Ringo

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ringo

Poslaťod Dominika.Sz » Ned 20.07.2014 10:34

Zdravím, chcela by som sa spýtať, kde všade na SR sa dá skúšať na ringový oblek. Som z východu, konkrétne Michalovce, ale za týmto by som si kľudne došla aj ďalej. Nemáte niekto skúsenosti s týmto? Našla som len Nové Zámky a Bratislavu, a to je už zas príliš ďaleko. :ua: Ďakujem za každý nápad, návrh, príspevok :smile:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Ringo

Poslaťod wer » Ned 20.07.2014 10:39

no neviem, ci je to zrovna stastny napad "skusat" ringo. :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ringo

Poslaťod Dominika.Sz » Ned 20.07.2014 10:43

Prečo nie? Táto oblasť kynológie je mi maximálne neznáma, takže by som poprosila nejakú konkrétnejšiu radu :jop:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Ringo

Poslaťod wer » Ned 20.07.2014 11:05

poznala som expertov, co si chceli takto skusat svojich trhacov. ze vybehne na neho chlapik v ringu a ze co bude robit ich drsny pes. :ach: tak pes bol rad, ked mal kam utiect... a potom ho uz dokopy dat nevedeli a bolo po trhacovi.
trening kusania na ringo ma tiez svoju postupnost. to nema byt o skusani, to ma byt systematicka praca.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ringo

Poslaťod kives » Ned 20.07.2014 12:10

možno chcú robiť mondioring.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ringo

Poslaťod wer » Ned 20.07.2014 12:39

ved to je oka. len potom sa nebavme o jednorazovom skusani.. ;)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ringo

Poslaťod kives » Ned 20.07.2014 12:54

jo, jasné. aj tak to vidím blede, myslím, že len u vás v BA je skupinka, ktorá sa previdelne venuje tréningu podľa mondioring.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ringo

Poslaťod Dominika.Sz » Ned 20.07.2014 13:24

Určite to nechcem skúsiť len raz a dosť. Bola som na jednom výcvikovom tábore v Čechách, a začali sme obrany. Falco reaguje na figuranta, vyráža po ňom, ale proste nejde po kline ani po koži, snaží sa dostať k telu. Myslím teda, a nie len ja, že klasické obrany nebudú preňho, a poradili mi, nech si nájdem na Slovensku niekoho, kto s tým pracuje, kontaktujem ho, niečo skúsime. Nechytajte ma za slovíčka, proste len chcem skúsiť niečo iné ako klasiku. Možno to je blbosť, možno ho to vôbec nebude baviť a ani to nebude chcieť robiť. S obranami začíname nieje to pes čo by roztrhol všetko čo sa hýbe, ani agresor. Neviem ako to napísať inak, proste sme to chceli skúsiť, nie že raz a koniec, lebo mám psa čo má bomba obrany, ale skúsiť a porozmýšľať, či toto nebude viac preňho. :smile:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Ringo

Poslaťod wer » Ned 20.07.2014 13:59

osobne vidim ako schodnejsiu cestu naucit ho "klasicke" obrany. nielenze tych ludi, co trenuju na ringo je zalostne malo, navyse tu na svk je to povacsinou katastrofalna uroven... cest vynimkam, ale na zapad to mas predsalen daleko na pravidelne kusanie...
co sa tyka toho, ze ide na telo - nie je prvy a ani posledny. vela mladych psov - a najma tych neistych - sa prepina na cloveka. ked budes rozvijat lovenie a fig to nebude hnat do zloby, isto s tym mat problem nebude a zacne pekne lovit. a ak mu zostane aj agresivny prejav , aj v sportovke to bude len plus.
zaverom - neskuseny psovod a zly figurant podporujuci u psa zlobu moze mat neprijemne dosledky
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ringo

Poslaťod Dominika.Sz » Ned 20.07.2014 14:07

Takže len západ :ua: no nič, skúsime nájsť kvalitného figuranta niekde tu, a uvidíme ako to pôjde :smile: Ale aj tak ďakujem :smile:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Ringo

Poslaťod extreme » Ned 20.07.2014 16:42

Väčšina policajtov (psovodi) cvičia na ringo, nie? Tak možno skúsiť nejakých ukecať :ahoj:
“In the learning process we need 4000 to 6000 repeats to be almost sure that he understands and carry out the exercise! That's the reason most people cannot train their dogs, too less repeats!” Bart Bellon
extreme
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 522
Bydlisko: Betliar, okr. Rožňava

Re: Ringo

Poslaťod Dominika.Sz » Ned 20.07.2014 19:34

to určite cvičia, len asi treba mať kontakty u psovodov :fizel: len tak ma asi nepozvú na tréning, pošlú ma do teplých krajín :lol:
Dominika.Sz
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Ringo

Poslaťod kives » Ned 20.07.2014 19:48

ale tak výcvik policajných psov je trochu na iné účely. je to na tebe, ale ja by som sa poobzerala po športovke (zámerne nepíšem klasike). ukážu ti, ako začať, ako psíka rozloviť atď.
kde bývaš? možno by som vedela niekoho poradiť :nwm: - teraz sme mali na cvičáku fenu, ktorá šla tvrdo po človeku (bolo jedno, či figurant alebo niekto iný, čo bolo po ruke) a už to vyzerá k svetu. tým nelobujem za "svoj" cvičák, len sa snažím naznačiť, že to ide.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ringo

Poslaťod Bára » Ned 20.07.2014 20:03

"Normálni" ľudia sa majú držať "normálneho" športového výcviku, keďže metodika a ciele sa najmä v obrane dosť líšia v porovnaní so služobnou kynológiou. Takže ak ringo - tak poriadne a nájsť ľudí, ktorí robia mondio a vedia čo robia - alebo ostať pri "klasike" na rukáv :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Ringo

Poslaťod Elis » Ned 20.07.2014 20:11

Dominika.Sz píše: Myslím teda, a nie len ja, že klasické obrany nebudú preňho


mohla bych vedet, kdo na tom tabore figuroval? klidne do SS...

Bára píše:"Normálni" ľudia sa majú držať "normálneho" športového výcviku


:poklona:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia