Šport vs. previerka pracovných vloh

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 12:40

ty mas asi do cinenia s vcelku nesikovnymi a neskusenymi sportakmi, nie? :joint: uz dlhodobo cumim, o com pises - ja sa s tym osobne nestretavam :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Elis » Pon 01.02.2016 12:55

Tchor píše: Neni to jen o zradle, ale rozhodne nepracuje metodou pokus omyl a uz vubec se nenechava na psovi aby vymejslel reseni problemu do ktereho se dostane jakakoli osobni invence psa je tvrde penalizovana. To ze je cela priprava postavena na tom ze pes nesmi udelat chybu a tak aby tu chybu pokud mozno ani udelat nemohl vede k tomu ze pes neumi vyresit kdyz tu chybu nekdy udela.


souhlasim s tim, ze se nepracuje metodou pokus -omyl.
ridi se podmínky tak, aby požadavky měli posloupnost, navaznost. od jednoduchého ke složitému.

ale není pravda, ze se pes nenechava udelat chybu :ach:
na chybe je to cele postaveno. pes se rozhoduje, jestli bude chybovat ( nedostane odmenu) nebo zvoli cestu -splnim požadavek.
to je totiž nejspolehlivejsi cesta a asi jedina -aby pes delal i když nemusi ( nemá voditko, obojek, ma moznost se vyhnout cviku atd.)
když to chce ten pes a ne ze je "hlidan"...

jen ty pozadavky jsou takove, aby nemel milion moznosti -ale třeba jen dve.
Naposledy upravil Elis dňa Pon 01.02.2016 13:59, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Lindchen » Pon 01.02.2016 13:47

elfinka píše:Offtopic: O tom by som si nieco rada precitat, len neviem pod cim hladat? :hi:

Offtopic: Hľadaj "ten percent myth" alebo aspoň na začiatok tu: http://www.scientificamerican.com/artic ... ir-brains/.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Tchor » Pon 01.02.2016 14:28

wer píše:ty mas asi do cinenia s vcelku nesikovnymi a neskusenymi sportakmi, nie? :joint: uz dlhodobo cumim, o com pises - ja sa s tym osobne nestretavam :heh:


ale tak samozrejmne - lide co pravidelne jezdi plemeny MS a vseplemenou republiku jsou nezkuseny a nesikovni... :no:

Elis píše:ale není pravda, ze se pes nenechava udelat chybu
na chybe je to cele postaveno. pes se rozhoduje, jestli bude chybovat ( nedostane odmenu) nebo zvoli cestu -splnim požadavek.
to je totiž nejspolehlivejsi cesta a asi jedina -aby pes delal i když nemusi ( nemá voditko, obojek, ma moznost se vyhnout cviku atd.)
když to chce ten pes a ne ze je "hlidan"...


Hmmm. jde o to co je chyba... ale proc je tedy na vrchlovych soutezich tolik psu co maji bud 96 nebo 20b?

Ale ono si nerozumime - ja vam asi nedokazu vysvetlit jak to myslim protoze sam jsem si nedokazal uvedomit rozdil dokud jsem zezacal delat neco jineho nez sportovku - v te dobe jsem si naivne myslel ze presna sportovni stopa je vrchol co muze pes zvladnout...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 14:34

Ale to je ten problem. Ze nas mas za debilov a vecne mas nutkanie vysvetlovat nam debilkom. :ach: Ja viem, ake su tam rozdiely :no: Aj som robila ine prave. A rozhodne nie som naivna - ja som si to ani nikdy nemyslela :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Elis » Pon 01.02.2016 14:37

Tchor píše: Hmmm. jde o to co je chyba... ale proc je tedy na vrchlovych soutezich tolik psu co maji bud 96 nebo 20b?...


to pises o stope? nebo vseobecne?

Tchor píše: v te dobe jsem si naivne myslel ze presna sportovni stopa je vrchol co muze pes zvladnout...


tak pro sportaka to porad vrchol je :angel: však na to psa cvici.
az ho budu cvicit pro něco jiného -budu ho ucit něco jiného :nwm:
a mozna i jinak ? nevim...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Tchor » Pon 01.02.2016 15:21

Pisu o stopach a IPO FH rozhodne vrchol neni... co takhle 3km dlouha nejmene 4h stara stopa slapana v horskem terenu tak aby byla pro psa co nejtezsi - tedy klidne i nekolik desitek metru potokem (pouzivany cesty jsou tam naprosto bezne). naslap soucasne trojici osob (pes rozlisuje z nacuchani) kdy rusici dvijice prejde soucasne s kladecem pres stopu. Hodnoceno pouze dosel nedosel - uzpesnost zatim pod 1%. (hasicska zachranna stopa B) Rozhodci ani s psovodem nejde - psovod dostane vysilacku a tu na konci preda nalezene osobe ta zahlasi jak byla nalezena a oznacena...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.02.2016 15:30

A časová dotácia na vypracovanie?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Tchor » Pon 01.02.2016 15:33

Ve zkusebaku je myslim 40minut, ale nehroti se to.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Elis » Pon 01.02.2016 15:39

Tchor píše:Pisu o stopach a IPO FH rozhodne vrchol neni... ...


pro cuchove moznosti psa -NE.
pro sportovni kynologii a nekoho, kdo v ni CHCE soutěžit -ano.

jde se na tomhle shodnout a uz se k tomu nevracet?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Tchor » Pon 01.02.2016 15:41

ja ale celou dobu mluvim o schopnostech psa...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.02.2016 15:41

Si si istý? 3 km prejdem bežnou chôdzou so psom za 30 minút, keď nepracuje...

Edit: nie bežnou, ale rýchlou schôdzou
Naposledy upravil zuzkabluzka dňa Pon 01.02.2016 16:08, celkovo upravené 1
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod wer » Pon 01.02.2016 15:46

Offtopic: tchor, strasne mi vadi, ze nevies svoje vedomosti/skusenosti predavat inak, ako navazanim sa do sportovky. ved to vyzera smiesne - akoby si ani netusil, o com vravis, ked porovnavas neustale jablka s hruskami... :pac: a ked aj povies nieco, co by bolo prinosne, tak je to vzdy len reakcia na sportovku v zlom svetle...
vsak zaloz zvlast temu a popis, ako sa trenuje, podla coho trenujete, kludne popis aj svoj pohlad - ale nie primitivne, ze ukazes prstom na nieco uuuuplne ine, co nema spolu ziaden suvis! ja by som si to aj rada precitala, aj sa nieco naucila, ale tymto stylom mi to len viac a viac znechucujes. :ach: je to preeeeesne to, preco som ja sa odklonila od nasho narodaku - ludia. presne pre tento ich postoj - vsetci su blbci, len ja som osvieteny. :ach:


zuzkabluzka - vsak psovod na starte a pes odovzda vysielacku najdenej osobe a hladany sa ohlasi :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod Elis » Pon 01.02.2016 15:59

Tchor píše:ja ale celou dobu mluvim o schopnostech psa...


jsem se ptala na sportovni kynologii - a ty mi odpovíš hasičskou zkouškou, kterou dojde 1% psu ?
ach jo...

by me teda ještě zajímalo, jak to jedno % teda zasahuje do chovu a prenaseni te uzasne cuchaci schopnosti na svoje potomky -at se drzim tématu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Šport vs. previerka pracovných vloh

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 01.02.2016 16:04

Inak aj ja by som sa rada dozvedela, ako sa to trénuje.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia