Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Športová kynológia pozitívkou

Str 18.02.2015 21:45

Offtopic: a ja som aj to videla, hec! ale u psa, ktory je nulovy koristnik (kto uhadne plemeno ma bludistaka :no: ) a panicka odmietala ist na zlobu. Kuse za salamu, ale nesmie nikto ist okolo vtedy so psom lebo by radsej siel zrusit psa nez figuranta. Som zvedavá, čo z toho vypadne, či to tak naozaj pôjde docvičiť po nejakú skúšku obrany ako cvik poslušnosti.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Str 18.02.2015 22:02

kousani za salam je ( bylo?) dost popularni u HW treba :no: resp. nevidela jsem psa jineho plemene neb se pohybuji prave spis mezi HW. nicmene -bylo to kousani, ne obrana.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Str 18.02.2015 22:20

OT: btw tu nie je rec o sluzobnej kynologii, tak je zbytocne ju sem tahat.
este k tomu zvazarmu. hoci som ho nezazila uz na vlastnej kozi, tiez som bola kedysi student, nemala auto a pred tymi skoro 20 rokmi o internete sa pomaly ani nechyrovalo, bibliou boli stare knizky (z mojho pohladu stale neprekonane...), takze z tohto pohladu som to vlastne zazila... :no: za svojim psom som musela cestovavat a potom som ho nonstop vlacila kade-tade. ked som sa chcela niekam dostat, to bolo tak minimalne na 2 prestupy autobusmi. veeela sme chodili pesi, kilometre a kilometre (nechapem, ako som to ja vtedy zvladala.. :heh: ) obcas aj na cvicak - coz bolo dobrych 20 km pesi hore dolu po lesoch, cez mesto, vinohrad... dobre 4 hodiny.... (kto pozna devin-koliba). samozrejme potom stopy, hned aj poslusnosti a potom obrany. pomimo pes zaviazany na koliku... ja to teraz metodicky ale za spravne nepovazujem, odhliadnuc od toho, ze to ten pes zvladal... ale povedzme si narovinu - tie psy nemuseli podavat 100% vykon, kolkokrat stacil na 70% :no:

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 6:20

Offtopic:
Elis píše:nicmene -bylo to kousani, ne obrana.

a LOV kořisti je OBRANA?
:no:
Naposledy upravil Bad dňa Štv 19.02.2015 6:54, celkovo upravené 1

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 6:38

Offtopic: ja neviem, ale pri obrane by mala byť viditeľná aspoň nejaká chuť bojovať. nie len, že zavesím sa a počkám, kým to prejde :lol:
elfinka, ako vyzeral celkový prejav u toho psíka pri obrane? dokázal sa kvoli tej saláme hecnúť?
potom je tu ďalšia časť. pri skúške figurant na psa vyvíja tlak(hrozba palicou). a tu je už celkom reálna hrozba, že sa na to pes vybodne, lebo mu to za to nebude stáť

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 6:57

mozno to len kvoli fotkam robia :heh:

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:02

wer píše:mozno to len kvoli fotkam robia

Offtopic: HW kousající na maso v rukávu žádný problém - složí jedničky a pak se prsí "pracovním" psem.....a že se nám to plemeno posunulo... :pac: a už mlčím, bo adrenalin na vzestupu a už mi to je jedno....

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:04

Tak teraz neviem, čo je vlastne problém? "Pamlsková" metóda či to, že pes proste na ten druh výcviku nemá? :nwm:

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:09

wer píše: - tie psy nemuseli podavat 100% vykon, kolkokrat stacil na 70% :no:


Offtopic: S tímto vúbec nesouhlas - nebyla tehdy malá konkurence :nie: . Možná, kdo chtěl jen mít absolvovanou zkoušku, tak mu stačilo to minimum (to bylo, je a bude), ale na závodech a mistrácích už chybějící bod byl prúšvih. Levoča 78 podle ZVV3 - výkon 92 - 98 - 96 byl výkon na 70%? A třeba já píši o Svazarmu v rozpětí let 1970 až 1985. Kdo z vás byl tehdy na světě a nebo se už točil kolem psú ? Stále si stojím zatím, že psy v té době byli páni psy a někteří by se neztratili ani v dnešní době, ani by nebyli šedý prúměr, spíše naopak - stále jsem u služ.kynologie.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:11

wer možno skôr myslela, že nároky boli na 70%, akože vysoké body sa dávali za menší, slabší výkon, aspoň tak som to ja pochopila.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:21

Lindchen píše:wer možno skôr myslela, že nároky boli na 70%, akože vysoké body sa dávali za menší, slabší výkon, aspoň tak som to ja pochopila

já se domnívám, že hlavně byly jiné, že to skutečně byla prověrka psa.....kdysi tady wer přirovnala dnešní sport. k. (či přímo IPO?) k dogdancingu, je to hlavně show.... :nwm:

Lindchen píše:Tak teraz neviem, čo je vlastne problém? "Pamlsková" metóda či to, že pes proste na ten druh výcviku nemá?

že to má být prověrka vloh pracovního psa a takhle to je opět prvek dogdancingu.... :ua:

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:31

Celá táto debata, no... Proste výcvik prebieha adekvátne jednak k celkovej povahe a dvak k aktuálnemu rozpoloženiu psa, tak volím také zásahy do konania psa a také odmeny, aby boli funkčné.
Ok, tú rovinu previerky psa do chovu neriešim, brala som to z výcvikového hľadiska, proste naučiť cvik čo najlepšie v rámci možností konkrétneho psa.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:45

Bad píše:a LOV kořisti je OBRANA?[/ot] :no:


Ano lovecka agrese je narozdil od sebeobrane netlumena a bez "zadnich vratek" - Tedy i pri sluzbe mnohem ucinnejsi a razantnejsi.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 7:47

K otazce na ty vyhrady k "pozitivce" zkusim to sem napsat, ale az budu mit vic casu to neni na par minut.

Re: Športová kynológia pozitívkou

Štv 19.02.2015 8:03

Offtopic:
Tchor píše:Ano lovecka agrese je narozdil od sebeobrane netlumena a bez "zadnich vratek"

Lovecký pud není obranný, ochraný či jak to kdo chce nazvat a "vo to de", ne o míru agrese....ale o spouštěč.
A za druhé, ale to už jsme totál mimo sportovní kynologii - mě jako majitele pastevce zaujala ta "zadní vrátka" i použití "sebeobranné".....(chybí mi smajl :hmm: )
Odoslať odpoveď