Sluzobna kynologia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod QuintipaNO » Uto 28.02.2012 13:53

nejak sa v tom strácam :lol:
prvotný zámer bol ísť študovať a následne pracovať k fizlom, či som to zle vydedukoval
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 14:00

ehm. a ty nemas ziadne skusenosti so psami..? lebo ta skola ti fakt nepomoze k tomu, aby bol z teba kynolog.. (nech sa na mna absolventi nehnevaju)
radsej sa priklon k tomu veterinarnemu asistentovi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 14:16

no chcela som vystudovat kynologiu a nasledne byt psovod.. Ale ako som to tu vcera v noci citala vsetko.. hlavne to ze policajti si vyberaju svojich ludi daju im 2 mesacny kurz a je z neho psovod.. a vystudovany kynolog vlastne nema sancu.. napr... Tak ako odradilo ma to.. nemam zaujem studovat do 40ky a zrazu zistim ze nemam zivot.. tak preto sa chcem rozhodnut dobre.. a uz nieco vystudovat..ale co ma bude bavit.. inak to ja nezvladnem.. A aj sestra u veterinara by ma bavila.. a ked vystudujem to zamestnam sa... mozem si spravit 3 mesacny kurz na kynologiu kde dostanem zakladny sertifikat.. ako vo volnom case.. alebo ja neviem... som zmetena.. tych skol je teraz velmo vela.. ale ani jedna mi nevyhovuje.. :plac:
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod raky » Uto 28.02.2012 14:23

ruku na srdce - kto z nás robí dnes to čo vyštudoval? ale vzdelanie nie je zlé proste žiadne...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 14:32

Este ma zaujima.. mm nepoznam vas.. neviem aky je vas vek.. kolko skusenosti mate za sebov.. Co mate vystudovane neviem.. Ale predsa len sa opytam mozno budete vediet poradit.. ked prestupim do trnavy na " aplikovanu biologiu " ked vystudujem co by som asi tak z biologiou mohla robit? Kedze sme napriklad preberali aj Anatomia a morfologia zivocichov.. zakladne poznatky mam.. a dalej sa to len zlepsi.. Da sa niekde uplatnit z biolou? Profil absolventa neviem najst na webe.. napriklad z biolou by som aj tu sestru mohla robit, ci ?
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod QuintipaNO » Uto 28.02.2012 14:39

afmyn píše:Ale ako som to tu vcera v noci citala vsetko.. hlavne to ze policajti si vyberaju svojich ludi daju im 2 mesacny kurz a je z neho psovod.. a vystudovany kynolog vlastne nema sancu.. napr... Tak ako odradilo ma to..

prepáč ale toto je blbosť jak mraky
kynológia fizlarska sa ne= len psovod
to je celí odbor kynológia hipológia,
chlapec z 2mesačným kurzom sa nikdy v živote nedostane vyššie ako len na radového psovoda pokiaľ si nedoplní patričné vzdelanie, takže mať vzdelanie v odbore a vedieť že chcem isť k fizlom na útvar kynológia hipológia nieje vôbec na škodu

Offtopic: tlačenka, a kde dnes nieje tlačenka
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 14:43

studovat ano. ale kynologia je len bc a proste je zbytocna, podla mna zabite 3 roky. nepotrebujes tu skolu proste. urob si inu, i ked aku, to ti neviem poradit. v dnesnej dobe aj tak studuju uz naozaj hocico, len aby nejaka bola... :ach:

btw ked chces kurz vycvikara, mozes si ho rovno spravit... :no: ale opat, ako to bara podotkla - to z teba kynologa naozaj neurobi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Uto 28.02.2012 16:55

Pozor, pozor. Kamaráta vzali k psovodom a teraz je chlapec pekne na rok v Pezinku, kde si robí základné (stredné?) policajné vzdelanie a myslím, že až potom absolvuje ten "ich" kurz pre psovodov. Tá robota nie je len o tom, že denno denne robím so psíkmi a beriem za to plat.

Ja som nad kynológiou v KE rozmýšľala tiež, ale ako píše wer, je to zbytočná škola. Teóriu sa tam možno naučíš, ale načo ti bude, ak ju nebudeš vedieť uplatniť v praxi? Neviem, či máš psa, mala si, chystáš sa mať, ale v prvom rade si to skús, ujasni si, v akom smere sa chceš psom venovať (aký druh výcviku - či záchranársky, služobná, športová kynológia alebo chceš chovať, radiť... ?). Žiaden kurz, žiaden certifikát, žiadna škola z teba schopného kynológa neurobí, pokiaľ sa v tom svete nebudeš vedieť pohybovať. Musíš naberať skúsenosti, vedomosti a HLAVNE ich vedieť uplatniť v PRAXI.
Ja som napr. vyštudovala chov koní a jazdectvo a pokračujem na VŠ úplne iného zamerania :no: Prax s koňmi mám aj bez tej školy a môžem ísť robiť kdekoľvek na farmu.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 19:16

Vsak ale v ke studujes 3 roky a mas tam kynologicke kurzy.. Bud mas vlastneho psika alebo takeho ktore ma skola.. a chodite ich spolu cvicit s cvicitelom. Ale az v druhom rocniku.. Quantipa akoze mi chces povedat ze vystudujem kynologiu a budem matv tom prax.. + napriklad pojdem este na dake kurzy a jedno z druhym a dam si ziadost a vezmu ma na policiu ako kynologa? Vsak sami vasi kolegovia tu na tejto stranke napisali ze uprednostnuju svojich Ludi.. pred tymi k tory vystuduju kynologiu.. tak asponkeby ste vsetci nepisali nieco ine.. ale aspon sa v niecom zhodli.. teraz ste ma fakt maximalne domotali.. ze ako parada
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 19:18

a co som pisala ze pojde na kurz 2 mesiace.. atd.. za tym bolo napr.. Takze to bol akoze priklad k tomu ze uprednostnuju.. niekoho od policie z kurzom ako kynologa.
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 19:22

a to ako chces zajtra podavat prihlasku, hej..? :prd:

pozri, ked je niekto sikovny, nepotrebuje ani skolu. ked je niekto poleno, ani intenzivny kurz mu nepomoze, ani 3 roky na skole. z toho, co pises, mam pocit, ze vlastneho psa ani nemas/nemala si, teda ze nemas s nimi ziadne skusenosti... na uvod ta skola aj moze byt fajn, len moj nazor je, ze ked mas naozaj zaujem o psov, tu teoriu uz daaavno ovladas... :no: a prax? za tri roky ziskas minimalnu. tvoj prvy pes ti malo k tomu pomoze a uz vycvicene psy na skole este menej..

daj si povedat, daj si prihlasku na nejaku "normalnejsiu" skolu a ked ta to bude drzat este, so psami budes moct pracovat aj tak
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Uto 28.02.2012 19:34

afmyn, čítaj poriadne. Ku kynológom-policajtom ťa nevezmú len po absolvovaní základného kynologického kurzu (opravte ma, ak sa mýlim). Tam sa stávaš príslušníkom PZ, robíš psychotesty a fyzické testy, potom ideš na rok do Pezinka alebo do Košíc do školy a až potom riadne do služby. To nie je len o psoch.
To že by si v Košiciach chodila s nejakým psom na cvičák neznamená, že s ním budeš vedieť pracovať. Na prvom psovi človek narobí more chýb (viem to podľa seba) a na prácu so psom človek buď má alebo nemá talent, resp. cit.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 19:41

Mala som psa.. a nieje to chvilkovy osial ako si niekto myslite.. Asi jedine ktore mi pomohlo a bolo dobre zrozumitelne napisane bolo teraz od Bary.. niecotaketo som asi cakala..Ja som to myslela tak ze 3 roky budem studovat teoriu.. a popri tej teorie budem 3 roky v dakom klube, absolvovat kurzy.. testy zo psami.. sutaze alebo nieco take.. aby bola aj teoria aj prax.. a nie zajtra si urcite nepojdem podat prihlasku :) Este mam cas 2 tyzdne
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 19:46

a este nieco ze neznamena to ze po 3 rokoch studovania chcem hned ist na daky zasah aleb co.. je jasne ze potrebujem najprv asi skusenosti.. ja vam rozumiem co sa mi snazite povedat.. ale to sa takto cez net zle riesi.. ale chapem co mi radite.. tak ja si to teda este dobre premyslim.. A ked tak dam vav vediet ako som sa rozhodla ak by vas zaujimalo :)
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 19:47

este raz a asi po piate uz.. :ach: toto vsetko mozes robit aj tak. mozes mat psa, mozes chodit do klubu a mozes chodit na sutaze. a popritom mozes studovat na inej skole. uz chapes?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia