Športová kynológia pozitívkou

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 8:49

Puk - pls - prehliadol si moju otázku... :hmm:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Efa » Pia 20.02.2015 9:28

Offtopic:
raky píše:Evi je to smutné... naozaj... kde sa to dostáva...

Romi ono to tam žiaľ už je dlhšie ... nehovoriac o alarmujúcom zdraví ... :ua:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Pia 20.02.2015 9:36

Asi jsme videli kazdej jiny bonitace dobrmani porad maji jedny z nejtvrdsich...
Ale muj nazor je ze bonitace na kvalitu povah psu nemaji vubec zadny vliv. Vliv ma jen a jen to o jake psy je zajem na strane kupijicich. Vem si ze BOM nepotrebuje do chovu temner nic presto se stale chovaji linie az extremne pracovni - protoze je o takove psy zajem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Efa » Pia 20.02.2015 9:53

tchor pohybovala som sa v tejto oblasti posledných 10 rokov a ver tomu že pri tých bonitáciách som bola takmer pri všetkých a nie len ako divák za páskou ale priamo "v kruhu" a teda nie len že som videla ale žiaľ aj dosť počula takže to čo popisoval Puk bolo žial viac ako reálne ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 9:56

Tchor píše:Asi jsme videli kazdej jiny bonitace dobrmani porad maji jedny z nejtvrdsich...
Ale muj nazor je ze bonitace na kvalitu povah psu nemaji vubec zadny vliv. Vliv ma jen a jen to o jake psy je zajem na strane kupijicich. Vem si ze BOM nepotrebuje do chovu temner nic presto se stale chovaji linie az extremne pracovni - protoze je o takove psy zajem.

:oo: a kde je ten záujem? ja som sa asi stratil pretože pár ľudí poznám čo malo záujem... Bonitka je iná v SR a v CR? Aj u HW je to tak... /pre BAD/
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Pia 20.02.2015 10:05

Kdyz budes chtit najdes velice dobre pracujici dobrmany, a z vrhu ktery bude zamneren na praci budes rad kdyz lidem co s tim budou pracovat prodas dve stenata a zbytek lidi je budou na roce vracet ze je nezvladaji...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 10:08

Tchor píše:Kdyz budes chtit najdes velice dobre pracujici dobrmany, a z vrhu ktery bude zamneren na praci budes rad kdyz lidem co s tim budou pracovat prodas dve stenata a zbytek lidi je budou na roce vracet ze je nezvladaji...

ak sa dá súhlasiť... bude tam aj to zdravie? ale teda pošli kontakt na CHS - aj súkromne... pls
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Efa » Pia 20.02.2015 10:09

tchor len to zdravie .... a tiež ak môžeš tak tú SS pošli aj mne ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Pia 20.02.2015 10:28

Dokud nebude genetickej test bude DCM vzdy a vsude sazka do loterie neni zadna linie ktera by byla cista. Ale treba mne osobne zatim zadny dobrman na srdce neumrel ikdyz jejich sourozenci ci rodice jo. Do doby vytvoreni genetickeho testu (pokud vim pracuji na nem minimalne ve dvou Evropskych laboratorich) je jedina cesta udrzet co nejvice krve v chovu protoze az ten test bude budeme radi kdyz dobrmana jako plemeno dokazem zachranit...

Pruser je diagnostika ktera neni mozna vcas.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 10:36

Tchor píše:Dokud nebude genetickej test bude DCM vzdy a vsude sazka do loterie neni zadna linie ktera by byla cista. Ale treba mne osobne zatim zadny dobrman na srdce neumrel ikdyz jejich sourozenci ci rodice jo. Do doby vytvoreni genetickeho testu (pokud vim pracuji na nem minimalne ve dvou Evropskych laboratorchi) je jedina cesta udrzet co nejvice krve v chovu protoze az ten test bude budeme radi kdyz dobrmana jako plemeno dokazem zachranit...

Pruser je diagnostika ktera neni mozna vcas.

Tchor - ak mám pravdu povedať, pretože Vám do toho nevidím, pre mňa je prúser pre laika už zákaz upravenia... Ak sa tum oháňame tým stredovekom - tak dobermana si tiež akože predstavujem dajako... Pravda je /Evka/ že som videl osobne zopár zaujímavých zvierat - čo ma zaujali.. a nie jeden den... ale zsa príde na to zdravie...
Pred x rokmi som mal na ruke DBM a rozhodol som sa z nezanalosti pre NO dnes už by som viac vedel a rozmýšlal - o to je to ale tažšie... a za mňa - ak niekoho poznám čo sa desaťročie tomu venuje - tak dám aj na jeho názor...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Silvuch » Pia 20.02.2015 10:53

Dominika.Sz píše:Ďakujem za ten odkaz na tému o klikri :smile:
Video nemám, nikdy sme netočili pri obranách. Ale mám kamošky, nie jednu, čo takto tiež trénujú aj obrany. Nepýtam sa hlúposti, na ktoré nie je odpoveď, pýtam sa otázky, na ktoré viem že odpovede sú, ale evidentne nie tu.
Ano a ešte nedá sa mi vyjadriť k "slabému! sarkazmu, čo som tu cítila.. pes sa zahryzne a ide si po pamlsok? Pardon,, asi neviete o čom je pozitívka. Zákus samotný je odmena, dokonca odmena najvyššej hodnoty, ak už skočíme do hodnotového rebríčka odmien. Obrany sú skvelým nástrojom pre poslušnosť, pes sa snaží, keďže vie, že ako odmena nepríde pamlsok ale zákus. Pes cvičený takto chápe, že ak sa nesnaží, dostane pamlsok nižšej hodnoty ako zákus, čiže pamlsok, alebo nedostane zákus. Je to komplikovanejšie samozrejme, len tak na okraj, aby nepanovalo presvedčenie o odbenutí po pamlsok, ktorý mi mierne dvihol obočie. Stačí sa zamyslieť :)
:smile:

sak ale hadam je jasne, ako to bolo myslene.. . a nebol v tom ziaden sarkazmus, ale cista prax.
a aj preto som sa pytala, ci to je na nejaku pracu, studiu..-ako -bolo povedane, kazdy pes je iny.. jeden potrebuje povzbudit, jeden utlmit...
teda co to je sportova kynologia pozitivkou????
lebo ak to je taka klasicka stredna cesta, tou cvicia asi vsetci, a ak je to kliker trening, tak to si viem predstavit, ak sa tak cvici pes, co nema zaujem o obrany.. Len to robi mechanicky... ak je rukav samotna odmena, tak to sa netreba ani bavit dalej.
co som videla nacvicenu obranu, aj som spomenula ze tzv "kliker trening", hovorim za seba, ten pes bol taky bezduchy, kusal presne, ale bez drivu... a to islo o malinoisa...
ale toto je tiez mimo diskusiu, kedze ty asi len zhanas ludi, co pozivitvne cvicia...
a aj to treba viac definovat, lebo ako vidno, kazdy si to vysvetli po svojom.
Naposledy upravil Silvuch dňa Pia 20.02.2015 10:58, celkovo upravené 5
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Tchor » Pia 20.02.2015 10:56

To je na docela dlouhou debatu, osobne mi nevadi nekupirovany dobrman co mi vadi je ten vlastni nesmyslnej zakaz a hlavne to jakym zpusobem to bylo provedeno a nasledne vymahano.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 11:22

Tchor píše:To je na docela dlouhou debatu, osobne mi nevadi nekupirovany dobrman co mi vadi je ten vlastni nesmyslnej zakaz a hlavne to jakym zpusobem to bylo provedeno a nasledne vymahano.

ja súhlasím...
zaujalo ma kopírované od Silvuch... a ja teda neviem tak písať ale je tam kus pravdy k tej pozitívke... Je to aj o tom jako to postavím - hodnotu tej odmeny... ono aj pamlsky si môžme nastaviť hodnotovo... minimálne Bad by mohla vedieť jako to funguje... taktiež při novom cviku,,,
Super debata a super koment Silvuch!
Bad a ty by si aspoň zo slušnosti mohla odpovedať na tie pamlsky v rukáve, len pre obzor... :lol: a teda ešte jednu otázku som mal v hovíkoch, ale chápem.... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod Poca » Pia 20.02.2015 12:10

Neviem najst kde Bad pisala o pamlskoch v rukave, ale aj ja tak cvicim. Stena nemalo zaujem do roka, tak sme skusili toto, zatial ju to celkom berie ale aky bude vysledok este neviem. Hlavne je, ze na obrane uz nespi. Lovecky a koristnicky pud sa tam podla mna rozvija
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Športová kynológia pozitívkou

Poslaťod raky » Pia 20.02.2015 12:18

raky píše:
Bad píše:
wer píše:mozno to len kvoli fotkam robia

Offtopic: HW kousající na maso v rukávu žádný problém - složí jedničky a pak se prsí "pracovním" psem.....a že se nám to plemeno posunulo... :pac: a už mlčím, bo adrenalin na vzestupu a už mi to je jedno....

že ti to za to stojí... :lol: - ja som len počul, že jeden pes robil takto obranu a bolo to na Morave... a mal som ešte niečo na jazyku - ale myslím, že je to zbytočné... :ahoj:
Inak to bol čiernoznakatý pes a robil ho tuším valentin, info som mal od Ijsbéérky... A spravili tuším aj skúšku, no nevidím problém, ak našli spôsob ako to psa potiahnuť... Na skúške tam už asi salám nebola... :heh:
Ale keď vravíš - že u Vás to nie je žiadny problém, tak by ma zaujímalo konkrétne o akom počte vravíš...

poca pre teba... :hi: bad by teda mohla konkretizovať.... :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia