Ako cvičia exoti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pokračuje ten kto..

Poslaťod weron » Sob 16.01.2016 7:01

hruska píše:lebo cim viac skusok a aktivit, tym viac bordera :joint:

Silno mi to niekoho pripomenulo :haha: Akurat ine plemeno
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pokračuje ten kto..

Poslaťod kives » Sob 16.01.2016 18:58

wer píše:Pekna poslusnost? Ja som sa sice dostala len po sadni (to bolo rychle), ale ja si robim obraz na chodzi. A to bolo cele ucene cisto cez korekcie... Pri pokluse psik pookrial trosku a potom zas padol...
A k bocke - mne ani nevadi cihanie. Ale toto mi tak neprislo ani. :nwm:

Elis píše:neco je typicke na boc -neseni ohonu - ale kdyby treba zavrtel, kdyz k nemu prichazi ap.-vypadalo by to zase jinak. bocky umi dat najevo

musím pozrieť ešte raz. ale keď to takto vypichnete, tak asi hej
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Sob 16.01.2016 19:30

Mna najviac rusili usi jak ma :lol: Ale teda neviem povedat ci tak vie vyzerat pes proste z cisteho sustredenia, alebo je to jak vravi wer (moj prvy pocit pri pozerani bol presne to co pise wer).
Co sa tyka chvostu - som pozerala schvalne, Fido ked sa sustredi tak tiez takmer vobec nevrti a ma chvost dole
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Sob 16.01.2016 19:42

chuze je porad prvni dojem -i kdyz je to jen jeden cvik -proste to dela dojem.
sama vim, jak velky to byl prusvih, kdyz jsem vloni nastupovala na zkousky-bez chuze. Kdyz rozhodci videl nasi chuzi ala pes na porazku -bez sledovani, a jeste exota -prestal nas brat vazne -a horko tezko se dojem napravoval v dalsich cvicich.

ale myslim si, ze nejvetsi rozdil mezi psem na sportovku jak delanym - a takovym, co se obcas mezi nimi objevi - exotem :-) Offtopic: ( a diky za presun) se vetsinou zacne ukazovat na aportech. exoti - uz nemuzou tou dobou...tam teprve zacnou ztracet koncentraci a drive.
a u te borderky pak presun na vysilacku podle toho vypadal.

a jeste me teda prekvapilo -jsem jich vcera shledla vic - ten problem s metrovkou.
jsem povazovala bocky za skokany? kolik meri na vysku?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod pigie » Sob 16.01.2016 20:18

Elis píše:a jeste me teda prekvapilo -jsem jich vcera shledla vic - ten problem s metrovkou.
jsem povazovala bocky za skokany? kolik meri na vysku?

Si myslim, ze to bolo velkostou cinky a teplom...
Ja som dnes u Frya tiez skusila metrovku a skocil :heh: Ale vypadalo to podobne ako u tej BOC, ladne to rozhodne nebolo :haha: (A to je dost dobry skokan)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod hruska » Sob 16.01.2016 20:24

borderi samec 50-60cca, okolo stredu sa to hybe najcastejsie, 60 je uz ozaj dost, konkretne tento ma 54 podla databazy
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Bára » Sob 16.01.2016 20:32

Tak činka pri prekážkach má 650g, to nie je nejaká závratná váha. Ale v tomto prípade by som povedala, že pes má len zle naučený štýl skoku... (alebo nechali naučenie naňho a takto to dopadlo)

Ja som inak tiež mala divné obdobie, kedy som túžila po dlhosrstej kólii, s ktorou by som robila obrany :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Puk » Sob 16.01.2016 20:57

Bára, kedysi bola kólia služobným plemenom (rovnako ako čuvač a doga). Kto by to bol dnes povedal? :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Lindchen » Sob 16.01.2016 21:13

Tá bocka, čo ja viem, radostný prejav vyzerá inak, možno ich celkové spolužitie je na "tento štýl" :nwm: .

Ten retriever :aaa: . Toto moc nemusím :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod janajka » Sob 16.01.2016 21:41

kamoskin foter zvazak mal koliu (daaaaaaaaaaaaaaaaavno) a vraj nalejpsi obranar na cvicaku (aj ked neviem si to prestavit) a potom dcere dlllho kritizoval jej nemeckeho ovciaka vystavneho typu.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Elis » Sob 16.01.2016 23:30

pigie píše: Si myslim, ze to bolo velkostou cinky a teplom...


ten styl skoku?
nee -ten pes bud neumi skakat -nebo je to uz nad jejich sily obecne. ale podle vysky -zas tak maly pes to neni :nwm:

a to, ze nemuze? njn. i to teplo je provereni psa. a oddeluje dobre od nejlepsich. a pripravene od nepropravenych. sport.

nechci nijak devalvovat vykon te bocky - fakt je tam videt moc a moc prace.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod elfinka » Ned 17.01.2016 10:26

Ten styl skoku - ho pes lahko ziska ked nemoze trenovat na metrovke, ale hopka si na nizsich prekazkach ktore pes preskoci z miesta.
Musim tiez uz prestat, hopkali sme s Fidom nech pochopi co sa po nom chce na hocicom v prirode, lavickach a pod. ale fakt ze vsetky nizsie prekazky preskoci z miesta bez rozbehu tak naco by sa snazil.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Bára » Ned 17.01.2016 14:54

Tak schválne som našla ďalšie videá, kde ten pes skáče - 3 videá, 3 rôzne štýly skoku. Teda skáče ako mu príde :lol:
Moju som tiež neučila nejak špeciálne a potom to tak aj vyzeralo, že brala prekážku kľudne predkom :pac: Ozaj najlepšie učiť postupne, s tými hliníkovými tyčkami, aby sa naučil počítať si miesto odskoku ako kôň.

Puk, verím, že kedysi to tak bolo :yes: Ale dnes by som ozaj bola za exota a silno pochybujem, že by som našla kóliu s takou povahou...aby to teda bolo aj uveriteľné :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod wer » Ned 17.01.2016 14:57

Bara, takze ta to uz preslo? :heh: :jupi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ako cvičia exoti

Poslaťod Bára » Ned 17.01.2016 15:04

wer píše:Bara, takze ta to uz preslo? :heh: :jupi:


Kólia asi aj hej. Zatiaľ je taký plán, že ďalší pes bude kráľovský pudel, na tom sme sa zhodli :angel: , ofčák mi neprejde, kým nebude barák :heh: Takže bude kráľovák na IPO no :hi:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia