SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod wer » Štv 08.09.2016 7:56

Teraz myslim tu lahkovaznost, s akou to beru. A potom skoncia max s bh. Chyba odusevnenie, zapal.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod Elis » Štv 08.09.2016 9:24

elfinka píše:Ja takto sledujem že začiatočníci mávajú často bordel v tom že čo je aký skúšobák, čo to vlastne znamená, prečo sú dva (tri)


no ale to teda nesouvisi s pejskarenim, ale se schopnosi pochopenim psaneho textu - obecne :nwm:

co je pravda -tak kompleni info clovek nenajde snadno. to me taky vždycky rozčilovalo -neb ja ctu rada a hodne :hi: - ale nebylo jaksi kde cist.

ale zaklady? druhy zkousek? to je fakt na dve kliknuti v googlu...
jen se to pak proste musí precist, no.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 12:22

VER ...

S BH zacinam no nekoncim .. ovladam skusobak SVV nakoľko sa na SVV pripravujem no nemám stopu este dobru tak neidem na svv teraz ale az na jar ... ale na BH idem preto aby som si splnil ciel na tneto rok a to zlozit aspon jednu skusku s vykonu

vykonnostný preukaz mat nemusim nie je to povinne no nevede som o ňom ... to je jedna z veci, ktore si mi mohla povedať na začiatku miesto toho aby si ma zmietla pod zem

ano BH neovladam nakoľko som sa na to vobec neplanoval sustrediť a keďže toho roku asi posledná možnosť pre mňa zložiť skušku u nas tak idem aspon na BH ...

psa čipovaneho mam to beriem ako zaklad je čipovana od šteniatka ... ;-) ...
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 12:27

elfinka píše:Nejakí ste ostrí všetci [emoji38]
Dugy ber to tak, že sú to úplne nesúvisiace skúšky a prečítaj si normálne všetko čo sa týka tej na ktorú pôjdeš -

Inak palec hore že ideš najprv na takúto skúšku a nie hneď SVV :haha:


sent from my brick


elfi .. dakujem ... toto som potreboval vediet ale nejak som si to chcel vsetko viackrat uistit ... :D a niektory ludia tu su fakt ostrí no nebudem sa zapajat už ... a až sa bojim čokoľvek opýtať ...

a prečo palec hore ??

chcel som tu skušku vynechat ale viac ľudí čo mňa pozná mi povedalo aby som na nu išiel .. lebo vedia aky som ked som niekde prvy krat a pod tlakom a velkym ocakavanim ... tak idem sa vyskusat aj ja aj psik :D ... suka to zvladne lebo tie cviky čo su na BH-sk aj BH/vt ma namakane na 99% ,,, jediny cvik nemame zvladnuty a to ten prvy ... "dať psovi voľno a privolať" nakoľko suka je naviazana na mna a nema vysielačku v pred ...rsp neodejde viac ako 4 metre ... a skuška udava 10m tkaže budem robiť variant kde budem začínať odloženie do ľahu a tak privolanie k nohe .. rps priradenie (aby to bolo terminologicky spravne)...
ale skor sa bojim ako budem panikarit ja :D ...
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 12:30

wer píše:A inak. Ked ta zaujimaju len cviky - vies, v ktorej ruke mas mat voditko? Vies, ze tam je hlasenie na zaciatku a odhlasenie na konci? Vies, kedy cakas na rozhodcu s povelmi a kedy velis sam? Na kroky sa ta nepytam, lebo to asi ovladat nebudes, ale to aspon mozes poziadat rozhodcu... Ale vies vobec, ze skuska ma 2 oddiely?

Av neposlednom rade - mas psa zacipovaneho a mas vykonnostny preukaz, kedze nemas pp psa??
Ale inak hej... Su to 2 strany... :smile:


vodidlo v pravej ruke ak sa nemylim ...
hlasenie a odhlasenie viem
kroky ovladam
mozem vyzadovat od rozhodcu kompletne hlasenie cvikov a nemusim ...
skuska ma 2 rsp 3 oddiely ... 1. preskusanie psovoda a preukazanie znalosti skusky
2. poslušnost dla cvikov 60bodov max
3. skuška v premavke atd

zabudol som na niečo ??
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod elfinka » Štv 08.09.2016 12:48

dugy píše:a prečo palec hore ??
...
suka to zvladne lebo tie cviky čo su na BH-sk aj BH/vt ma namakane na 99%

Prave pre toto. Lebo kym nejdes naostro na skusku, tak nevies ci mas naozaj namakane na 99%
To cloveka ani nemusi napadnut ze na treningu robi nejake male pomoci psovi, ktore na skuske nespravi a zrazu pes bude fungovat o 50% horsie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod wer » Štv 08.09.2016 13:06

Nie, voditko v lavej. Prestuduj si ten skusobak naozaj cely. Body uberes lahko psovi aj ty...

A ked nemas preukaz, kam si chces skusku zapisat, ak nema PP? Ak ju urobis, do buducna ti bude zbytocna, mozes ju skladat zas, ak budes chciet robit ipo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 17:52

wer píše:Nie, voditko v lavej. Prestuduj si ten skusobak naozaj cely. Body uberes lahko psovi aj ty...

A ked nemas preukaz, kam si chces skusku zapisat, ak nema PP? Ak ju urobis, do buducna ti bude zbytocna, mozes ju skladat zas, ak budes chciet robit ipo.



1.IPO (pokial mňa zas pamat neklame som si čítal, že) môže robyť len pes s PP
2. po vykonaní skušky obdržím certifikat "POTVRDENIE O VYKONANÍ SKÚŠKY" ktorý plnohodnotne nahrádza "výkonnostny preukaz" ... nakoľko ten je dobrý len na to aby v tom mal psovod prehľad .. no keď si certifikat zalozim do šanona tak ak budem chciet ist na vyššiu skušku vezmem ho ze sebou .. ukažem a to stači .. overené v 3 KK momentalne :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod calwen » Štv 08.09.2016 17:55

1. IPO uz myslim moze robit aj bezPP pes - potvrdi hadam wer
2. certifikat ti podla mna nikdy pracovnu knizku nenahradi, over si to priamo na ZSK, nie v KK :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod wer » Štv 08.09.2016 17:56

K bodu jedna - a ty si myslis ze pod co patri bh/vt? :joint: Mozu ich skladat aj psy bPP. Unak by si nemohol ani bh vt. :no: Nemas moc kvalifikovanych radcov.... :ha: Ten preukaz si over u ZSK radsej.



No. Calwenka ma predbehla. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 18:04

elfinka píše:
dugy píše:a prečo palec hore ??
...
suka to zvladne lebo tie cviky čo su na BH-sk aj BH/vt ma namakane na 99%

Prave pre toto. Lebo kym nejdes naostro na skusku, tak nevies ci mas naozaj namakane na 99%
To cloveka ani nemusi napadnut ze na treningu robi nejake male pomoci psovi, ktore na skuske nespravi a zrazu pes bude fungovat o 50% horsie.


ano a preto idem na skusku na ktorej viem pokazit ja ako psovod najmenej kedze to bdue prva skuska .. a rpeto idem na BHčko ... a nie na svv kde mozem ja ako psovod pokazit oooomnoho viac :ach:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 18:07

calwen píše:1. IPO uz myslim moze robit aj bezPP pes - potvrdi hadam wer
2. certifikat ti podla mna nikdy pracovnu knizku nenahradi, over si to priamo na ZSK, nie v KK :no:


overene u organizatorov preteku .. skuska je pravoplatna ako kazda ina nakolko je vystaven certifikat o vykonani skusky ... do knižky (ak si ju spravim) sa da dopisat aj dodatocne .. ale knižka nie je potrebna ...

odpoved zo ZSK je že knižka je pre psovoda a v skuskach IPO je povinna skuska BH je zaciatocna skuska a nie-je povinnost mat preukaz ... no ak stihnem do skusky ho tak ci tak planujem vybavit len cakam na odpoved zo ZSK aka je čakacia doba nakolko skuska je o mesiac ... a na skusku bez očkovaku ist nemozem a ak chcem VK tak musim zaslat aj očkovaci preukaz :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod wer » Štv 08.09.2016 18:23

Ked mas dohodu s rozhodcom, tak fajn. Niektori robia problemy a zapisovat na zaklade zapisu o skuske dodatocne odmietaju.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 18:31

neviem WER .. ja som sa pytal na KK kde budu tieto preteky .. a potom som sa pytal na KK kde boli minule a bol som na nich pozerat ... (pretek so zadnaim skušky) a všade povadeli to iste ... že VK nieje povinny .. a je to pre mna ako psovoda len zlepsenie prehľadu skušok .. no neplanujem každu skušku atd zapisovať ...

zatiaľ male ciele .. BH/VT
SVV1
este mozno SVV2

nakoľko planujem si zaobstarať sučku s PP a s tou budem riešit všetky tieto veci aj skušky a toto viac .. moju RIU mam ako rodinneho a stražneho psa) a SVV chcem hlavne koli tomu, že viem že moja suka na to ma a plnim si pri nej sen ku ktoremu ma priviedol moj zosnuly otec a chcem s psom niečo dokazať .. .. no ona nie je vedena ako šporťak uplne skor je rozmaznana ... ale viem že na to ma .. a preto aspoň to ako začiatok ...

som zastancom toho, že každý kto má psa by mal mať aspoň nejakú vykonnostnu skušku lebo to je dôkaz že toho psa ovlada v každom momente
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKÚŠKA DOPROVODNÉHO PSA S TESTOM SPRÁVANIA BH-SK

Poslaťod dugy » Štv 08.09.2016 18:48

a poprosím admina o presunutie celej rozpravy od momentu mojej otazky do pravnej kategorie nakolko ako som už aj ja zistil BH/VT a BH-SK je niečo ine tak nerozoberajme v BH-SK BH/VT skušku
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia