Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Sledovanie psovoda

Ned 21.10.2012 15:27

Dobrý deň, mám taký problém... mám sučku NO 8 mes. trénujeme chodzu pri nohe, ta jej ide, len ma nesleduje... vôbec nedvíha hlavu, skúšala som už na mäso, loptičku, pešek a stále nič... neviete mi poradiť čo ešte vyskúšať, aby ma sledovala? ďakujem

Re: Sledovanie psovoda

Ned 21.10.2012 15:45

zmenit techniku. nie je to o pomockach - tych si uz vystriedala viac, nez dost.. :no: a je tu tema - ocny kontakt. vyhladaj si, precitaj

Re: Sledovanie psovoda

Ned 21.10.2012 15:53

ďakujem idem hľadať :)

Re: Sledovanie psovoda

Ned 21.10.2012 16:35

ja som podobný problém riešil v téme motivácia :jop:

Heeling

Sob 04.05.2013 11:48

Ako dosiahnuť pri chôdzi aby pes išiel pekne s natiahnutou hlavou čo najviac hore? Nemám na mysli očný kontakt (pes na mňa pozerá) ale konkrétne držanie hlavy čo najvyššie.
Väčšinou nedrží hlavu tak pekne ak mám loptu vo vrecku a nie pod pažou, nie je to počas celej chôdze niekedy si natiahne hlavu pekne a niekedy ju má naopak celkom dole ...
Napríklad tu, v prvej časti drží hlavu pekne a v druhej už nie:


Ako psovi zrozumiteľne vysvetliť, že aj v takej maličkosti je rozdiel?

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 11:53

a na čo to chceš? pre efekt? :ach:
používaš kliker, tak klikrom a pomaly budeš klikať po dlhšej dobe, čo takto vydrží

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 12:05

[quote="extreme"]Ako dosiahnuť pri chôdzi aby pes išiel pekne s natiahnutou hlavou čo najviac hore? quote]

V prvom rade sa drž zásady, že všetko má byť v prirodzenej podobe. Ja osobne by som sa na "prázdne efekty" nikdy nesústreďoval. Raz sa Ti to môže vypomstiť, keď to budeš čakať najmenej. Inak tak, ako chceš aby Ti suka chodila, presne tak chodia borderky, keď sa zamerajú, tak vyčendžuj... :jazyk: PS: Pes nie je robot!!!

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 12:14

Puk :jop:
Extreme, už tretí krát pozerám to tvoje video a ja tam až taký rozdiel nevidím medzi prvou a druhou polovicou :nwm: a podľa mňa v pohode má super očný kontakt, netreba to hrotiť a zachádzať do extrémov, čím ďalej, tým viac už tú hlavu hore na pretekoch "odsudzujú". Je to neprirodzené a mne osobne sa to nepáči :ua:

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 13:15

Určite nechcem robota :lol: . Podľa mňa toto ešte nie je neprirodzené ale to je už vec názoru a nedá sa stanoviť hranica. Pre mňa je toto presnosť a tá sa na preteku vyžaduje :nwm:

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 13:42

a kde píšem, že to neprirodzené je? :no: čítaj poriadne. máte to pekné, netreba do toho tú neprirodzenosť dostať.
edit: nejako mi nesedí názov témy, keďže heeling, resp. heel work ja považujem za povel "k nohe" a nie samotný druh chôdze.
a téma "K nohe tu už je" :nwm:
Naposledy upravil Nyssa dňa Sob 04.05.2013 14:12, celkovo upravené 1

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 14:11

zalezi ako ti drzi hlavu aj pri zakladnej pozicii. by som zacala tou.
nyssa a kto odsudzuje hlavu? podla mna to pojde stale viac do extremu. ako mozes vidiet teraz, viac ludi cvici, ze pes ani nepozera na psovoda, ale pod pazu.

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 14:44

V základnej pozícii má hlavu pekne... hlavu hore jej ale ťahá len lopta takže keď ju pod pažou nemám tak síce na mňa pozerá ale hlavu má nižšie ...

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 16:24

tak ziadaj hlavu hore aj ked loptu nemas. ked som pochopila spravne, tak cvicis s klikerom. tak to vyuzi a daj jej ten klik az ked bude mat hlavu ako sa paci tebe.

Re: Heeling

Sob 04.05.2013 16:36

No odmeňujem ju samozrejme len ak pozerá pekne hore - v tomto prípade nepoužívam kliker len slovo "ANO" ... len mám taký pocit, že ona nechápe ten rozdiel ...

Re: Heeling

Ned 05.05.2013 8:04

extreme píše:V základnej pozícii má hlavu pekne... hlavu hore jej ale ťahá len lopta takže keď ju pod pažou nemám tak síce na mňa pozerá ale hlavu má nižšie ...


promin, ale ona nezna povel "k noze":-(
povel k noze znamena v zakladni poloze urcitou pozici psa a pomalu se k nemu pridava chuze.
ten povel neznamena, ze se podiva na balonek.

musis zpatky do vychozi pozice. k noze na miste. bez balonku. ten nevidi.
odmena po pidisekundach po predchozim slovnim upozorneni, ze prijde ( "ano"). pak po delsim case. pak s rusivymi vlivy - nekdo ti na psa promluvi, sahne - pes porad nemeni pozici hlavy.
pak jeden krok... pak chuze. pak vesela chuze:-)

pujde to rychle, ale bez tohohle zacatku je to porad jen nahoda, jestli pes bude nebo nebude koukat kdyz zrovna nevidi balonek.
Odoslať odpoveď