Športová kynológia pozitívkou

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Dominika.Sz » Štv 19.02.2015 8:12

Ďakujem za ten odkaz na tému o klikri :smile:
Video nemám, nikdy sme netočili pri obranách. Ale mám kamošky, nie jednu, čo takto tiež trénujú aj obrany. Nepýtam sa hlúposti, na ktoré nie je odpoveď, pýtam sa otázky, na ktoré viem že odpovede sú, ale evidentne nie tu.
Ano a ešte nedá sa mi vyjadriť k "slabému! sarkazmu, čo som tu cítila.. pes sa zahryzne a ide si po pamlsok? Pardon,, asi neviete o čom je pozitívka. Zákus samotný je odmena, dokonca odmena najvyššej hodnoty, ak už skočíme do hodnotového rebríčka odmien. Obrany sú skvelým nástrojom pre poslušnosť, pes sa snaží, keďže vie, že ako odmena nepríde pamlsok ale zákus. Pes cvičený takto chápe, že ak sa nesnaží, dostane pamlsok nižšej hodnoty ako zákus, čiže pamlsok, alebo nedostane zákus. Je to komplikovanejšie samozrejme, len tak na okraj, aby nepanovalo presvedčenie o odbenutí po pamlsok, ktorý mi mierne dvihol obočie. Stačí sa zamyslieť :)
:smile:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod elfinka » Štv 19.02.2015 8:15

kives píše:Offtopic: elfinka, ako vyzeral celkový prejav u toho psíka pri obrane? dokázal sa kvoli tej saláme hecnúť?


Haha. Kým bol na place on, tak nesmel ísť nikto okolo so psom, lebo by sa na figuranta vykašľal a šiel riešiť psa [emoji38] celé to preto, aby pes spravil ZM a mohli ho vystavovať v pracovnej triede.

Elis, a mali tí, čo ich poznáš že tak robili kusanie aj nejaké výsledky s tým? Ako najďalej to dotiahli?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod wer » Štv 19.02.2015 8:18

najskor k tomu lovu na obrane. bad, ak chces zadrzanie na 500 metrov (a ze ty sa ohanas najviac tymi starymi skusobakmi), tak to cez zlobu nepojde. :no: to je zalozene na love koristi.

este k tomu dogdancingu - ja som hovorila vtedy cisto o poslusnosti. a ked to porovnavam napr. s poslusnostou "starych zvazarmakov", ktoru som mala moznost vidiet cca pred 15-timi rokmi na majstrostvach slovenska.... no cista tragedia. dievcata, co robia dogdancing, by to zvladli urcite lepsie. :no:

buchta. milujem storky o bajnych psoch... :prd: mam sto chuti, ked ta takto stale pocuvam, ti priniest dnesne NO. neboj, vyberiem z dobreho spojenia. mozno by si zmenila nazor, na tie dnesne "sajzky". :ach:

dominika, ved nie je hadam problem taketo video natocit. :no: uz pomaly kazdy mobil ma tuto funkciu... a ako sa cisto pozitivne uci napr pustacka? a vystekanie? a ako doprovody? bez korekcii? alebo teda si ujasnime, co presne to znamena v tom tvojom ponimani... lebo toto, co popisujes, pouzivam aj ja :ha: ale to zdaleka nie je vsetko na tej obrane. :heh:
a su tu aj ine temy, zaoberajuce sa sportovkou, ja (a urcite mnoho dalsich) sa budem len tesit, ked sa tu rozvinie debata. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Bad » Štv 19.02.2015 8:29

wer píše:a ze ty sa ohanas najviac tymi starymi skusobakmi

kde kde :oo: :oo: :oo:

wer píše:najskor k tomu lovu na obrane. bad, ak chces zadrzanie na 500 metrov

pokud vím, tak nejdelší je v nároďáku a to na 200m a proč by to nemělo jít přes zlobu :oo: A kam ten figurant při zadržení jako prchá, aby ho ten pes lovil? :oo:

Dominika.Sz píše:Zákus samotný je odmena, dokonca odmena najvyššej hodnoty......atd.....

ale vždyť to tady bylo....Popiš třeba tu pouštěčku.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Štv 19.02.2015 8:34

Tak poustecka u sportu zrovna jde - kdyz se pes od zacatku nauci ze dalsi akce pokracuje az po pusteni...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod wer » Štv 19.02.2015 8:37

tak ale ako ho prvotne zvesim? :joint:

bad, tak neviem. my sme kedysi cvicievali tak, ze figurant sa zrazu len necakane objavil na poli. nie ze odbehol z vydrazdenia. a pes sa len vyslal na zakus - v prvom momente ani len netusil, ze tam niekde je nejaky supak. toto neda pes, co je cviceny len na zlobu - priame ohrozenie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Efa » Štv 19.02.2015 8:42

wer píše:tak ale ako ho prvotne zvesim? :joint:

wer psa ešte ako malé šteňa naučíš
Tchor píše:.... kdyz se pes od zacatku nauci ze dalsi akce pokracuje az po pusteni...

a neskôr zvesovať nemusíš ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Štv 19.02.2015 8:43

Kdyz zacnes od mala jde to hodne snadno, kdyz u dospeleho psa trva to dyl. Proste pockas az "zklidnenou" pomucku pusti a po te okamzite jdes znovu do akce. Funguje to i tam kde se o to marne pokouseji nabrousenym ostnacem - jen to ze zacatku muze trvat i desitky minut.
Naposledy upravil Tchor dňa Štv 19.02.2015 8:45, celkovo upravené 1
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Buchťa » Štv 19.02.2015 8:44

Offtopic: Letím do BA, takže mé vyjádření později. Jen - bájní psi nebyli bájní psy, ale realita - škoda, že není možné přesun časem, aby tady nebyl ten soustavný sarkazmus a podcenování. A menší nároky = vyšší bod. ohodnocení za slabší výkon :pac: ...
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod kives » Štv 19.02.2015 8:45

Bad píše:Offtopic: HW kousající na maso v rukávu žádný problém - složí jedničky a pak se prsí "pracovním" psem.....a že se nám to plemeno posunulo... :pac: a už mlčím, bo adrenalin na vzestupu a už mi to je jedno....

:oo: :oo: :oo:
tak to by mi teda nenapadlo
ja neviem, mne zdrbali body hlavne za zákus (teda nie mne, ale krpcovi). som síce vtedy pleštila oči, ale spätne si uvedomujem, že už vtedy tam bol zdravotný problém, ktorý naplno praskol o dva mesiace.
tak potom na aké body sú tie jednotkové skúšky?
inak, super debata :hi:
aj my sme šli cestou, že odmena bol zákus. ale teda dobrovoľne to vypľuť nechcel ani za nič. a to bolo opravované držanie, lebo ako krpatého som ho naučila púšťať hračku/peška a na začiatku obrán samostatne púšťal a tá obrana aj tak vyzerala.
Naposledy upravil kives dňa Štv 19.02.2015 8:51, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod wer » Štv 19.02.2015 8:46

a neurobia sa z toho automaticke pustacky? :nwm: predsa chcem, aby ten pes bojoval, nie aby tam visel. :nwm:

Offtopic: buchta, buchta. aj ja som mala takeho psa. :ach: aj tento by bol taky. :ach: az na to, ze robim ine a mam na neho uz ine naroky. takze asi tak. :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Efa » Štv 19.02.2015 8:48

wer nie, ak postupuješ správne od jednoduchšieho k zložitejšiemu tak pes veľmi rýchlo pochopí že pustenie má vykonať až po povele a nie automaticky pri zastavení "akcie" od figuranta ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Štv 19.02.2015 8:51

Buchťa píše:Offtopic: Letím do BA, takže mé vyjádření později. Jen - bájní psi nebyli bájní psy, ale realita - škoda, že není možné přesun časem, aby tady nebyl ten soustavný sarkazmus a podcenování. A menší nároky = vyšší bod. ohodnocení za slabší výkon :pac: ...


Byly hlvne uplne jiny naroky, uplne jiny pristup i uplne jine pouziti a hlavne uplne jine mnozstvi. A i tenkrat ja jednoho kvalitniho psa bylo ohromne mnozstvi "odpadu". Proste srovnavat to co bylo pred 20+ lety s dneskem je nesmysl. I dnes je par spickovych psu schopnych delat i velmi narocnou praci na mnoho psu schopnych si na praci "jen" na ruzne urovni hrat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod kives » Štv 19.02.2015 8:52

som to editla, ale už ste stihli. ja som vyrobila automatické púšťanie, ktoré sa dosť blbo opravuje, presne takýmto postupom.
Naposledy upravil kives dňa Štv 19.02.2015 8:53, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod wer » Štv 19.02.2015 8:53

ja sa skor pytam na to tchorove... a ak je pes navyse koristnik, tak tej koristi sa dobrovolne nevzda len tak... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia