Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Pia 21.06.2013 15:52

Ahojte, neviem či to táto téma tu môže byť, hľadala som inde ale našla som len prekážky na agility.
Chcela by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel poradiť s výrobou plenty.. nejaký najjednoduchší spôsob domácej výroby, aký materiál je najlepší? aby to držalo, nebolo to ťažké pri prenášaní... atď.. máte niekto skúsenosť?
Potrebovala by som si vyrobiť aspoň 2 plenty.. nakoľko je stým trošku problém, a keď to potrebujem trénovať, treba mi stále zháňať ľudí, kt. ich majú... a cvičak je ďaleko... na cvičák chodím ale nedá sa stále keďže chodíme dosť ďaleko.. čo sa dá, cvičím si sama..
ďakujem za prípadné návody, typy... napr. aj alternatívu k plentám čo by sa dalo použiť.. :jop:
a poprípade aj kladinu ako si spraviť.. ale hlavne tie plenty by ma zaujímali.. lepší spôsob je si urobiť také provizorne.. ako kupovať už urobené nakoľko su dosť drahé.. :jop: vďakaaa
Naposledy upravil YaNuShQa dňa Sob 22.06.2013 12:11, celkovo upravené 2

Re: výroba prekážok na športovú kynológiu (plenta)

Sob 22.06.2013 8:30

Offtopic: Možno by bolo vhodné zvážiť vyhodiť z názvu slovo "výroba", lebo to hneď evokuje dojem, že ty vyrábaš tie prekážky.

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Sob 22.06.2013 12:12

opravené, ďakujem

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Sob 22.06.2013 13:08

Vezmeš tri/štyri tyče, zviažeš ich ako tee-pee a dáš na to plachtu :lol:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Sob 22.06.2013 16:05

Nyssa je kdee? Tá má "skonštruovaný" celý cvičák :ha:
Inak to fakt nie je taký problém, plenta nemusí byť ani dvojmetrová, keď potrebuješ iba učiť obiehanie. O to ľahšie ju vyrobíš :no:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 11:49

nieje problém, ale ak má niekto skúsenosť stým tak si dám rada poradiť :) rozmýšlala som s tými tyčami roxor či ako sa to volá.. ale zase nechcem aby to bolo ťažké.. nakoľko mi to bude treba asi prenášať.. napadlo ma to aj z dreva spraviť len zase či sa to bude dať dobre postaviť

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 12:16

Ja mám hliníkové duté rúry a vrch urobený zo železa aby sa to dalo zložiť ... a samozrejme na to ušiť látku :smile:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 18:59

a drži to dobre? keď fúka vietor? hlinník sa mi pozdáva je ľahky...

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 19:56

Bára píše:Nyssa je kdee? Tá má "skonštruovaný" celý cvičák :ha:

Nyssa použila obyčajné staré lyžiarske palice, našila na to látku a hore je to spojené :lol: tiež uvažujeme nad nejakými pozváranými tyčkami, toto je mierne labilné, len švagor nemá čas a ešte ho čaká A-čko :lol:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 19:57

Podla mňa drží dobre ... pri väčšom vetre sfúkne aj originál plentu :ha:
Zajtra to odfotím pre lepšiu predstavu :smile:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 20:03

Nyssa, ty si to vieš zariadiť :lol: Ja som si aj boxy na polohy musela pozbíjať sama :heh: Chcela som aj plenty, ale tie vlastne nemám kde rozkladať a keď mi treba behať, tak behám 4 alebo 6

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Ned 23.06.2013 21:15

Hliníkový profil, plastové otočne klby a celta, a je pekná skladacia na meter :no:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Pon 24.06.2013 10:42

no je lepšie si spraviť svoje si myslím, nemusí to byť profesionalne ale tak účel cviku to splní... keby sme mali bliežšie cvičak tak to nepotrebujem, ale dosť ma to obmedzuje, stačí mi to dať na záhradu poprípade pár metrov od domu kde trenujeme a je to :)

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Štv 19.12.2013 19:18

Obrázok
Nápad ako vyriešiť vrch (ja by som dal závitovú tyč) :ha:

Re: ako si vyrobiť prekážku na športovú kynológiu? (plenta)

Štv 26.12.2013 16:49

Dobreee :jop:
Ja som našla staré palice zo stanu len najhoršie spojiť ten vrch :lol:
Odoslať odpoveď