Sluzobna kynologia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Igor » Pon 10.08.2009 18:19

Ale veď to sú tiež policajti, aj metodik, aj figurant, aj výcvikár... len nechodia na zásahy, ale zaoberajú sa výlučne kynológiou.
Nemyslel som tým týpka ktorý zbiera hovienka :)

Klub chovateľov dalmatínskych psov - http://www.dalmatian.sk | Doberman klub SR - http://www.dobermann.sk
Kynologický klub Staré Ihrisko - http://www.kksi.sk | Kynologický klub Ekoiuventa - http://www.ekoiuventa.sk
Igor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 213

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Veronika.Chuck » Pia 14.08.2009 20:12

Dobry den,
tiez sa zaujimam o pracu psovodov a ako som precitala vase prispevky tak som sa kukla na stranku veterinarnej univerzity v kosiciach. Pise sa tam ze zaujemcovia o odbor kynologia maju na prijimacich skuskach otazky z biologie. Avsak ja studujem strednu skolu podnikania kde biologiu sa nezaoberame a preto sa chcem spytat ze aj ked nestudujem tento odbor ci mam nejaku sancu sa na univerzitu dostat keby ze sa to doucim z odbornej literatury ?? dakujem za odpoved :no:
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod luba » Pon 17.08.2009 5:42

Studovat biolu na strednej skole nemusis. Staci ked urobis s biologie skusky na primackach. Aspon tak sa na skolu dostala znama.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Pon 17.08.2009 10:06

Pokial viem, tak UVL každoročne ponúka samozrejme platené prípravné kurzy na príjmačky z chémie a bioly... skús pozrieť na www.uvm.sk :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod adhike » Sob 30.07.2011 16:40

Chcela by som sa opýtat ked si psa vycvičím na vyhladávanie drog, je nejaká šanca že by som sa dostala ku policajtom a robila rázie s nimi? čo ja viem napr. na školách,diskotekach abo tak....Dakujem
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Sob 30.07.2011 17:02

Psa si na vyhľadávanie drog sama nevycvičíš, keďže prechovávanie drog je nelegálne :no: Musíš sa dostať k policajtom (spraviť psycho a fyzické testy), no dostať sa špeci ku kynológom je vo všeobecnosti problém.
Neviem, či si tam bola, ale pred 2? 3? rokmi sme mali v Ivanke besedu s policajtami, mali tam maliňáka "Riša" a ktosi sa tam pýtal, ako je to s prácou báb - psovodiek v PZ. Na zásahy a do terénu je veľmi malá šanca sa dostať, baby sa venujú skôr pachovým konzervám a podobne, teda viacmenej práca "doma", nie v teréne.
:ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Sob 30.07.2011 19:33

jednoduchsie budes mat ist k zachranarom, to si mozes robit beztrestne ako hobby.. :no:
a navyse, okrem toho, ze mam pocit, ze si zaciatocnik, psa este ani nemas - nie kazdy pes je vhodny na pachove prace (doberman svojim temperamentom asi menej...) plus policajti do svojich radov beru civilnych psov veeeeeeeelmi vynimocne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod adhike » Str 17.08.2011 1:46

.
Naposledy upravil adhike dňa Str 17.08.2011 8:06, celkovo upravené 1
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Str 17.08.2011 6:06

ach jaj. drzim palce...
zbytocne sa urazas, za tym, ze nemas skusenosti, si stale stojim. citam tvoje prispevky... prepac, ale sadni-lahni a sluzobna kynologia je naozaj sto a jedna. :no:
je jasne, ze kazdy sa uci, kazdy nejak zacinal, ale ty sa uz vidis na raziach... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod adhike » Str 17.08.2011 7:05

Práveže nenene :nie: nevidím sa na žiadny raziach ja len hovorým o sne ktorý si chcem splniť!
Musíš si dat nejaký ciel a začat pomaličky si ho plnit a ne hned šup.... to je jak ked si človek kupi psa že chce do buducna chovat alias nech je úspešný na výstavach a každý kto sa tomu chce vášnivo(vystavovaniu) venovat si želá nech má šanpiona a ked sa troška viacej objastni v tej oblasti tak už sníva o crufte :smile: a aby sa k nemu dopracoval musí začínat klubovkami a takými výstavami na slovensku a postupne sa dopracuje na cruft . Takže ja to mam tiež s týmto....len ja budem len pri trávičke...ak uvidim že to nejde, že na to nemáme tak hold nič, budem sa venovat len športovke :)
a ake príspevky :) o jedle o granuliach? :lol: uprimne nepoznám ťa a neviem ani o tvojich úspechoch nič ale z toho jak píšeš mi dojde že ty už máš toho dosť za sebou :no: tak keby sa ti chcela tak mohla by si mi povedat čo take :smile: ....
Ale za to cítim z tvojho písania nadriadenost a povýšenost a výsmech voči mne....a to ma provokuje mohla by si trošku inak pristpovat lebo takto sa mi tu (dogfore)potom blbo komunikuje :ua:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Domik » Str 17.08.2011 7:28

Adhike nehnevaj sa, nikto sa ta tu nesnazi urazat, to, ze mas sny je pekne. ale podla mna si neuvedomujes, kolko prace a skusenosti treba, aby si zo psa vychovala dobreho sluzobneho psa. To ti naozaj nestaci nejake sadni, lahni a ku mne so steniatkom, kazde steniatko sa toto rychlo nauci.. pockaj par mesiacov, ked pride puberta, ci to bude take lahke.. Ked chces robit so psami, fajn, prihlas sa do skoly, citaj, rozpravaj sa a uc sa od skusenych, ale uvedom si, ze to nefunguje tak, ze ty si vycvicis (ak vobec) psa na drogy a policajti ta k sebe zoberu :ahoj:

Inak nechcem sa dotknut nikoho, kto chodil na kynologiu v KE, urcite su tam ludia, ktori sa ucia aj v praxi a vzdelavaju aj po skole, ale co ja viem, praxe tam je minimum, predmety su tam aj take, ktore cloveku do hlbky nic nedaju, nehovoriac o tom, ze ja mam skusenosti s ludmi, ktori odtial vysli, ze su majstri sveta, lebo vychodili 3 roky kynologiu. Pritom nevycvicili v zivote ani jedneho psa, kazdy pes, ktory nie je na 100 % ochotny spolupracovat to "nema v hlave v poriadku" a treba ho dat prec. Z predmetu etika si tiez vela nezobrali, lebo napriek tomu, ze maju PP psy, mnozia nepapieraky a su najvacsi odbornici na vyzivu, pritom davaju stenatam granule pre dospele psy vo vysokej zatazi, lebo za nich daju 20 Eur/20kg. A este k tomu primiesaju cestoviny. Naozaj nechcem, aby sa niekto urazil, myslim to iba na konkretne pripady, ktore ja poznam. Cize v skratke, skola ti da nejaku teoriu, prax takmer ziadnu, citat vie clovek aj sam a prakticke ukazky si urcite najde skor mimo skoly. Ide len o to, ci naozaj chce.

My s priatelom sme napriklad chceli malinoisa, ale neda sa, pretoze, ak ho chceme, treba chodit na poriadny cvicak, k ludom, ktori tychto psov naozaj poznaju a vedia o ich povahe. V Presove na cvicaku, je vsak malinois jeden z tych ktori to "nemaju v hlave v poriadku". (A to ani nehovorim o tom, co bolo, ked som chcela ist na cvicak s "nevycvicitelnym a hlupym" RR
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bad » Str 17.08.2011 7:39

Adhike, jestli tě ve škole učí policejní kynolog, tak se se svým dotazem obrať na něj, na zodpovězení to bude ta nejlepší osoba.

Offtopic:
adhike píše:Ale za to cítim z tvojho písania nadriadenost a povýšenost a výsmech voči mne....a to ma provokuje mohla by si trošku inak pristpovat lebo takto sa mi tu (dogfore)potom blbo komunikuje

Vsadím se, že jsi jediná, kdo to v příspěvcích Wer našel (nebo se držíš hesla "podle sebe soudím tebe"?) . Já tam vidím jenom a jenom realistický přístup. A taková prchlivost a horká hlava nejsou zrovna vlastnosti, které by měl dobrý psovod (navíc vlastník dobrmana!) mít.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod adhike » Str 17.08.2011 8:05

Dominik:
hej hej :lol: ono ja chodim na školi do IPD a tam to fakt maš len na papiery že si kynolog vyštudovany ale inak ta tam nič nenaučia :bohužial je to v plinkach ale naštastie už tam mame henteho tak sa to už mení a pracuje s nami... problem je že decka tam čo su si beru šteniatka a ked si ich opýtate čo s nimi chcu robiť tak odpoved znie: iba zakladne poveli takže fakt tam ked niečo chcete aby z vás "bolo" tak si musite všetko pozistovat a učit sa sám...ale ako už sa nestažujem. Akonáhle nam došiel Durišín tak nas učí stopy s našimi psami a ide nas pripraviť na skúšky. A ja nevravím že chcem nevym ako policajná oná byť psovodka :Dono len proste vyskušam len ten začiatok...ak nam to pojde tak super uvidime čo dalej ak nam to nepojde tak nič no...nemam čo tým stratit :smile: A ja ani neviem či chcem sa dostat k nim :ua: mne sa len každu noc snívalo že chodim po škole s ostatnými policajtmi že hladam len tie drogy u deti v šjole to je vše len toto chcem robit :angel:

Bad:
no hej však do septembra to snad vydržím :Dhehe
No ohladom wer ja neviem mne to proste pripadalo tak a proste som to tak citila že to tak myslí,predca len je to pisomne a nie osobne a to je na :kak: pretože nikdy človek nevie jak to ten druhý myslí :ua:
Prchlivost a horká hlava no vlastnosti dobermana :D aspon amme niečo spoločne aký pes taký pán? haha.... ale ne, tak ale hovorim veci na rovinu čo si myslím a pocity, a ak sa mýlim tak potom ok, vravim že je to tažko chápat človeka ked píšme,,,,neni to osobne tutiž neviem ako to myslí. len hovorím svoj pocit čo proste som vycítila, je na tom niečo zle? :nwm: práve preto som to napisala aby ma prípadne opravila...ale radšej to nechajme tak :lol:

len problem je že som rovnaká jak ten doberman preto to bude me mat velmi ťažké :lol: obe sme tvrdohlave prchke.....musíme sa osnažiť obe ovládat :D....
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Silvuch » Str 17.08.2011 8:06

"nevycvicitelnym a hlupym" RR


si tomu dala :lol: Tiež poznam take psycho maliny. :joint: Auč. Som na ne kukala jak puk, ze preboha, moj zlaty jemny dobry borderak Bary.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Domik » Str 17.08.2011 8:52

No vies ja mam RR, chcela som aj chodit na cvicak, ale tazko s takym pristupom. Ale je to domaci milacik, zakladnu poslusnost ho naucime aj sami. Malinaka sme chceli akoze naozaj, cvicak, skusky a tak, ale nemam odvahu, kym nemam cloveka, ktory mi naozaj ukaze ako na to. Mozno su obcas trosku sialeni a nervoznejsi, ale o tom hovorim, chce to iny pristup a tu mi ho nevie nikto dat. :ua: Ked sa raz prestahujem na zapad.. tak mozno
Obrázok

A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself
Josh Billings
Domik
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia