - a keď sa k nim domov dostal parson tak zahlasila že to je najtvrdsi pes akého v živote mala.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod janajka » Ned 24.04.2016 8:08

tak tvrdy, lebo terier maly zmrd. Ale to neznamena ze dobry obranar predsa. Skus na mna poslat takeho jacka (keby som za seba nerucila), ci by si to psica nelutovala aj nakoniec.

Tak ano, sportovka je exibicia (nie realita) ale zase, beru to vazne a nie ako srandicky. By sa mi pacilo, keby obranam zostal ten status.

Ha, sme mali v PP ukazky obrany v utulku. A mali pripraveneho psa NO, ktory uz netrpezlivo cakal kedy moze kusnut do rukavu. Vyvolali z davu nejake dieta, co by si chcelo skusit figuranta. Co myslite, kolko ludi sa prihlasilo. Nikto. :lol: Vsetci sa bali.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Elis » Ned 24.04.2016 8:09

elfinka píše:a keď sa k nim domov dostal parson tak zahlasila že to je najtvrdsi pes akého v živote mala.


a k cemu ji to ve sportovce bylo ? :angel:

Offtopic: btw. parson je lovecak -jedni z nejtrvdsich psu -liska a nora je radne provereni povahy, ne? :nwm:

a jeste jeden pohled na mala plemena a "zabavu ve vycviku" - obrana je pro zdravi psa docela nebezpecna zabava.
cim vic o ni vim, tim mene mam strach o to, ze muze "zkazit povahu" - :ha:
ale naprosto realnych rozmeru dostava hrozba zraneni.
a tech malych, rychlych psu -co se utrhnou, minou, vali se v kotrmelcich, odkulhaji po doskoku uz jsem taky videla dost.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Bára » Ned 24.04.2016 9:44

janajka píše:Bude tento rok strba (svit)?

Poprad 25.-26.06.2016, 3. kvalifikačky (tam už ale nebýva toľko psov) :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod elfinka » Ned 24.04.2016 13:45

Elis píše: k cemu ji to ve sportovce bylo ? :angel:

...

a jeste jeden pohled na mala plemena a "zabavu ve vycviku" - obrana je pro zdravi psa docela nebezpecna zabava.
cim vic o ni vim, tim mene mam strach o to, ze muze "zkazit povahu" - :ha:
ale naprosto realnych rozmeru dostava hrozba zraneni.
a tech malych, rychlych psu -co se utrhnou, minou, vali se v kotrmelcich, odkulhaji po doskoku uz jsem taky videla dost.

K ničomu, ale píšem to preto, že mi stále není jasné, prečo prckov obmedzovať blbinami ako veľkosť činky alebo prekážky na poslušnosti, ak už je to prcek ktorého obrany bavia, aj keď to nevyzerá naozaj a je to len cirkusove číslo. Prečo by sa mal obmedziť na agility alebo 2 oddiely, keď by bol dobrý vo všetkých troch.

A zdravotne - je to o toľko horšie, než keď sa namaha chrbtica u veľkého psa so spondylozou?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO versus SVV

Poslaťod Buchťa » Ned 24.04.2016 14:15

ivanpa píše:niekomu sa páči malý a niekomu veľký .............pes

Ked chce robit niekto sportovku a obrany nech si kupi poriadneho psa.

Aký je poriadny pes?

- poraď mi, aby som mohol robiť športovku.....

A čo sme už zabudli ako sme začínali s kynlógiou pred xxxx rokmi???????

Na cvičáku bolo plno detí, mladých ľudí s rôznymi plemenami /s PP/ neplemenami psov / bez PP/.
A malý oriešok mladého psovoda robil také veci :oo: :oo: :oo: :oo: , že sme sa nestíhali čudovať?

Malý bradáč robil zadržanie s protiútokom na "betoňák"
Na proti útoku sa používala drevená palica hrubá 1 - 2 cm
Doga stopovala.
Slovenský čuvač mal SVV 2.
Pes NO do chovu potreboval SVV 2
Psy povinne nosili ochranný košík.
Neriešili sa zákusy.
Figuranta robil každý kto mal dve zdravé ruky a zdravé nohy.
Kruhovka sa robila s 20 psami na raz.
Poplatok za skúšky bol 15 KČS /0,50€/

Konali sa "kvalifikačky" začínajúce sa Majstrovstvami okresu, postúpilo sa na kraj , postúpilo sa na Slovensko........
......mládež podľa SVV2, dospelý SVV 3
neskôr sa behalo BVK so psami, ktorí museli bežať popri nohe psovoda bez vodítka


.....jaj, prepáčte veď to bolo v minulom storočí......
.....veď to bol ZVAZARM............

A VTEDY BOL PORIADNY PES KTORÝ???


:jop: :poklona: :poklona: :poklona: :aplause: - nádherně napsáno :yes: . Krásné nezapomenutelné časy :smile: :jop: (mimo jiné, i já měla střední kníračku s SVV1 - byla to bomba).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 15:26

Tak informacne. Viete, co je wusv? SchH skusky boli vytvorene nemeckym klubom pre plemeno NEMECKY OVCIAK. Az neskor sa to zlucilo s medzinarodnym skusobakom pre PRACOVNE PSY. Ubuda velkych pracovnych psov a vy placete, ze nemozu male plemena skladat skusky urcene velkym? Trosku mimo. Kupte si male plemena a robte! Lobujte, zgrupte sa a bojujte! Ked vas bude dost, mozno sa nieco zmeni... Len neviem, ako si predstavujete rovnake hodnotenie... Potom bude len bla bla diskriminacne hodnotenie - ved to tu zaznieva aj pri inych (velkych) plemenach. :ach: Uz tak, ci tak je z toho fraska obcas, tak spravmeeste vacsiu :pac:



A stredny bradac nie je maly, len tak btw. SVV1 da aj teraz.. Ak bude vobec chciet kusat :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO versus SVV

Poslaťod AndreaT » Ned 24.04.2016 17:04

Buchťa píše:nádherně napsáno . Krásné nezapomenutelné časy (mimo jiné, i já měla střední kníračku s SVV1 - byla to bomba).

:jop:

wer píše:A stredny bradac nie je maly, len tak btw. SVV1 da aj teraz.. Ak bude vobec chciet kusat

A prečo by ako nemal chcieť kúsať???? :nwm: :otaznik:
Bradáč je vo všeobecnosti dosť podceňovaný pes a to nepíšem len preto, že to je moje top plemeno! Málo sa s nimi pracuje.
Len tak úplne že napríklad:
https://www.youtube.com/watch?v=79hT55wDaFc
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 17:19

Vierka, ja len nerozumiem, preco si az tak nasrdena. V reale sa to aj tak neudeje, ze by hromadbe male/stredne plemmena zacali hufne robit vsestranne skusky :nwm: . ak sa najde jeden exot, ktoreho to bude bavit, tak precoo nie?
Buchta :jop:
Mala brada nema 40 cm v kohutiku, ci? :angel:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO versus SVV

Poslaťod AndreaT » Ned 24.04.2016 17:32

kives píše:Mala brada nema 40 cm v kohutiku, ci?

:yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 17:33

AndreaT, lebo ani zdaleka nie vsetky povodne pracovne plemena maju stale o kusanie zaujem... Samozrejme, cest vynimkam.

Kives, ak sa najde, moze nastupit. Ale nenajde a o to kraci. A bola rec o malych, nie uz o strednych. Pokial viem, napr bocky skusky vcelku bezne skladaju. A nie, nepaci sa mi tento trend. Nechcem mat vsetky plemena rovnake - na vsetko a na nic.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia