Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Sluzobna kynologia

Pon 20.08.2007 23:13

Keby niekto chcel ist robit policajta-kynologa, tak co by musel vediet ?
Popripade ake vycviky by musel vediet ?
Toto by ma zaujimalo,thx :)

Pon 20.08.2007 23:24

myslim, ze policajna akademia vychovava vlastnych psovodov - skus si zistit u nich

organizacne policajni psovodi spadaju pod Odbor kynologie a hippologie PZ:
http://www.minv.sk/ppz/ostr25.htm

Uto 21.08.2007 12:24

Alebo sa skús ísť opýtať priamo psovodov, ak máte niekde poblízku služobné psy...

Ned 26.08.2007 22:49

mal by si bud urobit nejaky kurz alebo ist studovat na veterinu odbor kynologia

sluzobna kynola

Pon 03.09.2007 13:57

byt policajnym psovodom nie je lahke. viem ti to aj dokazat. bol som policajtom na vych slovensku styri roky a kazdy od hranice po mikulas vedel aj o mojich vysledkoch aj o aujme pracovat ako psovod. vsetko islo skoro dobre ked mi zavolal krajsky psovod z KRPZ presov, ktory mi povedal, ze ma chce pri svojich psovodoch, na co som mu povedal ze to nebude mozne. tri dni pred nasupom mi volal ze su papiere o preveleni podpisane ze uz sa nic nestane. a stalo sa. den pred nastupom mi volal zase ze vyssia moc zasiahla a neda sa nic robit. namiesto mna tam nastupil clovek, ktory o psoch vedel asi tolko ako ja transplantacii srdca. a za tri mesiace v levaroch sa ma z neho stat psovod? absolutna blbost. najhorsie na tom bude aj tak poskodena osoba, ktora ak bude potrebovat vykonanie pachovej prace na mieste trestneho cinu a pride jej tam pes s takymto psovodom, hadaj co sa stane. pes si bude robit co chce a poskodena osoba sa bude pytat co je to za hlupeho psa. problem je ten, ze hlupy je jeho majitel. ak ti mozem poradit, chod na veterinu a studuj odbor kynologia ako to napisal clovek predomnou. ak dostudujes daj si ziadost o prijatie k PZ a ak ti to vyjde mozes cakat na volne miesto psovoda. a najdi si nejaku znamost na vyssom mieste.

Pon 03.09.2007 21:26

moj bracho ide zajtra na psychotesty... a vyzera to v celku nadejne... potom dam vediet ako dopadol :cool:

policajny psovod

Uto 04.09.2007 0:08

tak to mu budem drzat palec :lol:

Uto 04.09.2007 16:36

Ja som nad touto alternatívou dať sa k psovodom po dokončení školy dlho rozmýšlala. Dospela som k záveru, spravím si školu vPezinku a potom uvidím či aj na akadémiu alebo nie. Čo ma pri psovodoch odrádza je plat... :ua:

Uto 04.09.2007 20:03

TO LUCIA : MA SA OD BUDUDCEHO ROKU ODOST ZVISIT! :jupi:

Re: Sluzobna kynologia

Uto 31.03.2009 20:19

ja by som sa chcela opytat ci sa da dostat na kinologiu k polici alebo aspon k niecomu podobnemu kde sa da pracovat zo psom aj bes akademie alebo vetrinarnej kinologie velmi rada pracujem zo psami co sa tyka vychovi a vycviku apod. bola by som vdacna za niake blisie informacie co sa tohto tykaju vopred pekne dakuje .

Re: Sluzobna kynologia

Str 01.04.2009 7:33

Levica1512 píše:ja by som sa chcela opytat ci sa da dostat na kinologiu k polici alebo aspon k niecomu podobnemu kde sa da pracovat zo psom aj bes akademie alebo vetrinarnej kinologie velmi rada pracujem zo psami co sa tyka vychovi a vycviku apod. bola by som vdacna za niake blisie informacie co sa tohto tykaju vopred pekne dakuje .


Daj sa k policii ( staci len maturita), nieco si odsluz...a potom si podaj ziadost o preradenie na odbor kynologie a hypologie PZ...potom ta uz len cakaju roky cakania ci sa uvolni miesto alebo splnas poziadavky na prijatie.......proste v skratke rovno nato zabudni.....ale mozes to skusit v armade aj oni maju svojich psovodov :no:

Re: Sluzobna kynologia

Ned 05.04.2009 21:39

a ako sa da dostat do armady ako psovod???

Re: Sluzobna kynologia

Uto 07.04.2009 9:31

v armáde teraz prepúšťajú hodne, ale je ľahšie sa dostať do armády, dostane sa tam aj "šofér kamiónu", keď má konexie... ak chceš, viem ti poslať kontakt na človeka, ktorý robí v Nitre veliteľa armádnych psovodov... ae je to rovnako ako u polície tlačenka...

Re: Sluzobna kynologia

Štv 09.04.2009 1:01

a co treba na ine kinologicke skupiny ????????????

Re: Sluzobna kynologia

Štv 09.04.2009 9:29

Levica1512 píše:a co treba na ine kinologicke skupiny ????????????

potom ty uz v ramci sluzobnej kynlogie zostava...len ist do neakej SBS ( ale tam myslim ze potrebujes svojho psa)....skus upresnit co vlastne chces robit... inak btw akeho mas psa ?
Odoslať odpoveď