Sluzobna kynologia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Efa » Uto 23.08.2011 8:50

Prchlivost a horká hlava no vlastnosti dobermana :D aspon amme niečo spoločne aký pes taký pán?

adhike pri výchove dobermana musíš na "Prchlivosť a horkú hlavu" veľmi rýchlo zabudnúť :nie: , na prvom mieste musí byť len kľud a rozvaha :yes: a predovšetkým pred každým jedným výcvikom si treba vždy premyslieť čo a ako budete trénovať inak budete nešťastné obe a obzvlášť pri zvieratku ktoré si si zadovážila .... ak si z okolia BA tak sa môžeme niekedy stretnúť a podebatiť :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod raky » Uto 23.08.2011 20:25

Efa - vidíš a ty si ma nenapadla... :joint: a dá sa takto žiť???
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod BinLadin » Pia 26.08.2011 8:53

Prchlivost a horka hlava neni vubec dobra kombinace u zadneho psa a je uplne jedno zda je to No,krizenec nebo vzpominany Dbrman.A u toho posledne jmenovaneho je to tuplem nezadouci...jak si psa vychovas tak jej,a pretocenej pes nebo nervak je problem nejen pro Tebe ale i Tve okoly.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod adhike » Pia 26.08.2011 21:46

ja viem :ua: ale niekedy mi takeeee nervy robííí aaaach ale tak snažim sa ovladat ale potom si to vybíjam na tatovy :heh: :heh: ono mám strašný problem....je tažke vybudovat u psa autoritu...ale ne taku že by sa ma bála, ale takú že ma bude aj lubiť a hlavne že kvoly mne bude posluchat a ne kvoly tomu že budem prikazovat a ona bude musieť chapete ma ne?
ale zase ťažké je u mna vybudovat ten vztah aby sa na mna namotala a lubila ma ale zase aby som ju nerozmaznala a neskakala mi po hlave...je to tažke :ua: a ona je strašný bojko som zistila.....snažim sa jak len môžem, skušam to cez psou....napr nepohne sa na vaic ako 10metrov od panelaku....tak som zobrala Tomina a išla potom v pohode a aj na voditku sa nebranila a pomali aj bezneho to zvlada...dneska sme išli bez tomina samé okolo panelaku!:D pokrok že sa nebála.... .... snažim sa ju bravat medzi psov aby sa jej zvätšilo sebavedomie lebo je strašná bojka :ua: a hlavne v noci ked ju venčím!!! zoberem ju od domu oproti a ona sa vycika a rozbehne sa ku vchodovim dveram a nadarmo sa tam ja rozbehávam opačným smerom a hlasom ju nabúdzam aby šla za mnou...ona sa tak boji že aj chce ale radšej ostane pri derach a dokaže to aj celu noc!!! poradte mi :/ na loptičku som ju trošku už namotala, hlavne pomocou jednej labradorky s ktorou sme strávili 2 dni....a v meste je to horor s nou .a to je malinke mestečko....a ona si sadne a nepohne sa možem skušat čokolvek ne a ne a trase sa....jedine ak si čupnem tak sa mi schova medi nohy a tak to ide dokola...a snažial som sa aj ne podobrotky že prosto pojdeš a hotovo...to bolo ešte horšie...celu cestu pretahovačka :plac: je to s nou ťažke, je iná ako iny dobermani :ua:

Jasneee bola by som velmi vdačná keby sme sa stretli :jupi: treba povedat kedy :smile:
adhike
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod BinLadin » Pia 26.08.2011 21:57

adhike
Naqmotat myslis ako ziskat psa na sebe? Plwetes tady nekolik veci,respekt,duveru s ovladatelnosti.Pokud Ti pes veri mnohem lepe se i da resit pripadna neduvera.O strachu z veci a prilis malem sebevedomi tady na foru uz bylo napsano a popsanoi dost vlaken.Od pc ti nikdo neporadi co mas preesne delat ajk..zaklad je nenchat zvytezist strach psa nad min,stejne tak prednim aby ze strachu utekl,ano balonek je sice moznost jak vec resit ,ale lepsi je psa lehce znejistit a pak ukazat zer se nema ceho bat.To uz vyzaduje vedet co ajk delat,i u balonku zalezi na nacasiovani ajak je pouzit.Sance je pokud reaguji vcas a ne az mne pes uz nevnima.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 0:49

:ahoj: Dobry den som tu nova a nahodou som natrafila na forum, docitala som sa aj novinky kore ma zaujimali a aj nieco co som uz vedela. Uz minuly rok som robila primacky na Kynologiu ( spravila som ) ale kvoli poctu uchadzacov (vela) som sa nedostala. :hmm: Tento rok chcem skusit znova. Ale ako som sa docitala.. ze to nieje najlahsie.. to je za prve,,.. a za druhe hlavne to ze je tazke sa tam dostat ako ste pisali. Kynolog u policie.. Naco sa to potom vlastne studuje po titul BC. ked policajti si tam radsej posunu svojich ludi? :ua: oplati sa to ? Dakujem za odpoved :no:
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 5:49

neoplati :heh: s prepacenim, ta skola je ti na :prd:. v preklade, ked chces robit so psami, skolu nepotrebujes, ani prilis nezavazi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 12:48

Ano chcem robit zo psami, ale nemyslim to ako volny cas.. chcem aj nieco zarobit aby som mohla zit :D tak co odporucate akoze vystudovat alebo co ? nemam vela casu na prihlasku, a kukam od rana skoly ktore by mi vyhovovali atd.. aspona by som mala daky ten titul alebo co.. len tak ma niekde u policie popripade v zachrannej sluzbe nezamestnaju.. studujem teraz na UMB v BB biologiu a je to na prd odbor.. ucitelstvo.. no ja nebudem ucitelka :D nevie kde mam hladat co si mam najst.. chcem sa v buducnosti aj uplatnit. Odporucate nieco?
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod wer » Uto 28.02.2012 13:09

este raz. na to, aby si robila so psami (v preklade pracovala...), nemusis mat ziadnu skolu. staci ti prax... :heh: zachranari - to su vacsinou dobrovolnici, to nikoho nezaujima, co si vystudovala. a zarobit tam veru nezarobis, prave naopak, ide to strasne do penazi.. :no: pokial by si chcela napriklad cvicit psov, tam ti staci zivnost. papier o vzdelani nikoho neaujima, kludne mozes mat aj ZS, dolezite je, ako vies robit so psami. a pokial chces ist k policii - na to ti staci stredna skola. najlepsie policajna.. a potom sa nejak prepracujes ku psom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 13:18

boze to je vsetko tak zlozite ze nechapem.. :pac: mam v tom taky borel ze agrrr :hmm: no neviem proste kde mam ist studovat :D chcem robit zo zvieratami a som uplne stratena..
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Uto 28.02.2012 13:19

Pri služobných psoch veľmi nezarobíš, je to slabá platová trieda a všetci len nadávajú. Ženy tam moc nechcú, ak hej, tak len na pachové konzervy a pod. Ja by som sa zamerala skôr na živnosť v smere výcvik psov, no to záleží od toho, aké máš skúsenosti, lebo môžeš mať školy aké chceš, ale pokiaľ nemáš prax, tak jednak nebudeš vedieť ľuďom správne poradiť a v dnešnej dobe je kadejakých výcvikárov hodne, takže ľudia majú z čoho vyberať :ahoj:
Študuj to, v čom aj nájdeš uplatnenie. Niekto vyštuduje napr. manažment živočíšnej výroby na SPU a neuplatní sa, fakt, že nie. Takže vyber múdro, aby si mala "únikovú cestu", ak sa v práci so zvieratami neuplatníš tak, aby si sa bola schopná aj uživiť :no:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod QuintipaNO » Uto 28.02.2012 13:22

mne sa to nechce čítať lebo mám iný názor ako spolupisatelky :hi:

čo chceš konkrétne robiť zo psami, ale konkrétne nie odpoveď zo psami
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod Bára » Uto 28.02.2012 13:23

QuintipaNO píše:mám iný názor ako spolupisatelky :hi:

No prezraď... :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod raky » Uto 28.02.2012 13:27

ak chce raz pracovať so psami - tak si myslím že tá škola nie je zlá - mimochodom bude pri tom čo ju baví... a neskor ak sa presne rozhodne si môže predsa spraviť výšku alebo dajakú nadstavbu... podľa mňa každé vzdelanie je na niečo a raz sa to vráti... možno bude ešte v 40ke robiť výšku a prečo nie ak jej to k niečomu bude...
:lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Sluzobna kynologia

Poslaťod afmyn » Uto 28.02.2012 13:45

s tymto odborom " Študijný program: bezpečnosť krmív a potravín " sa uplatnim? studuje sa to na tej istej fakulte ako kynologia.. pride mi to taky dost old odbor..
No predstavovala som si to tak ze budem mat vlastneho psa ktoremu sa budem od stenata venovat popri tomu budem v sluzbe aby som daco zarobila.. Vycvicim psa.. ak dobre tak aj na akcie dake.. viem ze na utoky chcu chlapov a zeny na pachy.. diskriminacia :D ale rozmyslala som aj o sestre u veterinara.. popripade osetrovatela v zoo.. alebo ja neviem.. len nechem zit z ruky do ust a nazvys nebudem mat ani jedno euro.. :/ toto vsetko su low platene prace a je to bieda :/
afmyn
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia